Skocz do zawartości

antena radiowa

r_apa

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam zapytanie dotyczace anteny ale radiowej ,w moim przypadku była ( niestety była ) to antena na zasadzie drutu nakrecanego do masztu (fabryczna) tylko jakoś nie mogłem jej odkręcić bo kręciła sie w plastiku a czas gonił wiec ją złamałem (musiałem nakryć cepe plandeką -nieskończony remont ) pomyślałem że kupię taką samochodową ( kiedyś fiat 125-126 ) takie miały .Tylko w sklepach jakoś nima .Może jakieś rady -jeden warunek musi być zachowany montaż na starym miejscu czyli na szczycie masztu ,radyjko jest u mnie ważne a może ważniejsze od TV więc dobry odnbiór jest ważny żeby nie trzeszczało -zamontowane mam dobrej klasy radio samochodowe .

Nie wiem jak wygląda twój maszt, ale porozglądaj się za anteną ze wzmacniaczem z grupy VW, krótka i ze składanym bądź odkręcanym batem. Sam mam taką w swojej cepie i ściąga bdb, tylko nie zapomnij o separatorze na wejściu anteny w radiu.

witam mam zapytanie dotyczace anteny ale radiowej ,w moim przypadku była ( niestety była ) to antena na zasadzie drutu nakrecanego do masztu (fabryczna) tylko jakoś nie mogłem jej odkręcić bo kręciła sie w plastiku a czas gonił wiec ją złamałem (musiałem nakryć cepe plandeką -nieskończony remont ) pomyślałem że kupię taką samochodową ( kiedyś fiat 125-126 ) takie miały .Tylko w sklepach jakoś nima .Może jakieś rady -jeden warunek musi być zachowany montaż na starym miejscu czyli na szczycie masztu ,radyjko jest u mnie ważne a może ważniejsze od TV więc dobry odnbiór jest ważny żeby nie trzeszczało -zamontowane mam dobrej klasy radio samochodowe .

Piotr, nie rozumiem dlaczego nie zastosowałeś antenki zespolonej (radio i TV).

Pisałeś, że masz antenkę Telmora.

Musisz zastosować taką prętową / teleskopową ?

Często biwakujesz w głuszy, czy podczas burzy taki pręt na budce sterczący wysoko w górę nie będzie prowokujący ... :niewiem:

Może jakaś mała, płaska antenka aktywna ?

Tyle, że teraz u Ciebie będzie to dublowanie anten :hmm:

Skoro już masz tą antenę TV, to spróbuj doświadczalnie - może radio będzie dobrze na niej odbierać, czasami tak bywa przy antenach aktywnych. Jeśli się okaże OK, to za kilkanaście zł. dokupisz zwykły rozgałęźnik sygnału i tyle :hmm:

post-8228-0-53788500-1355785385_thumb.jpg

:banan:

nie pomyślałem aby wykorzystać antenę do TV ,będę musiał jakiś kawałek kabla do radia poprowadzić na próbę co by nie ciąć tych co są z wcześnie . szkoda że wtyczka antenowa od TV nie pasuje do radia samochodowego bo bylo by to proste.Teraz i tak muszę poczekać do wiosny bo cepa spakowana i szkoda to rozpakowywać by wejść do środka .

... szkoda że wtyczka antenowa od TV nie pasuje do radia samochodowego bo bylo by to proste.Teraz i tak muszę poczekać do wiosny bo cepa spakowana i szkoda to rozpakowywać by wejść do środka .

Piotrek, w sklepach z akcesoriami RTV dostaniesz wszystkie odpowiednie przejściówki.

Wytłumacz sprzedawcy, o co Ci chodzi i nie widzę problemu - wszystko dopasujesz bez kłopotów z podłączaniem.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)