Skocz do zawartości

Gdzie można stawać 'na dziko' z przeczepą?


gaultier89

Rekomendowane odpowiedzi

przy 4os to trza by jeździć co dwa dni :oslabiony:

 

weź pod uwagę że wybrzeże jest dość gęsto zaludniony, nawet jak nie ma wiosek to kręcą się ludzie

kolejna sprawa to mycie, wiesz ile potrzeba wody na prysznic dla 4os, na jakieś umycie garów ?

 

tu o wiele lepiej sprawdzi się pobyt nad słodką wodą, którą można wykorzystać choćby do mycia

a dowozić tylko wodę do picia

 

Planujemy wypad na 7 dni, więc nawet jeśli co 2gi dzień jechać to raczej nie ma problemu. Może tak by zrobić, żeby siku i resztę załatwiać z saperką, a jedynie myć się w przyczepie. Baniaki z wodą ze sobą mieć.

Co do prądu to pytam bo nie wiem - używanie lodówki, laptop, lampka jakaś. Da radę na akumulatorze pociągnąć? Powiedzmy co 3h na 15 min auto zapalić?

 

Jeśli chodzi o spokoj i ciszę to chodzi mi głównie o noc, żeby nie mieć towarzystwa dookoła siebie. Na plaży w dzień towarzystwo nawet wskazane ;)

Edytowane przez gaultier89 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do prądu to pytam bo nie wiem - używanie lodówki, laptop, lampka jakaś. Da radę na akumulatorze pociągnąć? Powiedzmy co 3h na 15 min auto zapalić?

 

lodówka pracuje na gaz

lampka spokojnie da radę na akumulatorze, zwłaszcza że latem jest długo jasno

laptop to już gorsza sprawa bo on ciągnie dość sporo prądu

pamiętaj że prąd potrzebny jest też do pompek w przyczepie, ale to też nie jest duże zużycie

 

przez 15min to się aku raczej nie naładuje, nie wiem czy więcej nie zużyjesz na rozruch ;)

lepiej gdzieś się przejechać kawałek, np po wodę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasjonacie...teoretyzujesz ... w praktyce zupełnie inaczej to wygląda . Moze przyłacz się do jakiejś dzikiej ekipy na chwilę .... jak by co to zapraszam :skromny:

 

Jak skończę mojego Jumperka to ja bardzo chętnie bym się z wami zabrał. Kaszuby mam pod nosem, a tam parę fajnych

miejsc się znajdzie. Zresztą nareszcie będę mógł podjechać w Twoje rejony za sensowne pieniądze, Viabox już oddany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lodówka pracuje na gaz

lampka spokojnie da radę na akumulatorze, zwłaszcza że latem jest długo jasno

laptop to już gorsza sprawa bo on ciągnie dość sporo prądu

pamiętaj że prąd potrzebny jest też do pompek w przyczepie, ale to też nie jest duże zużycie

 

przez 15min to się aku raczej nie naładuje, nie wiem czy więcej nie zużyjesz na rozruch ;)

lepiej gdzieś się przejechać kawałek, np po wodę :-]

 

Czytasz mi w myślach z tym podjazdem po wodę:brawo:. A jaka jest pojemność zbiornika na wodę pod prysznic w przyczepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już zależy od przyczepy, może być 12L (tak mam u siebie i tak może być w starszych budkach)

a może być i 150L zabudowane :skromny:

 

na internecie czytam że w Hobby Prestige 535 jedni mają 10L inni 50L. Będę dzwonił i dowiadywał się od wynajmującego ile tam jest L. O ogrzewanie wody również trzeba pytać czy tam jest ciepła? Lodówka ma prąd z gazu? Możecie mi powiedzieć jakim sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na internecie czytam że w Hobby Prestige 535 jedni mają 10L inni 50L. Będę dzwonił i dowiadywał się od wynajmującego ile tam jest L. O ogrzewanie wody również trzeba pytać czy tam jest ciepła? Lodówka ma prąd z gazu? Możecie mi powiedzieć jakim sposobem?

 

Lodówka ma sprężarkę chemiczną skromny.gif - obieg absorpcyjny. Dzięki temu nie potrzebuje en. elektrycznej.

Dziewczyny z wami jadą? Jak jadą to ja bym zapomniał o staniu na dziko na pierwszym wyjeździe hehe(1).gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii 2 dziewczyny jadą i o polu kempingowym nawet nie chcą słyszeć, tylko i wyłącznie na dziko :niewiem: sam nawet zaczynam wątpić ale nic nie zrobię :)

 

 

A one wiedzą że suszarka do włosów nie będzie działać? Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ze wszystkich problemów tj.:

- problem ze zrzutem chemii (tego pod drzewo nie wolno wylewać) która przy 4 osobach zapełni się dość szybko

- problem z wodą bieżącą (nawet jeśli będzie tam 50 litrów) to przy 4 osobach starczy na 1 dzień i to bez podmywania się

- problem z bezpieczeństwem pozostawionego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie gra mi tu dzicz i laptop.

