Skocz do zawartości

Munsterland Luxus i Lmc


irek w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy w obenym czasie LMC Musterland Luxus z 1993 roku w cenie 12tys. to dobry zakup? Brak brzydkich zapachow, szyby cale, stary podciek przy przedniej szybie w srodku. Poza tym ladna, zadbana, ubezpieczona, wszystko działa, DMC 1200. Uklad sofy ze stolem z tyłu i podwojne łóżko z przodu. Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

No i stałem się użytkownikiem LMC. 

Na co dzień jeździmy kamperem ale na dłuższy pobyt wakacyjny był kemping.  

Ze względu na koszty były to starsze budki ale w końcu poszliśmy na coś młodszego i większego - LMC 770P 2010.

Od razu pytanko - czy sprawdzaliście klejenie włazów i innych elementów dokładanych do przyczepy?

Jak oglądałem przed zakupem to wydawała się idealna.   Ale jakoś nie dawały mi spokoju szpary.  Odkręciłem i   SZOK!!!  Klej butylowy lub inny syf tam położony wcale nie trzyma  Jakiś twardy się zrobił i prawie nie klei.   Oczywiście woda sie dostała do środka ale na szczęście nie ma przegnicia. 

Miałem starsze przyczepy i kampery różnych marek i nigdy czegoś takiego nie widziałem.   Zawsze po zakupie podklejałem wokoło okna dachowe a jak trzeba było to demontaż i od nowa. Podobnie luki bagażowe czy wc.   Ale nigdy tak nie odchodziło jak w tej.

 

Jest gdzieś na forum temat poruszający taki problem? Nie chcę tu zaśmiecać ...

Edytowane przez EwaMarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
25 minut temu, dawig napisał(a):

Planuję jutro oglądać przyczepę https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-lmc-475rd-CID5-IDUepXj.html?reason=observed_ad

Ktoś poradzi na co zwrócić uwagę w LMC?

Mam bardzo podobną 495RD :-) tez z 2003r. 1350dmc

To co ja mogę zasugerować to, niezależnie od marki:

1. wszystkie sprzęty: lodówka, woda, piecyk, kibelek, antena, mover itd (230v+gaz)

2. rozlozyc markize

3. swiatla (wew i zew)

4. oraz w szafkach na górze pod sufitem czy tam nie cieknie w rogach itp

5. okna otwierac / zamykac , moskitiery, rolety, dachowe

6. rozlozyc przedsionek jesli jest

7. podpiac do auta i zobaczyc co z dyszlem, hamulcem najazdowym.

 

gdzies tam na Yotubie jest filmik Kapitana Przyczepy (z godzinę opowiada co sprawdzić i wychodzi ze chyba cały dzień się schodzi :-) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Weekend napisał(a):

Mam bardzo podobną 495RD :-) tez z 2003r. 1350dmc

To co ja mogę zasugerować to, niezależnie od marki:

1. wszystkie sprzęty: lodówka, woda, piecyk, kibelek, antena, mover itd (230v+gaz)

2. rozlozyc markize

3. swiatla (wew i zew)

4. oraz w szafkach na górze pod sufitem czy tam nie cieknie w rogach itp

5. okna otwierac / zamykac , moskitiery, rolety, dachowe

6. rozlozyc przedsionek jesli jest

7. podpiac do auta i zobaczyc co z dyszlem, hamulcem najazdowym.

Ok czyli standardowo jak dla kazdej przyczepy. Słyszałem ze bakista ma ramke aluminiowa i tutaj woda lub sie dostawać.. 

gdzies tam na Yotubie jest filmik Kapitana Przyczepy (z godzinę opowiada co sprawdzić i wychodzi ze chyba cały dzień się schodzi :-) )

Widziałem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam,

to i ja się pochwale swoim LMC.

Przyczepa to Lmc Ambassador 563 HTD z 2008 roku

Z wyposażenia ułatwiającego życie i poprawiającego komfort to: mover z elektrycznymi podporami, akumulator z ładowarką automatyczną, zaczep ze stabilizatorem jazdy, ATC, Ogrzewanie gazowo-elektryczne ALDE z podłogówką, duża lodówka i łazienka z wc, umywalką i osobnym prysznicem.

na razie poza olbrzymimi gabarytami, których nie widziałem na placu chyba nie mogę nic zarzucić

tak więc przygotowania do wakacji 2024 można rozpocząć :)

.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

20230911_084834.jpg

image1.jpg

image5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.