Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie.

 

Poniewaz w prawdzie jeszcze troche czasu jest do Wakacji 2013, ale ja juz zaczynam sie rozgladac za potencjalnym wyjazem we wspomnianym kierunku. Cepka na razie zapakowana na zime w ubranko (3 plandeki i torche steropianu zalatwily temat calkowicie), czeka na doposazenie i delikatny makeup poniewaz zakupilem ja delikatnie uszkodzona.

 

A teraz konkrety, my 2+2 chcielibysmy sie wybrac w podobnym gronie pomnozonym razy "n" (bo ina nas wiecej, tym moze byc ciekawiej), wyruszyc w Wakacje na karawaningowe podboje. Wiadomo, w kupie razniej, bezpieczniej. Bedzie to moj pierwszy (w zasadzie drugi) wyjazd z cepka, ale pierwszy tak daleko (wiem, ze mozna i dalej, ale to kiedy indziej). My troche jeszcze przed 40-tka (mnie nawet blizej do 30), dzieciaki 5+7. Wy, najwazniejsze, zebyscie sie nie nudzili w naszym towarzystwie. Mam nadzieje, ze nie brzmi to jak tanie ogloszenie matrymonialne.

 

Czekam na ewentualne info, co do konkretow wyjazdu, to w pozniejszym terminie mozna wszystko doszlifowac.

 

Tak jak pisalem, cepka jeszcze musi zostac doposazona, wiec jezeli bedziecie mi w stanie przy okazji napisac, co bedzie niezbede, a co zbedne, to bede wdzieczny. W osobnym watku przywitam sie i opisze delikatnie moje mieszkanko na kolkach...

 

Pzdr, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli pójdzie wszystko planowo wyjeżdżamy 15 czerwca popołudniu z BB, jedziemy przez Słowację, Węgry (może Słowenia) i Chorwację do Czarnogóry. Ponieważ chcemy zobaczyć miasteczko młynów wodnych w Cro mam nadzieję w pierwszy dzień dociągnąć do granicy Chorwackiej, tam spanko i dalej jedziemy do Slunj, tutaj oglądamy domy na wodzie, coś jemy i jedziemy dalej w dół. Dokąd dojedziemy to się zobaczy, w każdym razie gdzieś po drodze planuje jeszcze jeden postój na noc przed wjazdem do Czarnogóry, myślę że gdzieś w okolicy Dubrovnika.

W Czarnogórze na pierwszy postój chyba padnie kemping polecany w miejscowości Mrista. Na ten czas taki wstępny szkic wyjazdu mamy.

Na jak długo? Najprawdopodobniej na 3 tygodnie - zależy od urlopu w pracy.

Wstępna mapka http://goo.gl/maps/u73Ye

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

My będziemy startować w piatek 28 czerwca, na noc, w sobotę chcemy być w Słoweni jaskinia postoja i okoliczne Pivka Jama, Czarna Jama, jaskinie szkocjańskie, a później Chorwacja - dalmacja, powrót przez Węgry, Słowację - wyjazd 3 tygodnie. Kajetan1975 namawia nas na włochy a znowu hubert1234 do Czarnogóry więc plan wyjazdu może się jeszcze zmienić natomiast termin nie - tylko w tym czasie możemy wyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w zależności od pogody w Chorwacji chcemy wystartować w dniach - 31.05 lub 7.06 lub 14.06.2013.

 

Plan jest na dzień dzisiejszy prosty : ruszamy w piątek wieczorem i jedziemy przez Cieszyn na Czech, tam bezpłatnym odcinkiem odbijamy na Słowację, gdzie śmigamy autostradą do Bratysławy - za którą odbijamy na Węgry. Na Węgrzech bocznymi drogami dojeżdżamy (mam nadzieje ze się uda -750km) do Kempingu w Letenye - Jest to miejscowość graniczna z Chorwacją. Zostajemy na dzień - trochę na basenie, trochę snu, odpoczynku i albo na wieczór albo rano ruszamy. Na małym przejściu granicznym w Letenye tankujemy gaz i Chorwacką autostradą śmigamy jak najdalej na południe. Plan minimum to Split (ok 520km) a maximum to Peljesac (750km raczej nie osiągalne).

 

Po drodze na 90 % zatrzymujemy się na spanie na kempingach tranzytowych. Do czerwca wiele może się zmienić i np nie wykluczam :

 

- jazdy za dnia

- odpuszczenia Peljesaca (bardzo niechętnie)

- zmiany trasy (Czechy, Austria, Słowenia)

 

Planujemy 3 pełne tygodnie urlopu, mam nadzieje że wypali.

