Skocz do zawartości

Przyczepa na początek.

Jarek_Lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów z forum,

chciałbym rozpocząć swoją wielką przygodę z karawaningiem i zacząłem się rozglądać za jakąś przyczepką. Potrzebuję coś na 3/4 osoby nie jest niezbędna osobna sypialnia, powinna być toaleta z prysznicem. DMC dla holownika to 1300 kg.

Zainteresowałem się :

http://otomoto.pl/de...y-T3381282.html

http://otomoto.pl/ho...0-T3293922.html

Co sądzicie na ten temat ? Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam.

Jarek

Jedno jest pewne.Żadne zdjęcia nie zastąpią naocznego sprawdzenia i to bardzo dokładnego. Poczytaj na FORUM jest bardzo dużo na ten temat. Może mógłbyś skorzystać z fizycznej pomocy kogoś z Forum z Łodzi. Handlarze zwykle piszą o zaletach. Już wielu ludzi nabrało się na takie zachwalanie, które potem nijak miało się do rzeczywistości. W tym przypadku ostrożności nigdy za dużo.

Poczytaj:

http://forum.karawaning.pl/topic/4622-naCo-zwracacawage-przy-kupnie-przyczepy/

cześć.

obie przyczepy wyglądają w porządku - ale nie oceniam tylko opisuję wrażenia estetyczne :] - w pierwszej brakuje chyba jednego elementu łóżka - widać schowek pod nim - tam coś było na zaślepienie i nie ma.

druga pochodzi od Pana z okolic Radomska, który sprowadza praktycznie same uszkodzone bardziej lub mniej przyczepy - przeważnie opisuje te uszkodzenia, czasami jego szwagier naprawia i maskuje a czasami nie. Warto przejechać się i sprawdzić - ale to bardzo dokładnie. Jak oglądałem u niego na placu przyczepy to Pan wmawiał mi że pęknięty parapet pod przednim oknem oraz narożnik przyczepy - elementy wewnątrz są " zupełnie bez znaczenia, ważne że sucha" - a przecież ten narożnik ledwo trzymał się całości. Dla tego dla Pana Ch. może to być lekkie gradobicie a dla Ciebie może to być dziura na wylot. - Ale podkreślam warto jechać i oglądać - masz blisko (ok 70km?) więc warto.

Sprawa 2 - dmc holownika 1300 czy dmc ciągniętej przyczepy 1300 ? tak dla jasności ?

z tego co wiem to najlepiej gdy holownik jest 'trochę' cięższy niż 80kg od przyczepy :swieca:

Kwestia tego czy rozmawiamy o masach rzeczywistych czy o teoretycznych skromny.gif

Mnie w Hobby jedna rzecz zastanawia. Czy tam fabrycznie nie ma jakiejś zaślepki?

T3293922_8.jpg

Tak jak myślę to interesujący byłby dethleff no i troszke lżejszy - DMC 1200. Są jakieś ciekawostki o dethleff'ach (minusy/plusy) ? Gość co sprzedaje ma przyczepy z Danii, ciekawe jak wyglada tam rynek przyczep, czy jest ich dużo i stoją przy drodze/ulicy (może warto przejechać się (całkiem niedaleko) ?

Witam

Z zewnątrz cacucho, szkoda, że nie ma zdjęć z wewnątrz. A tak na marginesie to koledzy mają rację lepiej niech cepka będzie lżejsza od holownika trochę więcej. Ja bym szukał tak do 1000 - 1100 kg

odnośnie przyczep - ciężko się wypowiedzieć, na 1 rzut oka nie widać mankamentów, ale np Tomi zauważał prawdopodobny brak klina ozdobnego w Hobby - jeżeli powinien tam być tzn że teraz nie ma tam szczelnego zabezpieczenia wkrętów....

ciężka sprawa kupować teraz przyczepę, poczekałbym aż mrozy ustąpią no i trochę śniegu zniknie.

Odnośnie holownika. Panowie może nie jest to Pick UP, ale to w końcu Audi A4 które pewnie ma DMC ok 1850kg a może i więcej, więc porównujmy DMC a nie MW auta z DMC przyczepy.

Moje auto ma MW 1400kg a w papierach przyczepę 1500kg, DMC auta 1950kg. Aktualnie ciągam nim przyczepę o DMC 1250kg i jest bardzo ok, a to niby tylko 150kg różnicy - rozumując przytaczane tu przeliczenie.

szału nie będzie ale powinieneś bezpiecznie śmigać z tą przyczepą 1200kg. Sprawa 2 - myślałeś już o spalaniu ? obstawiam z ogonkiem 15l /100km i więcej jesteś gotowy?

oj chyba na początek więcej pochłonie niż 15l,ale niema co sie zrażać ,troche wprawy,i można zejść ze spalaniem.Ja bym poczekał z zakupem do wiosny,jak sie zaczną pierwsze roztopy,zawsze można wychwycić gdzie wilgoć sie pokazuje,ewentualne zacieki,lub prube maskowania sprzedającego nieszczelności,teraz nawet sciany,podłogi nie ugniesz,bo zamarznięta,także nie spiesz się30.gif

A tutaj coś widać ?

Jeśli byłeś oglądać to to są totalnie źle zrobione zdjęcia zlosnik.gif.

Uwagę zwracasz na łączenia listw aluminiowych - wyłażenie uszczelniacza, ciągłość blachy i listw aluminiowych, okolice rączek manewrowych, czy dach od gradu nie ma wgnieceń a dopiero potem na okna smirk(1).gif.

W podobnym Dethleffsie jeden z forumowiczów miał problem z pękaniem przedniej ściany na mrozie. Poszukaj tematu w kąciku technicznym waytogo.gif

Mam. Tu zdjęcia http://forum.karawaning.pl/topic/10601-pekniecia-po-zimie/page__view__findpost__p__249883

A tutaj coś widać ?

Tak. Budkę z porysowanymi szybami i nic więcej.

Gość chyba komuś pod przymusem obiecał że ją wystawi, ale na sprzedaży specjalnie mu nie zależy.

Ale... chwilunia...

.

Edit. Nie udało mi się więcej dostrzec. Jedno na bank porysowane - kuchenne.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)

Wydaje mi się, że w ogłoszeniu na drugim zdjęciu, lewy przedni róg, około 30 cm nad uchwytem widać pęknięcie właśnie plastikowej przedniej ściany na łączeniu z listwą aluminiową. Trzeba sprawdzić czy jest to naprawione (pospawane od wewnątrz).