Skocz do zawartości

Ola, España


nomadka

Rekomendowane odpowiedzi

W Hiszpanii było extra.Byliśmy w  m.in. w Gironie,Barcelonie .Zwiedziliśmy prawie całe wybrzeże  na odcinku od Francji aż za Barcelonę 50 km.Byliśmy tam na dwóch kempingach.Wróciliśmy szczęśliwie po przejechaniu ponad 6500 km w dniu 19.05.2014r :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W Hiszpanii było extra.Byliśmy w  m.in. w Gironie,Barcelonie .Zwiedziliśmy prawie całe wybrzeże  na odcinku od Francji aż za Barcelonę 50 km.Byliśmy tam na dwóch kempingach.Wróciliśmy szczęśliwie po przejechaniu ponad 6500 km w dniu 19.05.2014r :)

 

 

Hi

 

gratulacje, piekna podroz,ale kolego w Hiszpani to Ty jeszcze nie byles , zaliczyles Catalonie , Hiszpania zaczyna sie za Valencja. :skromny:

 

 

pozdrawiam

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam prośbę, we wrześniu wybieram się do Cataloni. Chcę zwiedzić wpierw Costa Brava a potem Costa Dorada. Mam problem ze znalezieniem fajnego kempingu za Barceloną by można było dostać się z niego np. pociągiem na zwiedzanie Barcelony. Czytałam na necie że to dość tani i wygodny sposób na wycieczkę do Barcelony,

belmondo4 na jakich kempingach byłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście 41 podałam strony internetowe i krótki opis wszystkich kempingów kempingów na których staliśmy w Hiszpanii. Ten koło Barcelony to

" http://www.camping3estrellas.com/ Piękny zadrzewiony kemping bezpośrednio przy plaży, dojazd do Barcelony autobusem, niestety w sąsiedztwie lotniska, ale da się wytrzymać, w nocy samoloty nie latają"

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście 41 podałam strony internetowe i krótki opis wszystkich kempingów kempingów na których staliśmy w Hiszpanii. Ten koło Barcelony to

" http://www.camping3estrellas.com/ Piękny zadrzewiony kemping bezpośrednio przy plaży, dojazd do Barcelony autobusem, niestety w sąsiedztwie lotniska, ale da się wytrzymać, w nocy samoloty nie latają"

Dzięki, myślę że ten kemping to będzie dobra baza wypadowa do Barcelony. :)

Mam jeszcze pytanie, czy orientujesz się może w kwestii opłat za przejazd przez Francję zestawem ponad 3,5 t? Czytałam trochę na ten temat na stronach PZMotu i podobno trzeba wykupić coś w rodzaju naszego viatolla. Na forum nic nie mogę znaleść na ten temat, chyba że źle szukam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My raczej unikamy autostrad, również dlatego, żeby więcej zobaczyć. Jak już na autostradę trafimy, to we Francji płacimy jak za samochód. Ale nasz zestaw ma poniżej 3,5t

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My raczej unikamy autostrad, również dlatego, żeby więcej zobaczyć. Jak już na autostradę trafimy, to we Francji płacimy jak za samochód. Ale nasz zestaw ma poniżej 3,5t

Dzięki. My jednak wolelibyśmy skorzystać z autostrad gdyż na Costa Brava mamy 2500 tyś km. od domu ale zobaczymy, czas pokarze jak będzie się jechać. Nic nie planujemy, nic nie rezerwujemy, więc czas nas nie ogranicza. Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perdon,wtrącę się;jeżeli czas Cię nie ogranicza to autostrady odpuść sobie absolutnie,na tej nitce betonu nie zobaczysz z Katalonii!!!absolutnie nic i nie mów o Katalończykach że są Hiszpanami bo może być nieciekawie(byłem 7 razy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. My jednak wolelibyśmy skorzystać z autostrad gdyż na Costa Brava mamy 2500 tyś km. od domu ale zobaczymy, czas pokarze jak będzie się jechać. Nic nie planujemy, nic nie rezerwujemy, więc czas nas nie ogranicza. Jeszcze raz dzięki

