Skocz do zawartości

Oszustwa przy zakupach internetowych.

Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, napiszę parę słów o tym jak można paść ofiarą oszustów.

A więc tak niedawno wystawiłem na ALLEGRO konsole do gier i pod koniec aukcji gdzie cena minimalna nie została osiągnięta otrzymałem takie zapytanie

Ja chcialabym kupic przesylka jest on dostepny do sprzedazy?

wiadomość ta przyszła z serwisu " akuro" occzywiście nic nie było podejrzane oprócz treści wiadomości tłumaczonej w chyba w Google tłumacz.

Pomyślałem że odpiszę i tak zrobiłem, napisałem więc jaka cena mnie interesuje, i otrzymałem taką odpowiedź

Dziękuję za odpowiedź chcę Ci pomóc wysłać go do mojego syna w zachodniej Afryce Nigeria} {RR przez EMS Pocztex i będzie jak zapłacić przelewem bankowym OK więc dostarczyć mi szczegół bankowego dla płatnoś

i już tutaj powinienem zakończyć dalszą dyskusję, ale tego nie zrobiłem :sciana: bo pomyślałem co mi szkodzi gość płaci to mogę to wysłać nawet na księżyc.

Napisałem że przesyłkę wyśle po tym jak kasa będzie na moim koncie, ale oni tak nie działają chcą wydębić od sprzedającego przed zaksięgowaniem

przelewu numer przesyłki który dostaje się po jej nadaniu. Mimo że pisałem że nie wyślę nic dopóki nie dostanę kasy to oni na takie wiadomości nie reagują.

Podałem numer konta ( miałem jakiś w banku taki nie używany) i to był mój błąd ;(

Otrzymałem od nich jakiś adres na który mam wysłać przesyłkę, ale cośmi dalej nie pasowało i sprawdziłem tą miejscowość i wtedy natrafiłem na

necie na informację o tych oszustach i mnie zamurowało :?

Dostałem mail od mojego banku teraz, że dokonanie płatności i pieniądze zostały odjęte od mojego OK rachunku bankowego. więc chcę żebyś pakiet do postu EMS Office i dostać się na statek, a także elementu email że numer przesyłki do banku, aby sprawdzić numer przesyłki i dla nich, aby zakończyć transfer i zasilimy Twoje konto pieniądze OK. Oczekuję się szybko odpowiedzi wkrótce.

Oto Syn Mój adres wysyłki poniżej:

Nazwa: Pan niedziela Ayodele

Adres: 101, Renner Ulica Tabon-Tabon

Miasto: Agege

State: Lagos

Kod pocztowy: 23401

Kraj: Nigeria

I wtedy znalazłem w necie informację że to oszuści, a najlepsze jest to że oni działają już od dobrych wielu lat :look:

Po jakimś czasie dostałem marnie spreparowaną stronę z jakiegoś banku o tym że kasa czeka ale oni potrzebują tylko numeru nadania przesyłki.

Oto ta wiadomość.

This email is sent is to congratulate you once again concerning the merchandise Money Transfer which took place pending on the 3rd Of December By Mrs Navas Rock and also to inform you that Bank of America unit has an already existing policies that all transaction must follow as a Household name the right of both parties are strongly protected by us, and at no point in time shall we be ever based, or rather take sides during the run of a transaction.

We must also let you know that the money transferred into your Account has been completed and about to be transfer to your account, but might takes a little longer as we awaits the shipment tracking number of his Item.Note that once a tracking number has been received from any seller, the buyer does not have any right whatsoever to cancel the transaction.

THE TRACKING NUMBER ASSURE US OF THE STATE OF THE ITEM. Note, your MONEY is safe and secured with us and its about to be transfer into your Account once the tracking number of the said Item is received. You are expected to send just that and this transaction to us, is as good as tagged sealed. We implore you to comply with our policies for easy retrieval of your money transfer from us.

