Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tam aż tak tragicznie nie jest jak się nie stanie na nawrocie bo wtedy to może być uuuu.....ps :look::sciana::mlot: ( w zagrożeniu sprzęgło i przeguby ! ) dlatego jeśli już z daleka widzimy co się dzieje to stajemy wcześniej i mamy luz przed sobą jak ruszą - jedynka i :drive:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Janie,

 

Tam aż tak tragicznie nie jest jak się nie stanie na nawrocie bo wtedy to może być uuuu.....ps

Właśnie jak się zrobi STOP przy nawrocie to nie ma zmiłuj się.

Przypomniał mi się wyjazd z kempingu Torre de la Pena I w kształcie litery U, gdzie było pod górę i wyjazd w prawo bezpośrednio na pas ruchliwej drogi N-340.

Wyjazd brak pasa rozpędowego < zerknij, uniemożliwiał bezpieczny wyjazd zestawem auto+przyczepa

Możesz dowolnie obracać tym ruchomym obrazem żeby zobaczyć więcej.

Pędzące auta z lewej strony trąbiły na mnie sygnalizując że nie mam pierwszeństwa.

Po kilkakrotnych próbach wyjazdu i braku miejsca robiłem HALT!

Auto było już na wzniesieniu niestety przyczepa stała na pochyleniu.

 

dlatego jeśli już z daleka widzimy co się dzieje to stajemy wcześniej i mamy luz przed sobą jak ruszą - jedynka i

Coż z tego ż włączałem jedynkę jak nie mogłem z miejsca ruszyć.

Powoli cofałem całym zestawem do tyłu do ponowienia próby wyjazdu.

Jedyne skuteczne rozwiązanie to było zatrzymanie ruchu na pasie przed wyjazdem z tego kempingu.

Ustawiłem żonę na tym pasie przed wcześniej zatrzymanym autem, sam pobiegłem do auta i mając świadomość

i pewność nic nie jedzie z lewej strony z dobrym rozpędem wyjechałem z kempingu.

Żona wsiadła do auta i takim sposobem wyjechaliśmy. w kierunku Tarify.

 

Natomiast wjazd na kemping był LUX < zerknij, dodatkowy pas + znak STOP (ruchomy obraz)

 

Na kempingu Torre de la Pena I byliśmy kilka dni będąc na Majówka 2010r. < zapraszam do klikania

Cierpliwie czekaj bardzo wolne wczytywanie.

Jak oddalisz znajdziesz więcej info, jak oddalisz jeszcze więcej będzie całość.

Jeżli zainteresują Ciebie nasze zdjęcia z tej wyprawy to znajdziesz w moim poście

na tym forum > Hiszpania, Portugalia, Andora.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piękna ,, majówka " prawie 1,5 miesiąca ; kiedyś zrobiliśmy Hiszpanię - Costa-Brawa też w 6 tygodni ale wracaliśmy przez Włochy i Istrię ( 5820Km )

Co do wyjazdu z campingu to i tak miałeś dobrze bo przodem ; ja to się kiedyś wpasowałem w wąską uliczkę pionowo w dół z dwoma skrętami ,, S " , po bokach murki i kamienie na końcu rozwidlenie w prawo rozkopana droga w lewo na środku betoniara i klops ; co się nakombinowałem na wstecznym to moje - od tej pory już nigdy nie zjadę w nieznane ! Żona na ulicy się okazuje bezcenna w takich przypadkach hehe(1).gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam wątek, bo coś ostatnio ucichło, a konkurencyjny wątek przeżywa renesans :P

A tak na poważnie, to czekam aż śniegi stopnieją, bo wczoraj znowu nawaliło go trochę, ale myślę, że to już jego ostatnie podrygi i biorę się za delikatny remont przyczepki plus doposażenie w niezbędne narzędzia i akcesoria i pierwszym testem dla niej będzie majówka - nie wykluczone, że pojedziemy rodzinnie na zlot, a później to już tylko czekamy na koniec czerwca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postudiuj trochę moich wpisów a znajdziesz.