 

 

masz tu kilka informacji ;

 

http://www.frankreich-info.de/service/reiseinformationen/autobahngebuhren-maut-in-frankreich#mautbeispiele-f-r-ausgew-hlte-strecken

 

http://www.frankreich-info.de/medien/pdf/maut-karte-frankreich.pdf

 

http://www.frankreich-info.de/service/reiseinformationen/autobahngebuhren-maut-in-frankreich#mautbeispiele-f-r-ausgew-hlte-strecken

 

 

ponad 3,5 tony wpadasz w kategorie 4

 

 

pozdrawiam

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dakota. Tak myślałam, że tanio nie będzie ale że aż tyle? :( No cóż, będziemy coś mysleć po drodze. Tylko,że piszą w necie o opłatach również poza autostradami. Myślałam, że odezwie się ktoś kto ma również zestaw powyżej 3,5 t i przerabiał ostatnio trasę do Hiszpanii.  Ale powiedziało się A trzeba powiedzieć B :) Costa brava już za parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dakota. Tak myślałam, że tanio nie będzie ale że aż tyle? :( No cóż, będziemy coś mysleć po drodze. Tylko,że piszą w necie o opłatach również poza autostradami. Myślałam, że odezwie się ktoś kto ma również zestaw powyżej 3,5 t i przerabiał ostatnio trasę do Hiszpanii.  Ale powiedziało się A trzeba powiedzieć B :) Costa brava już za parę dni.

 

 

przeciez to wcale nie jest duzo :]  bedzie mniejszy szpan  na Costa Brava jak dudki pojda na autobany.(albo wiekszy debet na koncie) :look:

 

poczytaj moze moja stopke, a zacznij od stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Mam prośbę, we wrześniu wybieram się do Cataloni. Chcę zwiedzić wpierw Costa Brava a potem Costa Dorada. Mam problem ze znalezieniem fajnego kempingu za Barceloną by można było dostać się z niego np. pociągiem na zwiedzanie Barcelony. Czytałam na necie że to dość tani i wygodny sposób na wycieczkę do Barcelony,

belmondo4 na jakich kempingach byłeś?

 

Sorry Młoda ,dopiero dzisiaj zauważyłem tego posta,więc trochę późno,by odpowiadać-ale na przyszłość ,może dla kogoś odpowiem -kemping http://www.vilanovapark.com/?lang=EN   ,polecam :)

I jak Wasza podróż autostradami i wrażenia z pobytu?

Edytowane przez belmondo4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Wybieram się w tym roku na podróż Portugalia, Hiszpania i Francja. Mam pytanie czy i z jakich kart rabatowych (ADAC, CCi) korzystacie na kempingach i czy w ogóle jest sens je kupować w celu uzyskania rabatu?

Przepiękna relacja z wakacji.

W tym Nowym Roku życzę wszystkim dużo zdrówka i wielu przyjemnych wojaży. :biwak:

Damian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dokładnie zaplanujesz kempingi to ma sens ,ja zawsze mam taką kartę.

w ubiegłym roku byłem w hiszpanii ale z tego co pamiętam kempingi które odwiedzałem nie honorowały karty.

Natomiast zaopatrz się w dobry środek na komary ,to utkwiło w pamięci i to przez jedną noc  :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy wiosną Portugalię, a więc oczywiście po drodze będzie Francja i Hiszpania. W ubiegłym roku mieliśmy kartę ACISI na wiosenną Grecję i jesienną Chorwację. Tam się sprawdziła. W Portugalii znajdujemy kempingi tańsze i wygodniejsze bez karty, więc się zastanawiamy nad sensem zakupu. Jednym słowem warto sprawdzić, czy tam gdzie planujemy się zatrzymać będzie taniej z kartą.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.