Alternatively, Non compliance to this might affects your chance of an instant service attention from us, and your money transfer might be placed on pause if you don't e-mail the required shipment tracking number to mail placed below(

We hope to hear from you at the Bank Of America Online customer care Help-desk.

***PLEASE NOTE***

**TRANSFER NUMBER :- #BOA-D448 L201 Q987 T5355-PL

Bank Of America helps build strong communities by helping people achieve their dreams. We reach for higher standards every day, in everything we do for our customers, our shareholders, our associates and our communities, upon which the future prosperity of our company rests.If you have questions.you can also contact our online customer care services at ken_lewis_BofA_20090311.jpguscisk-dloni.thumbnail.JPGcache_1271255104.gif?t=1295675182

Kenneth D. Lewis

Chairman, CEO and President

Oczywiście sprawę zgłosiłem na ALLEGRO po czym konto tego złodzieja zostało zablokowane, i jak na razie przestał pisać do mnie takie bzdety.

Może się i rozpisałem ale chciałem przestrzec wszytkich aby pod żadnym pozorem nigdy nie wysyłali niczego przed zaksięgowaniem kasy, a już

tym bardziej uważali na wiadomości typu że ktoś chcę coś kupić ale trzeba to wysłać do Nigerii. :nono:

Najlepsze ze wśród moich znajomych nikt o tym nigdy nie słyszał. :puk:

Jeżeli napisałem to w niewłaściwym dziale to proszę o przeniesienie.

Tutaj możecie poczytać coś na ten temat

http://cafe.allegro....%9ACI-Z-NIGERII

Pozdrawiam

Tomek.

• Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mialem wyslac im moje byłe audi :hehe: ...

jak przeczytalem te prosbe to parsknalem smiechem...

pozniej zglebialem temat z ciekawosci i sie okazuje ze debili nie brakuje

pic polega na tym ze nciskaja na sprzedajacego o numer przesylki aby zrobic przelew,

a naiwny nr przesylki zdobadzie dopiero po nadaniu jej...

wiec nadaje paczke, podaje nr przesylki i czeka na przelew.... i czeka.... i czeka

goscie sa w sumie bezkarni... bo przesylke dobrowolnie wysylamy...

a nawet jesli zglosimy to na police :) i jakims cudem uda sie znalezc odbiorce paczki - odbiorca wyprze sie... moze powiedziec ze byly tam stare gazety :)

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)

Dokładnie są bezkarni kasują im jedno konto a oni zakładają następne, chodzi o prostą zasadę

NAJPIERW KASA A POTEM WYSYŁKA, niestety ale zawsze znajdą się ludzie którzy wyślą im paczkę

a potem pozostaje już tylko płacz :(

Trzeba pisać o takich oszustach jak najwięcej.

Pozdrawiam.

8 czy 10 lat temu, jak było to nowością, miałem ofertę wysyłki do "ich" hurtowni.

Miałem wówczas wystawionych kilkaset szt kamer na kasety mini DV. Chcieli całą paletę tego.

Było to całkiem świeżo jak dowiedziałem się o takich kontrahentach z istniejącego już wtedy przyklejonego tematu na tymże portalu.

Uważam , ze najgorsi oszuści to domokrążcy, którzy już metodami dawno bezczelnymi, patrząc w oczy kłamią i sprzedają swoje szajs przedmioty jak lód eskimosom.

Gdy sprzedawałem ostatnio obiektyw, to przyszła kupa maili z Bułgarii z zapytaniem. Jako że mam kolesia mocno "informatycznego" to sprawdził że wszystkie pięć maili od różnych bułgarów było z serwera w USA.

Nikomu nie odpisywałem, traktowałem jakbym maili nie widział.

Niech się pałują matacze.

No właśnie 10 lat a ja ani nikt z moich znajomych nigdy nic o nich nie słyszeli. :niewiem: Normalnie masakra.

Pozdrawiam.

Wiesz, kiedyś byłem fanatykiem sprzedaży allegrowej oraz tamtejszego Cafe - forum.

