Skocz do zawartości

Munsterland Luxus i Lmc


irek w

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 31.07.2017 o 09:25, Kvasir napisał:

Witam serdecznie. Dopisuję się i ja :D LMC Musterland 520 2008 r. 

 

Tak z innej beczki bo o LMC naprawdę nigdzie nic nie jest napisane. Jak pozycjonować tą markę, Mamy Tabbert, Fendta, później Knaus etc. Hobby, a LMC gdzie zaliczamy ? :D Tak z ciekawości. 

Wiem, że wieki po poście i odgrzewam kotleta, ale pytanie dla "świeżaków" jak najbardziej zasadne, mój osobisty zabarwiony LMC osąd:
Tabbert, LMC, Fendta, Knaus, TEC, Hobby, i później cała reszta.
Ktoś głośno protestuje ze "srebnego medalu" ?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam i ja : LMC LUXUS 480RD (2001)

Poprzednio: Bergland 430 (1993)

Obejrzałem ostatnio około 20 przyczep (wszystkie 1998-2001) i powiem że w najlepszym stanie jeśli chodzi o poszycie wyglądały LMC i Burstner. Nieco niżej Tabberty. Całkiem źle Adria i Hobby

Pewne kwestia nie tylko wykonania ale i dbania, przebiegu w trasie, parkowania w okresie zimowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rankingu solidności producentów z roczników w przedziale 1995-2005 brakuje mi Wilka. Na etapie moich poszukiwań, Wilki jeśli chodzi o stan ścian, podłogi, uszczelnień, były też naprawdę przyzwoite. Mam trochę z przypadku LMC, każda sroczka swój ogonek chwali, ale obiektywnie Wilki też nieźle znosiły próbę czasu, jeśli chodzi o skorupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, czyś napisał:

W rankingu solidności producentów z roczników w przedziale 1995-2005 brakuje mi Wilka. Na etapie moich poszukiwań, Wilki jeśli chodzi o stan ścian, podłogi, uszczelnień, były też naprawdę przyzwoite. Mam trochę z przypadku LMC, każda sroczka swój ogonek chwali, ale obiektywnie Wilki też nieźle znosiły próbę czasu, jeśli chodzi o skorupę.

Oczywiście że można dodać Wilka i wiele innych marek, wymieniłem te najbardziej znane i popularne. Wilk należy do grupy TABBART - KNAUS więc jako ich budżetowa wersja "liznął" trochę od nich jakości, na pewno nie należy go traktować jako drugą kategorię przyczep - jeśli wogóle takie są. W większości przypadków ich stan zależy od zadbania i przygód które miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2019 o 12:47, motylek napisał:

Oczywiście że można dodać Wilka i wiele innych marek, wymieniłem te najbardziej znane i popularne. Wilk należy do grupy TABBART - KNAUS więc jako ich budżetowa wersja "liznął" trochę od nich jakości, na pewno nie należy go traktować jako drugą kategorię przyczep - jeśli wogóle takie są. W większości przypadków ich stan zależy od zadbania i przygód które miały.

Mój przedmówca pisał o wrażeniach z oglądu używanych przyczep, i stanu ich "skorup" po latach, i tylko w tym kontekście piszę o Wilku - zetknąłem się z kilkoma, i b. pozytwnie wyglądało to po latach (przyczepiłbym się tylko np. do popękanych klap bakist przednich, które wiotki były, z natury, i pękały, i tyle, dało się to połatać/powzmacniać). Ale poszycie, łączenia, szczelność, podłoga były b. ok., czego nie mogę powiedzieć np. o skądinąd fajnie rozwiązanych funkcjonalnie i wzorniczo, oraz dobrze trzymających się w środku przyczepach innych producentów, m.in. tych, które wymienił OLSZ80. Nie rozstrzygam budżetowości marki, poziomu wyposażenia, przyjętych rozwiązań - a stan skorupy, łączeń i podłogi po latach, na podstawie obejrzanych sztuk. Na tym nawet marki budżetowe nie powinny raczej przesadnie oszczędzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja byłem dwukrotnie posiadaczem przyczepy Wilk , z czego ostatni Wilk był to nowy zakup. Mam bardzo duży sentyment do tej marki. Produkt sam w sobie jest bardzo dobrze wykonany. Drobiazgowe awarie trapią wszystkich producentów. Knaus również dał ciała z kilkoma seriami Sudwind z roku 2015/2017 w których nagannie wykonano połączenie ściany przedniej pod którym dochodziło do nieszczelności. Mnie martwi nowy produkt LMC serii Style. Nowa seria Style, to kompletne nowy produkt z mnóstwem nowych TAŃSZYCH zastosowań, które niestety nie zawsze sie sprawdzają. LMC ma z tym produktem trochę problemu. Słowo "trochę" może być przyszłości zamienione na poważne problemy. Wszystkie modele serii VIVO, Scandica, Musica, Maestro są wręcz genialnie wykonane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam szanowne grono. Czy moze ie mi posiedzieć co to konkretnie za model LMC i czy jest to coś warte ? Przyczepa ma 40 lat ;) 

Nie pytam pod katem podróży do okola świata bo nie ma nawet papierów, ale szukam coś na działkę. 
 

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-lord-luxus-CID5-IDEi3HJ.html

Edytowane przez Rajax (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Przy okazji poszukiwań przyczepy dostałem katalog (price list) LMC 2003/2004 wraz z modelami (i danymi technicznymi) oraz cenami obowiązującymi w tamtym czasie.

Całość po niemiecku, ale pewnie do ogarnięcia :)

Zostawiam dla potomnych :ok:

LMC Wohnwagen 2003 2004.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować poprzedniego posta, więc dorzucam kolejny.

Jak się dobrze pogada, to i podręcznik użytkownika (operating manual) jest do zdobycia ;)

Tym razem po angielsku i niemiecku.

BA WW GB.pdf

BA_Wohnwagen_D.pdf

PS. Jeżeli katalogi/manuale powinny być w innym miejscu, dajcie znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.