Skocz do zawartości

Nie podpisuj umowy na niemca

marko6

Rekomendowane odpowiedzi

http://moto.onet.pl/1672598,1,nie-podpisuj-umowy-na-niemca,artykul.html?node=13

Ciekawy artykuł , dający troszkę do myślenie przy zakupie przyczepy.

Ja dodałbym nie kupuj na niemca, holendra, anglika.

• Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co za bzdury .... Niemcy wymieniają się brifem za kasę i są właścicielem ... wydziału komunikacji nie obchodzą żadne umowy ... nie mają takiej ewidencji bo jest zbędna , To u nas mają pier.... z umowami , akcyzami , podatkami itp .... pismak napisał co wiedział bo usłyszał od kolegi ....

Kupując cookolwiek w Niemczech mozecie sobie napisac umowę z tym od którego kupujecie , on nie jest wpisany w dowód ale ma dokumenty więc jest właścicielem i jak to sprawdzi jakikolwiek urząd w PL ? BZDURA I TYLE .

Ood dawna mówię, że idziemy prościutką drogą w kierunku Białorusiu albo bananowej republiki. Straszą ludzi i to nie jest przypadek.

Trzymajcie się.

dokręcamy śrubkę niepokornym.

Tak jak napisał kogut69 bzdura i tyle. Nasze urzędy tłumaczą wszystko po swojemu. Mieszkając w Anglii i mając tam samochód na siebie z meldunkiem angielskim po powrocie do polski musiałem z sobą napisać umowę że ja w Amgli sprzedałem sobie w Polsce dopiero wtedy urząd mi to przyjął opisywane już było na forum i w gazecie.

1354917687[/url]' post='295710']

co za bzdury .... Niemcy wymieniają się brifem za kasę i są właścicielem ... wydziału komunikacji nie obchodzą żadne umowy ... nie mają takiej ewidencji bo jest zbędna , To u nas mają pier.... z umowami , akcyzami , podatkami itp .... pismak napisał co wiedział bo usłyszał od kolegi ....

Kupując cookolwiek w Niemczech mozecie sobie napisac umowę z tym od którego kupujecie , on nie jest wpisany w dowód ale ma dokumenty więc jest właścicielem i jak to sprawdzi jakikolwiek urząd w PL ? BZDURA I TYLE .

Jestes/byles sprzedawca importowanych samochodow?

1354967109[/url]' post='295731']

Tak jak napisał kogut69 bzdura i tyle. Nasze urzędy tłumaczą wszystko po swojemu. Mieszkając w Anglii i mając tam samochód na siebie z meldunkiem angielskim po powrocie do polski musiałem z sobą napisać umowę że ja w Amgli sprzedałem sobie w Polsce dopiero wtedy urząd mi to przyjął opisywane już było na forum i w gazecie.

Co ma piernik do wiatraka? Gdzie tu nawiazanie do opisywanych problemow?

No sory ale w artykule jest napisane żeby nie fałszować umowy czy tak?? A w urzędzie powiedziano mi że muszę mieć umowę kupna lub fakturę bo bez tego nie przerejestruję. I tu jest właśnie Twój piernik skoro nie napisze umowy fikcyjnej to nie zarejestruję samochodu.

Jestes/byles sprzedawca importowanych samochodow?

nie bardzo rozumiem pytanie ale jeśli uścislisz to pewnie dojdziemy do wspólnych wniosków ... moim zdaniem każdy kto sprowadził coonajmniej dwie sztuki i je sprzedał ( zaraz , po roku albo kilku latach ) mógłby być zakwalifikowany do "sprzedawcy importowanych samochodów . 99% samochodów jakie posiadałem od 2004 roku przywiozłem do kraju sam ...

No sory ale w artykule jest napisane żeby nie fałszować umowy czy tak?? A w urzędzie powiedziano mi że muszę mieć umowę kupna lub fakturę bo bez tego nie przerejestruję. I tu jest właśnie Twój piernik skoro nie napisze umowy fikcyjnej to nie zarejestruję samochodu.

Jakie fałszerstwo , skoro handlarz ma 2 umowy.

Jedna jego z Niemcem , druga z Niemcem i pustym polem ( na wpisanie danych nabywcy).

Pytam gdzie tu fałszerstwo ?

Skoro dane Niemca i moje ( klient ) są prawdziwe.

Dziwię się , że kogoś boli innych zarobek , a jednocześnie sami kupują samochody o 3 tys zł tańsze nisz w Polsce .

Jakie fałszerstwo , skoro handlarz ma 2 umowy.

Jedna jego z Niemcem , druga z Niemcem i pustym polem ( na wpisanie danych nabywcy).

Pytam gdzie tu fałszerstwo ?

Skoro dane Niemca i moje ( klient ) są prawdziwe.

Dziwię się , że kogoś boli innych zarobek , a jednocześnie sami kupują samochody o 3 tys zł tańsze nisz w Polsce .

To jakiś żart prawda ?? passed_out.gif

nie bardzo rozumiem pytanie ale jeśli uścislisz to pewnie dojdziemy do wspólnych wniosków ... moim zdaniem każdy kto sprowadził coonajmniej dwie sztuki i je sprzedał ( zaraz , po roku albo kilku latach ) mógłby być zakwalifikowany do "sprzedawcy importowanych samochodów . 99% samochodów jakie posiadałem od 2004 roku przywiozłem do kraju sam ...

Czy zajmujesz/zajmowałeś się sprowadzaniem pojazdów w celach zarobkowych,.

Jakie fałszerstwo

(...)

Dziwię się , że kogoś boli innych zarobek

(...)

Trafko, a czy oni od tego zarobku odprowadzają choć 1 zł podatku?

Mieszkam w zagłębiu tego procederu.

M6 czy Q7 handlarze podjeżdżają po zasiłek dla bezrobotnych... :oslabiony: na fajki mają za friko.

.

Tak, mnie boli!

Nawet więcej : żal dupę ściska tak że żyletki nie wciśniesz, bo fiskus patrzy się na każdą moją złotówkę, a o tamtych zarobionych złotówkach nic nie wie, a jeśli wie, to jest bezradny !!!

.

I żebyśmy się zrozumieli, zarabiam całkiem nie mało,

wolałbym zarabiać mniej - ale na czysto.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)

Tak na marginesie bo temat z lekka schodzi,

Osobiście popieram każdą inwestycję którą prowadzi do nie płacenia podatków.

Jak mówi klasy - trzeba zlikwidować koryto a nie zmieniać świnie.

Sam płacę niestety podatki, ale nie potępiam tych co tego nie robią. Powiem więcej - zazdroszę im.

a jak kogoś boli tak mocno płacenie tych podatków to niech się przerzuci na ściąganie aut na niemca. Przecież nie ma zakazu.

Pozdrawiam