Na gwiazdy trzeba patrzeć, wiatru słuchać a nie plastiku z pudła ;)

A.... może dziewczyny mają "plan" ? :swieca:

 

Bez doświadczenia, w sytuacji kryzysowej przewiduję typowy scenariusz jak z taniego USA horroru gdzie dramatem jest bezradność :

" - No zrób coś, jesteś mężczyzną ! ".

Mimo to , wspaniałych chwil życzę, niezapomnianych wrażeń i drobiazgowych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na internecie czytam że w Hobby Prestige 535 jedni mają 10L inni 50L. Będę dzwonił i dowiadywał się od wynajmującego ile tam jest L. O ogrzewanie wody również trzeba pytać czy tam jest ciepła? Lodówka ma prąd z gazu? Możecie mi powiedzieć jakim sposobem?

 

Rezerwując przyczepę bo powinieneś to zrobić przed sezonem zawsze wszystko możesz dopytać co do wyposażenia. Najlepiej jak obejrzysz osobiście i dowiesz się co i jak obsługiwać.

Jeśli chodzi o warunki sanitarne to musisz Kolego pomyśleć o niewiastach jeśli w Waszym gronie będą , One mają większe wymagania ;)

Co do lodówki to nie masz tam prądu z gazu. Gaz bezpośrednio nagrzewa agregat co daje w lodówce odwrotny skutek - chłód.

 

pasjonacie...teoretyzujesz ... w praktyce zupełnie inaczej to wygląda . Moze przyłacz się do jakiejś dzikiej ekipy na chwilę .... jak by co to zapraszam :skromny:

 

Niestety to nie teoria . Od kilkunastu lat mnie żaden kemping nie widział.

Wyjątkowo poza ubiegłym sezonem (bo tylko 14 dni) to niema lata bym na dziko nie spędził miesiąca lub 2 na Naszych Kaszubach.

Poza tym jeżdżąc zawodowo po kraju często odbijam z trasy nad wody poczesać gościnnie spiningiem tu i tam więc niestety to nie teoria a przykra obserwacja. Zdarzenie z wylewaniem kibla w trawę miało miejsce w lipcu tego roku. Tego samego lata lecz w innym miejscu biwak zacząłem od sprzątania po poprzednikach. 2 worki 120L na dzieńdobry.

 

Na szczęście moje faworyzowane miejsce jest bezpieczne od śmieci bo na przyległej do wody łące chłopa , który goni wszystkich co się pojawią.hehe%281%29.gif Ale wystarczy przejść 200m w stronę ogólnodostępną i sytuacja się zmienia.

 

No ale dziękuję za zaproszenie.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwując przyczepę bo powinieneś to zrobić przed sezonem zawsze wszystko możesz dopytać co do wyposażenia. Najlepiej jak obejrzysz osobiście i dowiesz się co i jak obsługiwać.

Jadę z Bielska do rodziny na mazurach (Bartoszyce), tam wraz z 3 znajomych (wiek 23lata) przebywamy 3-4 dni. Potem wypożyczamy przyczepę z Olsztyna, i na 7 dni nad morze.

 

Jakoś tego nie widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A one wiedzą że suszarka do włosów nie będzie działać? Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ze wszystkich problemów tj.:

- problem ze zrzutem chemii (tego pod drzewo nie wolno wylewać) która przy 4 osobach zapełni się dość szybko

- problem z wodą bieżącą (nawet jeśli będzie tam 50 litrów) to przy 4 osobach starczy na 1 dzień i to bez podmywania się

- problem z bezpieczeństwem pozostawionego sprzętu

 

chemię i bierzącą wodę można codziennie/co 2 dni jeździć i wylewać/uzupełniać. Jaki problem byłby z bezpieczeństwem?

 

Jakoś tego nie widzę :)

 

Wypytam się telefonicznie, jeżeli przyjdę i się rozczaruję wiadomo że nie będę brał przyczepy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywozić 50 litrów czystej, wywozić 50 litrów szarej plus kaseta. Niezła zabawa plus koszt paliwa. Wystarczy znaleźć stację benzynową na europejskim poziomie,

a jest kilka w Polsce. Do tego agregat prądotwórczy i robi się pełna dzikość.

Edytowane przez przemek70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.