Skocz do zawartości

"Przedłużacz" do fartucha


GregorY

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w Nowym Roku.

Dni będą powoli coraz dłuższe, coraz cieplej zacznie się robić,.... zatem czas na kombinowanie i usprawnienia! :)

 

Sprawa wyglada tak. Wzdłuz dolnej krawedzi przyczepy od strony przedsionka jak wszyscy wiemy biegnie sobie listwa wykończeniowa z wsuwką na kedrę fartucha.

Fartuch dobra rzecz - przy dłuższych postojach wraz z przedsionkiem i podłogą idelanie zamyka obwód izolując od porannych chłodów.

Niestety u mnie listwa służąca wpięciu fartucha na końcach rozeszła się. Może poprzedni właściciel wciągał faruch na siłę?

 

Teraz jest tak, że faruch czasami trzyma sie siła przyzwyczajenia co mnie lekko wkurza.

Mam zatem dwie opcje.

Pierwsza - wymiana listwy wzdłuz całej przyczepy, ale nie chce tego robic bo to i koszty i rozbebeszanie i bawienie się w uszczelnianie.

Oraz druga - przedłużacz.

 

post-5296-0-21232700-1357201964_thumb.jpg

 

Na zjdęciu co prawda osobno (mam nadzieję, że czytelne), ale wykombinowałem sobie, że taki przedłużacz wsunę sobie a w zasadzie wkleję w istniejące gniazdo, a dobry będzie pod spodem.

Widziałem w niektówych angielkach (w byłym kabriolecie aaspa) takie łaczniki do wieszania ścian przedsionka lub łaczenia daszka z przedsionkiem, ale to chyba w tej sytuacji nie zda egazminu.

 

Chyba że ktoś walczył już kiedyś z tym tematem i może cos podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest aluminium - wiec kilka minut zabawy w dzięcioła małym młoteczkiem i doprowadzisz do stanu idealnego ???? a w środek tylko włóż cos o średnicy ciut większej od kedry i po sprawie

no chyba ze czegoś ni skumałem

pozdrawiam Luksiak -Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GregorY, jak masz rozszerzoną kedrę to możesz ją delikatnie "oklepać" młotkiem gumowym aby doszła do wymiaru fabrycznego.

W starej budzie miałem taki sam problem ale w górnej częsci przyczepy i w ten sposób to naprawiłem. Jest to alu więc z klepaniem musisz uważać .

 

W kedrę możesz wsunąć taki dynks -kederdorn- aby nie zgnieść za bardzo profilu. Do kupienia albo sam sobie zrobisz.

post-208-0-08164000-1357204229_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.... ale ta listwa nie jest aluminiowa. Aluminiowe mam ranty wokół przyczepy, w które wsuwa się przedsionek. W 91 (mojej starszej) i 93 roku (obecna), dolna listwa pod faruch jest z tworzywa.

 

Nawet nie mam jak pstryknąć zdjęć bo budka zimuje w ciemnej hali.

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek weź kabel koncentryczny (7mm) obszyj materiałem jak (możesz nawet wyciąć starą kedrę ) i wtedy wejdzie i będzie się trzymać i to nie z przyzwyczajenia na nawet będą mogły koty rano drapać w fartuch :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.