Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni

 

Może źle szukałem, niewiem.gif ale nie znajduję nigdzie wątku o używaniu CB w krajach bałkańskich. Jest taki wątek o Austrii (wynika z niego, że raczej nie lub też tak ale na własne ryzyko oslabiony.gif) A jak jest w CRO? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie? Kogoś złapali, ktoś coś wie, ktoś używa lub nie?

 

Jestem na kupnie, więc chcę wybrać jakiś złoty środek.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pytanie tak trochę bez sensu,albo chcesz kupić to kupujesz,albo są radia CB które są dozwolone w CRO o czym nie słyszałem,albo niech przybędzie kolejny post.

 

 

Nie chcę się wdawać w zbędne utarczki ale wydaje mi się, że to raczej Twój post jest po to, "aby było i przybyło". Na pewno nic nie wnosi. Pytam, bo po to jest forum, żeby wymienić się wiadomościami i doświadczeniami. Chyba, że się mylę... Ja nigdy nie uważam, że ktoś pyta bez sensu. Bo w końcu: "kto pyta nie błądzi"...

 

Niemniej pozdrawiam Karajana z Beskidów :)

 

 

 

 

http://www.cro.pl/ra...t18371-180.html poczytaj moze cos pomoze

 

Misiek

 

Dzięki. Każde info jest ważne. Wychodzi na to, że przepisy w większości krajów są martwe ale podstawa do dowalenia "pokuty" zawsze się znajdzie...oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtek nie ma nakazów ani zakazu używania CB tak jak napisali poprzednicy to jest dla naszych potrzeb i komunikacji.

Ważniejsza jest antena minimum 150cm aby ponad przyczepę sięgała.. :)

Możej jedynie wziąść pod uwagę nasłuch na dwa kanały i RFGain.

 

Ja poza granicą przełączam na 28 i do przodu.. Gdzieś widziałem akcje aby na 26kanał karawaningowcy się przełączali ale dla mnie to bez sensu 28 za granica i masz info od Polskich TIRów gdzie miśkowozy stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ufolz

 

Mów po ludzku. Co to nasłuch na dwa kanały i RFGain niewiem.gificon_eek.gif I w ogóle to co polecasz. i co powiesz na to: http://allegro.pl/cb-radio-tti-550-antena-60cm-gratis-fv-i2887420893.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz szukasz cb do jazdy za granice szukaj czegos z multiband w roznych krajach sa rozne czestotliwosci jak tego nie bedziesz mial bedziesz mial kontakt tylko z polakami ktozy czasem tez zmieniaja kanaly i czestotliwosci by dowiedziec sie czegos od lokalnych ludzi,

 

nasluch na 2 kanalach to funkcje w cb ze mozesz sluchac np kanalu 19 - 28 w tym samum czasie radio bedzie samo sie przelaczac i zatrzymywac tam gdzie ktos sie odezwie, rfgain to filtr plynny

 

"RF gain czyli radio frequency gain czyli wzmocnienie (tak naprawdę osłabienie) sygnału wcz. To jakby pokrętło do zmiany czułości odbiornika. Generalnie w lewo mniej czuły w prawo bardziej. Osobiście radzę ustawiać tak: włączyć radio, squelch otworzyć (max w lewo), nastawić na częstotliwość (kanał) gdzie jest duży ruch - na CB kan. 19 czyli 27180 KHz. Pomalutku skręcać w lewo pokrętło RF Gain. W pewnym momencie będzie zauważalny spadek szumu tła a rozmowy będą cały czas czytelne. Z reguły jest to około połowy zakresu regulacji (ale jak na te 270 stopni jest to wąski przedział, więc z wyczuciem). Oczywiście zmniejszasz kilkakrotnie czułość odbiornika, ale też wycinasz transmisje które z uwagi na stosunek S/N po zdekodowaniu byłyby i tak niezrozumiałe. Powyższe dotyczy zwykłych rozmów na CB na fonii"

 

zrodlo elektroda.pl

 

mysle ze wmiare czytelnie opisane

 

a antena w tym zestawie to tragedia nawet w miesci gubi zasieg

 

antena to minim ML - 145 rozne firmy ja robia ale glownie to ta sama antena

 

a radio to np http://allegro.pl/radio-cb-am-fm-tti-tcb-880-i2891796440.html ja mam takie osobiscie uzywam je w uk i latamy z nim do pl przez cala EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie misiek_uk Ci wszystko wytłumaczył :)

co do marki to optował bym za markowymi radiami unikniesz rozczarowań i kłopotów z nadawaniem pośrednim (na dwóch sąsiednich kanałach będzie cię słychać) będziesz siał... :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjek używamy w CRO od 9 lat i przy żadnej kontroli celnej/policyjnej nikt o nic nie pytał. 80% aut z polskimi tablicami jeździ tam z batem na dachu i bywa to bardzo pomocne nie tylko jeśli chodzi o patrole, ale korki, dojazd na miejsce itp. Trzeba mieć dobry sprzęt, gwarantujący dobry czysty zasięg ze względu na przejazdy przez góry :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjek używamy w CRO od 9 lat i przy żadnej kontroli celnej/policyjnej nikt o nic nie pytał. 80% aut z polskimi tablicami jeździ tam z batem na dachu i bywa to bardzo pomocne nie tylko jeśli chodzi o patrole, ale korki, dojazd na miejsce itp. Trzeba mieć dobry sprzęt, gwarantujący dobry czysty zasięg ze względu na przejazdy przez góry :))

 

Ten aspekt jest bezapelacyjny :). A czy zwracasz uwagę na pasmo (FM/AM) czy lecisz na AM tak jak w Polsce bez względu na kraj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM/FM jest mniej istotny bo i tak nie spełnisz warunków w innych krajach o które pytałeś. Oczywiście praca w FM jest lepsza ale w PL wszyscy nadają AM. Jeśli planujesz radio za mniej jak 200zł to wogóle odpuść takie tamety jak DW ,FM czy RF-Gain bo kupisz szumofon z wodotryskami.Będzisz chciał to pokażę ci jak działa HarryIII z anteną 30cm oraz 125cm. Ta mniejsza zapewnia łączność po całym bielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolzu

Wiem, że miałeś dobrą ofertę ale ja wtedy nie miałem kasy. Teraz mam ale muszę się obracać w ściśle określonym budżecie, łatwo się domyślić jakim...niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.