Skocz do zawartości

Angielka - Europejka

Grzesiekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Nazywam się Grzesiek i to mój pierwszy wpis na Waszym forum. Jestem początkujący w tej branży...

Jeśli ktoś z Was znalazłby trochę czasu aby przybliżyć mi różnice pomiędzy przyczepami Angielskimi a Europejskimi to będę zobowiązany. Chodzi mi o kwestie wyposażenia,dostępności części zamiennych,awaryjności wyposażenia itd.

Otóż poszukuję przyczepy 4-5 osobowej do kwoty 10.000zł. W Angielkach zauważyłem że w większości jest ciepła woda a w Europejkach z tym jest kiepsko w tym zakresie cenowym,na odwrót jest chyba z przedsionkami co też jest dla mnie istotne. W większości czasu będzie wykorzystywana do celów wędkarskich (zimą również), lecz w sezonie letnim moja żonka i dzieci także będą jej nierozłączną częścią w wojażach po europie.

Pozdrawiam.

• Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj na forum.

Ja osobiście jestem zwolennikiem angielek, ale polemika na ten temat nie ma końca.

Tak jak polemika między Diesel czy Benzyna albo Mercedes czy BMW itp. Racje są po obu stronach.

Miałem kilka angielek, każda była bardzo sympatyczna , w każdej dobrze można się czuć i jak dla mnie największą zaletą

angielek-salonek jest ogromne łóżko. Miałem też elegancką budkę Knaus w miarę nową z zupełnie innego roku produkcji , więc porównanie nie na miejscu, ale musiałem ją doposażyć do moich przyzwyczajeń .

Angliczka by było wygodnie , musi mieś 2 łóżka dla 4 osób i nie daj się nabrać na opisy salonek że 3-4 os na jednym , co prawda dużym łożu się "swobodnie" wyśpią. Bzdury.

Niemal w każdej angielce masz piekarnik, mi się przydawał.

W wielu jest bojler gazowy na CW, w dziczu Ci się to bardzo przyda a także prysznic.

Często w angielkach jest woda z beczki , która przeważnie musi być na zewnątrz i tam przyłączona jest pompka wody.

Może nie najlepiej to wyglądać, ale kulające się beczki są wygodne w drodze po uzupełnianie.

.

Przy ewentualnym zakupie angielki, szczególnie sprowadzonej na handel, masz 90% szans że zostaniesz oszukany na roczniku .

Kupując już zarejestrowaną, masz 90% szans że właściciel został oszukany na roczniku który wpisany jest w DR .

Na szczęście, poza rocznikiem najważniejszy jest jej stan i egzemplarz trzeba dokładnie oglądać, każdy cm2 by wykryć ew. zalążki zacieków.

Powodzonka.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)

jest gdzieś na forum rozległy wątek na ten temat, tylko ja nie mogę go znaleźć, może ktoś koledze podrzuci

ja szukam i szukam...

Bardzo,bardzo Wam dziękuję.

Potwierdziły się moje przypuszczenia tzn. Dach skośny - możliwość przecieku,podobnie przednie szyby z racji ich nachylenia. Wspomniał też ktoś o mocowaniu typu zszywka.. czy to naprawdę takie zagrożenie biorąc pod uwagę że trafi się mało zmęczony eksploatacją egzemplarz? Na plus wyposażenie i to chyba na duży plus,drzwi jak dla mnie bez znaczenia po której są stronie i cena... Cena jest ok :)

Macie może namiary na sprawdzone komisy w UK ? Oglądałem Ebay lecz licytowanie kota w worku to sami wiecie jak się kończy. Może jakieś strony internetowe - ja jeszcze znalazłem taką :

http://caravans.autotrader.co.uk/

Pozdrawiam

No dobrze, podstawową wiedzę jako odnośnik już mam i na tym etapie wydaje mi się że lepiej zakumpluje się z angielką. Za podane wskazówki serdecznie dziękuję.

Drodzy forumowicze, zapewne gro z Was jest posiadaczami angielek więc to do Was zwracam się z prośbą o podpowiedź które marki i modele spełnią poniższe oczekiwania :

-salonka jako spanie 2-3 osobowe

-piętrowe łóżko bądź drugie 2 -osobowe jeśli będzie to zamykane to super,ale nie koniecznie

-ciepła woda w kuchni i pod prysznicem

-przedsionek

-ubikacja opróżniana z zewnątrz

-ogrzewanie gazowe z rozprowadzeniem,fajnie gdyby była dodatkowo alternatywa elektryczna -do wyboru

-DMC do 1500kg

-piekarnik,

-duży szyberdach

-oczywiście te które sprawdzają się pod względem małej awaryjności,oraz trzymające szczelność

Jest to w ogóle do osiągnięcia przy budżecie do 10.000 zł ? Napiszcie mi proszę jeszcze,oczywiście mniej więcej,jakie jest zużycie gazu i jaki jest koszt zużywanej energii przy wypadzie wakacyjnym powiedzmy 2-3 tygodniowym w pełnym komplecie i na pełnych obrotach sprzętów ? Ciekaw jestem jakie są dodatkowe koszty użytkowania przyczepki.

Fajne pytanka Panie Grzesiekku!!! Sam będę niecierpliwie czekał na podanie odpowiedzi i wyników badań z tego zakresu. Niezły temat na pracę magisterską. A może Kolega potrudzi się przez najbliższe parę lat i sam ogłosi nam wielkopomne wyniki z tych dociekań. Proponuję zacząć wątek od zakupu za te parę groszy stosownego sprzętu. Powodzenia.

Być może moje zapytanie zabrzmiało trochę jak nie z tej ziemi,ale forum jest przecież po to aby pytać,pytać,pytać... Zdaje sobie sprawę że userami każdego forum są ludzie podobni do Pana i że odpowiedzi w Pana stylu nie wnoszą nic a powodują tylko zaczątek burzy,wzajemnych obelg i ogólnej nerwowej atmosfery . Zapewniam,we mnie nie znajdzie Pan godnego przeciwnika. Nie zamierzam się z nikim boksować,a jeśli nie ma Pan nic konstruktywnego i merytorycznego do dodania to ...pozdrawiam.

Nie ma marki/modeli które obligatoryjnie spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

To tak jakbyś pytał które marki/modele aut mają ABS,klimę itp. Wszystko jest opcją/pakietem a w przypadku przyczep urządza i wyposaża się je indywidualnie do istniejącej wersji podstawowej.

No może nie tak dosłownie, ale przyjmijmy to dla zrozumienia.

.

Butla 11kG gazu wystarczała mi na cały sezon od majówki do października z urlopem cały miesiąc włącznie.

Było w dziczu ogrzewanie wody i wnętrza i jakieś tam małe gotowanie.

Prąd 230V często płatny jest za dobę a nie za zużycia.

Ceny wyposażenia są w kosmosie, niczym nie uzasadnione ale są. Na portalu kupisz raczej wszystko.

Niestety tylko tak ogólnikowo mogłem to określić.

Jak najbardziej.

Łóżko główne jednak w poprzek, a to ograniczenie od ściany do ściany, osobiście tego nie lubię.

Z drugiej strony osobna łazienka na tyle przyczepy też ma swoje zalety. Nie wiem w ile osób będziesz jeździł, ta konkretna przyczepka to wg mnie max 2+1. Jeśli masz większą rodzinkę, lub jest możliwe, że się niedługo powiększy pomyśl o układzie: łóżka na przodzie i z tyłu, a łazienka w środku. Łóżko z tyłu można fajnie przerobić na piętrowe, lub już tam jest fabrycznie ( u mnie jest). Rozumiem, że piszesz z GB, bo jechać z Polski w ciemno ( po zdjęciach możesz ewentualnie wywnioskować, że przyczepka jest godna obejrzenia) to zły pomysł.

PS: Nined: uwaga na temat "groszy" naprawdę poniżej poziomu. 70% przyczep na forum nie wychodzi z tej kwoty, lub nieznacznie ją przekracza...

Z drugiej strony osobna łazienka na tyle przyczepy też ma swoje zalety. Nie wiem w ile osób będziesz jeździł, ta konkretna przyczepka to wg mnie max 2+1. Jeśli masz większą rodzinkę, lub jest możliwe, że się niedługo powiększy pomyśl o układzie: łóżka na przodzie i z tyłu, a łazienka w środku. Łóżko z tyłu można fajnie przerobić na piętrowe, lub już tam jest fabrycznie ( u mnie jest). Rozumiem, że piszesz z GB, bo jechać z Polski w ciemno ( po zdjęciach możesz ewentualnie wywnioskować, że przyczepka jest godna obejrzenia) to zły pomysł.

PS: Nined: uwaga na temat "groszy" naprawdę poniżej poziomu. 70% przyczep na forum nie wychodzi z tej kwoty, lub nieznacznie ją przekracza...

Dzięki za radę. Piszę i jestem z Polski,lecz w U.K. mam dobrego przyjaciela który pojedzie i poogląda,zrobi dokładne zdjęcia i co najważniejsze potarguje. Transport to też nie taki problem-kolega prowadzi pomoc drogową więc tylko koszt paliwa.

generalnie koledzy dobrze piszą - podałeś teoretycznie szczegółowe wymagania, a tak na prawdę każdy producent do nich pasuje. Odnośnie trwałości - ja unikałem szukania Angielek z dzielonym dachem (potencjalne źródło przecieku - lepiej unikać), Piekarnik służy mi do wożenia garnków - razem z opiekaczem gazowym dla 90% użytkowników będą zbędne.

ciepła woda, dmc do 1500kg, łóżko typu podkowa + piętrówka (lub przeróbka na piętrówkę) - to wszystko wchodzi w grę. Przy przyczepach kempingowych a szczególnie z Anglii znaczenie ma stan, a nie rocznik czy wyposażenie. Wiadomo układ jest najważniejszy, przedsionek kupisz używany za ok 1000zł.

Mnie gazu na wyjazdy od 27 kwietnia do końca października, w sumie 51 dni - na gotowanie i niewiele grzania starczyła butla 11kg - która w wielu angielkach się nie zmieści - albo wchodzi butla "bez kołnierza".

dla mnie najważniejszymi zaletami angielek są :

- mocno pochylona ściana przednia - zapewniająca dobry przepływ powietrza, czyli mniejsze spalanie, lepsza dynamika jazdy

- waga - nie do osiągnięcia w tych wymiarach w przyczepach Europejskich - co przy viatoll-u też jest ważne

- ogrzewacz wody gazowy / 230v (nie w każdym modelu)