Przez ostatnie 2 lata kilkanaście tys km po Bałkanach i bez kempingów. Grecja w tym względzie jest bezkonkurencyjna. Albania też bardzo przyjazna przy kosztach ~30% Chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich ludzi dobrej woli.

 

1. Za miejsce na auto tylko na tym PARKINGU < kliknij poznasz ostatnią cenę

Za zestaw 2 osoby oraz auto+przyczepa&prąd za dobę w 2008r, płaciliśmy 10euro w PMK

W załączniku zrzut ekranu linku/mapy Spablo1, info jest tam nieaktualne.

Mam wątpliwości czy ten zrzut ekranu tu sie otworzy, zobaczymy.

 

2. Majówka 2010r. post #2 TYLKO za kemping w Segovii zapłaciliśmy, powyżej 20euro,

pozostałe zawsze mniej.

Kto przeczytał zawarte tam info ręka w górę, stawiam małe piwo w dużym kuflu.

 

Pozdrawiam,

PS

Kajetan1975 napisał:

Stary. Pokaż mi kemping np. w Chorwcji za  20 euro to stawiam Ci duże Ożujsko.

Super zatoka < dwa kempingi poniżej 20euro=2piwa...

... w tym miejscu mam jeszcze jeden ale to kosztuje 2piwa

... mam też kempingi za zestaw auto+przyczepa & 2osoby + prąd za 10euro/doba !

Kajetan trzymaj się za portfel bo to nie wszystko...co mam.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda w Slano można się zmieścić w 20 euro i Polacy z którymi rozmawiałem byli zadowoleni,miejsce fajne szczególnie dla ekip z małymi dziećmi -płytka zatoka co idzie w parze z cieplejszą wodą,tam jest chyba cztery lub pięć kempingów.Ale to są rodzynki w Chorwacji,my wolimy Czarnogórę i Albanię i tam zmierzamy w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda w Slano można się zmieścić w 20 euro i Polacy z którymi rozmawiałem byli zadowoleni,miejsce fajne szczególnie dla ekip z małymi dziećmi -płytka zatoka co idzie w parze z cieplejszą wodą,tam jest chyba cztery lub pięć kempingów.Ale to są rodzynki w Chorwacji,my wolimy Czarnogórę i Albanię i tam zmierzamy w tym roku.

Oj, to musimy długą rozmowę odbyć na "Langoszach" :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  ,my wolimy Czarnogórę i Albanię i tam zmierzamy w tym roku.

 

 

 

 

i to moim zdaniem słuszna decyzja

Więc może w tym roku uda cię nam gdzieś spotkać,zeszłoroczne spotkanie na szczycie minęło nas o jakieś 2-3 dni ,my chcemy w tym roku pospacerować po górach Montenegro i odpoczynek z plażowaniem w Albanii dokładając zwiedzanie tego co nam się nie udało rok temu.Stacjonarnie w Albanii będziemy w Himare Liwadch na kempingu Krane u Denisa tak jak rok temu.

 

Oj, to musimy długą rozmowę odbyć na "Langoszach" :piwo:

zabiorę rozszerzony pakiet fotek i zapiski z notatnika podręcznego  :thank: 

termin wyjazdu jeszcze nie sprecyzowany ale powinno to być na przełomie lica i sierpnia ok.trzech tygodni. :yay: :yay: :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może w tym roku uda cię nam gdzieś spotkać,zeszłoroczne spotkanie na szczycie minęło nas o jakieś 2-3 dni ,my chcemy w tym roku pospacerować po górach Montenegro i odpoczynek z plażowaniem w Albanii dokładając zwiedzanie tego co nam się nie udało rok temu.Stacjonarnie w Albanii będziemy w Himare Liwadch na kempingu Krane u Denisa tak jak rok temu.

 

zabiorę rozszerzony pakiet fotek i zapiski z notatnika podręcznego  :thank:

termin wyjazdu jeszcze nie sprecyzowany ale powinno to być na przełomie lica i sierpnia ok.trzech tygodni. :yay: :yay: :yay:

Terminy nam się rozjeżdżają... My na początku lipca i dwa tygodnie z kawałkiem  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.