Byłem na bieżąco ze wszystkim ale przestałem panować nad tym mrowiskiem i przestałem się udzielać :)

Są jeszcze inni cwaniacy logujący się na niemieckim i angielskim ebay pod legalnymi kontami użytkowników, którzy nawet o tym nie wiedzą i wystawiają na sprzedaż przedmioty o dużej wartości, jednocześnie informując w opisie, aby się kontaktować poza serwisem ebay na podany e-mail. Jak raz odpisałem pytając kiedy i gdzie ten przedmiot mogę odebrać i zapłacić, to zwodzono mnie, jednocześnie pytając skąd jestem itp. Nie udzielałem żadnych odpowiedzi, cały czas tylko pytając gdzie ten przedmiot mogę odebrać i zapłacić. Cwaniak chciał się ze mną umówić w jakiejś mieścinie, innej niż niby sprzedawany przedmiot. Sądzę, że polują na frajerów, którzy przyjadą z kasą, a oni ich obrobią.

TOM to musiałeś mieć baaaaardzo atrakcyjną cenę za tę konsolę skoro opłacało się kupować aż z Nigerii. Już to powinno dać Ci do myślenia.

Stara zasada - najpierw kasa , potem wysyłka i niema innej opcji. Zwłaszcza z tak daleką wysyłką .

Co do tych samochodów "bezwypadkowych" złożonych z trzech innych + przystanku autobusowego to też lepiej wydać trochę kasy na sprawdzenie auta - geometria, grubość lakieru itd. Jak ktoś wydaje kasę na słowo honoru to potem pluje sobie w brodę i dziwi się ze ma założone opony 205 a ślad na śniegu zostawia 305 :lol:.

He He

U mnie tez jest tego badziewia wiele,nie tylko nigeryjczycy(chociaz to najbardziej kombinatorska,bezczelna i leniwa nacja),takze bezowi stosuja takie przekrety a nawet i lepsze.W Norwegii byly akcje nawet o samochody,przelewy Western Union,falszywe adresy platnosci PayPal i takie tam.Na stronie glownej swojego banku mam ostrzezenie dot tego typu procederu i sposobow w jaki oszusci dzialaja.Tak spoleczenstwo sfiksowalo na punkcie ostroznosci ze jak od baby chcialem kupic fotelik dla dziecka informujac ja ze najpierw przeleje jej pieniadze i dopiero potem wysle, to jak zalazla ze moj numer telefonu nie zgadza sie z adresem wysylki to odmowila sprzedazy.Pojechalem do sklepu i kupilem nowy.

Co do aut

Zalezy jeszcze ile razy bylo odmladzane.

Mysli sobie niemiec z komisu,szybciej sprzedam polakowi jak odmlodze troche licznik,wpada polak hmm maly przebieg,biore.Przylatuje do Pl z autem mysli a jeszcze trosze odmlodze szybciej zejdzie.Wpada klient o jaki maly przebieg biore.A potem narzekania ze przy 5 letnim aucie i przebiegu 120 000 wysiadlo sprzeglo,turbo albo wtryski

TOM to musiałeś mieć baaaaardzo atrakcyjną cenę za tę konsolę skoro opłacało się kupować aż z Nigerii. Już to powinno dać Ci do myślenia.

Stara zasada - najpierw kasa , potem wysyłka i niema innej opcji. Zwłaszcza z tak daleką wysyłką .

Cena jaką zaproponowałem nie była jakaś z kosmosu, ale troszkę wyższa niż uzyskana na aukcji, a co do

wysyłki to tak jak piszesz najpierw kasa a potem wysyłka, tego się trzymałem dlatego nic nie wysłałem.

Pozdrawiam.

do mnie się odezwali jak laptopa sprzedawałem, oferował 2x większą cenę 'bo w Nigeri takich nie ma' :bzik: ale jak wiadomo najpierw kasa później wysyłka, a kasy do dnia dzisiejszego nie otrzymałem. nudzi się czarnuchom czy jak? :look: