Skocz do zawartości

Gdzie można stawać 'na dziko' z przeczepą?


gaultier89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem laik w tym temacie jak już zdążyliście zauważyć w poprzednim temacie :niewiem: Chciałbym się dowiedzieć czy można i gdzie, mogę postawić przyczepę blisko morza? Wiem, że najlepiej na kamping gdzieś jechać, ale nie uśmiecha mi się wywalać 70zł/dobe za to że stoję moim 'ruchomym domem'. Wydaje mi się, że po to się wypożycza przyczepę, żeby mieszkać gdzie się chce, tak? To moglibyście mi powiedzieć czy są takie miejsca gdzieś nad Bałtykiem w pobliżu Władysławowa?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wbrew pozorom to wcale nie jest tak łatwo stanąć na dziko :niewiem:

przecież to czysta strata dla wszytskich - od gminy, po właścicieli kempingów

 

a pomyślałeś gdzie będziesz nabierał wodę, robił siku, mył gary ?

 

proponował bym jednak wjazd na jakieś tanie pole namiotowe, gdzie przynajmniej masz wodę i gdzie zlać ścieki :hmm:

 

był tu taki temat o stawaniu na dziko :hmm:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wydaje mi się, że po to się wypożycza przyczepę, żeby mieszkać gdzie się chce, tak? ....

 

Wypożyczona przyczepa to raczej marnie się nadaje na stawanie na dziko :hmm: poprostu wątpie by była odpowiednio wyposażona i przygotowana :niewiem: no i też musiałbyś ugryść tego tematu żeby samemu sie przygotować zaopatrzyć we wszystko co potrzebne itd Wolne biwakowanie znacznie różni sie od siedzenia na kempingu :swiety:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

nie uśmiecha mi się wywalać 70zł/dobe za to że stoję moim 'ruchomym domem'. Wydaje mi się, że po to się wypożycza przyczepę, żeby mieszkać gdzie się chce, tak?

(...)

czy są takie miejsca gdzieś nad Bałtykiem w pobliżu Władysławowa?

 

 

Z wydatkami musisz się pogodzić, bo nie postoisz z budką tam gdzie chcesz.

.

Nie ma takich miejsc, ale są kempingi z fantastycznymi widokami na Bałtyk.

Keja, Alexa, poszperaj na forum, sam zapodawałem gdzieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad samym Bałtykiem (wodą ) w okolicy Władka nigdzie nie staniesz ...okolice Dębek to pierwsze miejsca gdzie za wydmą masz brzeg .... ale jeśli miałbyś ochotę na zatokę Pucką ( wewnętrzną i zewnętrzną ) to jest kilka darmowych super miejsc gdzie możesz zaparkować sprzęt praktycznie na plaży ... ludzie tego nie znają , więc i nie używają . Osmonino , Rzucewo cypel , na prawo od Pucka , na lewo od Rezerwatu Becka .... zajefajne miejscówki sprawdzone w tym roku ale...kamperem , bez konieczności podłączenia do sieci choc w Rzucewie można by pomysleć przy jakimś tam kabelku w zwoju :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pomyślałeś gdzie będziesz nabierał wodę, robił siku, mył gary ?

 

proponował bym jednak wjazd na jakieś tanie pole namiotowe, gdzie przynajmniej masz wodę i gdzie zlać ścieki :hmm:

 

 

Właśnie będąc nowicjuszem w karawaningu chciałem się Was zapytać czy istnieje możliwość tylko podjechania na kemping czy gdziekolwiek aby napełnić zbiornik z wodą/zlać ścieki. Oczywiście odpłatnie.

 

 

 

Nad samym Bałtykiem (wodą ) w okolicy Władka nigdzie nie staniesz ...okolice Dębek to pierwsze miejsca gdzie za wydmą masz brzeg .... ale jeśli miałbyś ochotę na zatokę Pucką ( wewnętrzną i zewnętrzną ) to jest kilka darmowych super miejsc gdzie możesz zaparkować sprzęt praktycznie na plaży ... ludzie tego nie znają , więc i nie używają . Osmonino , Rzucewo cypel , na prawo od Pucka , na lewo od Rezerwatu Becka .... zajefajne miejscówki sprawdzone w tym roku ale...kamperem , bez konieczności podłączenia do sieci choc w Rzucewie można by pomysleć przy jakimś tam kabelku w zwoju :skromny:

 

 

A ładna plaża tam przy zatoce Puckiej? Mógłbyś dać dokładniejsze namiary?

 

Prąd można ciągnąć z auta, nieprawdaż?

 

PS.Poprawiajcie mnie jeżeli coś źle myślę PROSZĘ :)

Edytowane przez gaultier89 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 grudnia czyli 30 dni od zarejestrowania będziesz miał dostęp do działu "na dziko" .... wrócimy do rozmowy :skromny:

 

 

 

a jeśli naprawdę dopiero zaczynasz ...to nie daj się "wypaczyć" mysleniem , że tylko kemping da Ci radość .... uwierz , da Ci jedynie zawsze możliwość wydawania ,niepotrzebnie ,kasy .... walcz ze stereotypami to sporo Ci zostanie na Twoje przyjemności :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym wszystkim co tu napisano wydaje się że odpoczynek na placu zabaw jest najlepszym rozwiązaniem masz dostęp do wody ,pradu ,sąsiadów w odległości mniejszej niż byś się spodziewał . Niemniej jednak nie zrażaj się i powiem tak że w "na dziko" raczej nie chodzi aby nie płacić ( co ma swoje zalety) lecz by wypoczywać w małym gronie lub w ciszy i spokoju .dostęp do wody jest zawsze tylko trza poszukać ,gdzie myć naczynia ? w cepie ,gdzie sikać ? pod "drzewkiem " -nie ekologicznie ? Nad morzem może być cięzko nad samym brzegiem ale mozna znaleźć takie miejsca za to cała reszta kraju stoi otworem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym wszystkim co tu napisano wydaje się że odpoczynek na placu zabaw jest najlepszym rozwiązaniem masz dostęp do wody ,pradu ,sąsiadów w odległości mniejszej niż byś się spodziewał . Niemniej jednak nie zrażaj się i powiem tak że w "na dziko" raczej nie chodzi aby nie płacić ( co ma swoje zalety) lecz by wypoczywać w małym gronie lub w ciszy i spokoju .dostęp do wody jest zawsze tylko trza poszukać ,gdzie myć naczynia ? w cepie ,gdzie sikać ? pod "drzewkiem " -nie ekologicznie ? Nad morzem może być cięzko nad samym brzegiem ale mozna znaleźć takie miejsca za to cała reszta kraju stoi otworem .

 

tu nie chodzi o to by sie zrażać bo spora cześć dojrzewa do jazdy na dziko, ale do tego trzeba trochę wiedzy i znajomości tematu :hmm:

siku pod drzewakiem, ok a co z kasetą ? też pod drzewko ? pewnie nawet saperki nie będzie miał w tej budce z wypożyczalni żeby dołek kopnąć

 

woda do mycia ? pewnie że można przywieźć, ale do tego znowu potrzeba kilku baniaczków, a nad morzem jest problem o tyle że w słonej wodzie się nie umyjesz

 

prąd chce brać z auta, ciekawe ile pociągnie i kiedy rozładuje aku :hmm:

 

stanie na dziko tak, ale to wymaga trochę wiedzy i doświadczenia, a co za tym idzie odpowiedniego wyposażenia :hmm:

dlatego radziłem na początek jakieś pole namiotowe gdzie będzie miał dostęp do wody, będzie gniazdko w razie jak rozładuje aku w aucie ;)

 

Właśnie będąc nowicjuszem w karawaningu chciałem się Was zapytać czy istnieje możliwość tylko podjechania na kemping czy gdziekolwiek aby napełnić zbiornik z wodą/zlać ścieki. Oczywiście odpłatnie.

 

będziesz płacić za zrzut ścieków a nie chcesz dać 30-40zł za jakieś niedrogie pole ? warto się męczyć ?

wodę to może i za free nabierzesz na jakiejś stacji, albo u gospodarza ;)

 

 

Prąd można ciągnąć z auta, nieprawdaż?

można, ale dużo tego prądu miał nie będziesz i trzeba co jakiś czas doładować aku w aucie

wszystko zależy do czego ten prąd ma być, jeśli tylko światełko wieczorem na chwilę i pompki do wody to aku auta powinien dać radę

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to by sie zrażać bo spora cześć dojrzewa do jazdy na dziko, ale do tego trzeba trochę wiedzy i znajomości tematu :hmm:

siku pod drzewakiem, ok a co z kasetą ? też pod drzewko ? pewnie nawet saperki nie będzie miał w tej budce z wypożyczalni żeby dołek kopnąć

 

woda do mycia ? pewnie że można przywieźć, ale do tego znowu potrzeba kilku baniaczków, a nad morzem jest problem o tyle że w słonej wodzie się nie umyjesz

 

prąd chce brać z auta, ciekawe ile pociągnie i kiedy rozładuje aku :hmm:

 

stanie na dziko tak, ale to wymaga trochę wiedzy i doświadczenia, a co za tym idzie odpowiedniego wyposażenia :hmm:

dlatego radziłem na początek jakieś pole namiotowe gdzie będzie miał dostęp do wody, będzie gniazdko w razie jak rozładuje aku w aucie ;)

 

kolega właśnie dlatego pyta co i jak aby nie szukać łopaty i nie zabierać telewizora ,laptopa i wielu energochłonnych ustrojstw , szuka informacji jak przeżyć :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega właśnie dlatego pyta co i jak aby nie szukać łopaty i nie zabierać telewizora ,laptopa i wielu energochłonnych ustrojstw , szuka informacji jak przeżyć :hehe:

 

taa, ciekawe czy znajdzie ... i nie ma tu podtekstu :-]

po prostu pewnych rzeczy nie da się "wyczytać" ... zwłaszcza że nawet nie wiadomo jaki skład (oczekiwania?) ma jechać i jak będzie wyposażona przyczepka :bzik:

zobacz ile jest różnych opinii np o jakimś kempingu, a co dopiero takie spartańskie warunki jak stanie na dziko i sikanie na krzaczek hehe(1).gif

 

zawsze może zacząc od wersji SOFT, czyli pola i jak sie obezna to przejechać gdzieś na dziko :)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mało macie danych o nowym Koledze ( jego doświadczeniu turystycznym ) by tak bić pianę . To , że zaczyna z cepą nie znaczy , że jest "zielony" . a , że jest zielony z cepą( też nie wiecie z jaką ) to jego zaleta ...jeszcze dobrze wróży :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.karawaning.pl/topic/12558-blisko-morza/page__p__293012__hl__stanie+na+dziko__fromsearch__1#entry293012

 

na forum masz wszytko, użyj wyszukiwarki.

nikt Ci nie napisze gotowej recepty, bo każdy ma inne potrzeby - wiesz, jeden bez prądu się nie rusza z domu, a drugi może się nie kąpać i tydzień... :-] do wakacji daleko lektury nie zabraknie...weź pod uwagę, że musisz budkę przygotować na takie mijsca, najlepiej jedz na weekend i się dowiesz wszystkiego.

gdzie jechać..? zapinasz budę, jedziesz i jak się spodoba miejsce, stajesz i wypoczywasz....

 

posdawa; zapas wody do budki, aku (dodatkowy), lampy naftowe, latarka (toaleta,lodówka na gaz i kuchenka w budzie)...i starcza jak dla mnie ale na 1-2 noce nie więcej, na dłużej jednak warto poszukać taniego pola tym bardziej nad morzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, ciekawe czy znajdzie ... i nie ma tu podtekstu :-]

po prostu pewnych rzeczy nie da się "wyczytać" ... zwłaszcza że nawet nie wiadomo jaki skład (oczekiwania?) ma jechać i jak będzie wyposażona przyczepka :bzik:

zobacz ile jest różnych opinii np o jakimś kempingu, a co dopiero takie spartańskie warunki jak stanie na dziko i sikanie na krzaczek hehe(1).gif

 

zawsze może zacząc od wersji SOFT, czyli pola i jak sie obezna to przejechać gdzieś na dziko :)

 

 

szare komurki są stworzone do myslenia ,Dla mnie ważniejsze bedzie pytanie CZY SIĘ OPŁACA ,zrozumiałem że zależy mu na oszczędnym wypoczynku -tylko jak to wyliczyć wynajecie cepy , przejazd przez całą polskę z cepą koszt dodatkowego paliwa ,pobyt na polu opłaty . U mnie szare działają i nad morzem wypoczywam w wynajetym domku mam wszystko w jednym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.