 

zapraszam do wspólnego wyjazdu, raz byliśmy już na Peljesacu z przyczepą i jakieś doświadczenie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Chorwacja i Czarnogóra to narazie jezcze dla nas mgliste plany... Przyczepa jest, holownik także, i prawko jak trzeba, ale nie znamy jeszcze naszego budżetu na przyszłe wakacje:-)

my 2+2 przed 40tką ale bliżej do niej niż do 30tki:-) Wiosną okaże się czy skończymy na marzeniach czy dołączymy do Was! powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę, to ten wymieniony przez Ciebie kemping leży bardziej nad Bałtykiem niż na Półwyspie Bałkańskim, więc z lekka odmienne lokalizacje.

 

ale spoko, każdy może się pomylić :]

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec - nie czepiaj sie sam zaproponowałeś termin poza wakacyjny, mu mamy dzieciaki w szkole więc tylko lipiec i sierpień wchodzą w grę , ale nie czepiajmy się najwazniejsze że wszyscy jesteśmy pozytywnie zakręceni :]

 

bsylvia- kempingi w PL wcale nie są dużo tańsze od np. Chorwacji, a tu i tu :pub: no i nie można zapominać o gwarancji pogody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec - nie czepiaj sie sam zaproponowałeś termin poza wakacyjny, mu mamy dzieciaki w szkole więc tylko lipiec i sierpień wchodzą w grę , ale nie czepiajmy się najwazniejsze że wszyscy jesteśmy pozytywnie zakręceni :]

 

bsylvia- kempingi w PL wcale nie są dużo tańsze od np. Chorwacji, a tu i tu :pub: no i nie można zapominać o gwarancji pogody

 

nie no trochę muszę się znowu czepić :] dla mnie i wielu z małymi dziećmi lub bez dzieci - czerwiec to świetny okres jednak wakacyjny :] A temat w sumie mówi o całym roku 2013 :] ale nadal na Bałkanach.

 

Wiele informacji o podróżach do Chorwacji, a szczególnie fotorelacje warto podglądać na www.cro.pl - z resztą wielu z k.pl ma tam swoje konta :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w zależności od pogody w Chorwacji chcemy wystartować w dniach - 31.05 lub 7.06 lub 14.06.2013.

 

Plan jest na dzień dzisiejszy prosty : ruszamy w piątek wieczorem i jedziemy przez Cieszyn na Czech, tam bezpłatnym odcinkiem odbijamy na Słowację, gdzie śmigamy autostradą do Bratysławy - za którą odbijamy na Węgry. Na Węgrzech bocznymi drogami dojeżdżamy (mam nadzieje ze się uda -750km) do Kempingu w Letenye - Jest to miejscowość graniczna z Chorwacją. Zostajemy na dzień - trochę na basenie, trochę snu, odpoczynku i albo na wieczór albo rano ruszamy. Na małym przejściu granicznym w Letenye tankujemy gaz i Chorwacką autostradą śmigamy jak najdalej na południe. Plan minimum to Split (ok 520km) a maximum to Peljesac (750km raczej nie osiągalne).

 

Po drodze na 90 % zatrzymujemy się na spanie na kempingach tranzytowych. Do czerwca wiele może się zmienić i np nie wykluczam :

 

- jazdy za dnia

- odpuszczenia Peljesaca (bardzo niechętnie)

- zmiany trasy (Czechy, Austria, Słowenia)

 

Planujemy 3 pełne tygodnie urlopu, mam nadzieje że wypali.

 

zapraszam do wspólnego wyjazdu, raz byliśmy już na Peljesacu z przyczepą i jakieś doświadczenie mamy.

 

Marek, najbardziej optymalny będzie wyjazd 14 czerwca :D i wtedy mamy prawie 100% prawdopodobieństwo spotkania się w Cro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, najbardziej optymalny będzie wyjazd 14 czerwca :D i wtedy mamy prawie 100% prawdopodobieństwo spotkania się w Cro

 

Bartek :] niczego nie można wykluczyć :], u mnie w pracy coraz bardziej klaruje się sytuacja i wygląda na to, że czerwiec będzie cały tak jak chcę - 3 tygodnie do wyboru a tylko ode mnie będzie zależało, które :].

 

fajnie byłoby się spotkać, chodź dalej startując w ten sam dzień - to Wy będziecie w Czarnogórze wtedy co my na Peljesacu zakładając, że uda się wypełnić plany w 100%. Ale wtedy zawsze można spotkać się w Cro nie co bliżej domu :]

 

Kto chętny na mini zlocik w Czerwcu 2012 w środkowej lub południowej Chorwacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też tym razem mam nadzieję na zaatakowanie południa Chorwacji. Pewnie zaraz po zakończeniu roku szkolnego, lub początek lipca. Peljesac, Dubrovnik te rejony.

 

Wituś, a np 14 czerwca piątek - start wieczorem ? dobrze czy za wcześniej ?

 

Moje plany powoli się zmieniają - w kierunku wyjazdu z Bartosz_B ale klarowne jeszcze nie są. Myślimy o zaatakowaniu Chorwackich wysp - ale np na Korczuli nie znaleźliśmy odpowiedniego kempingu (albo nie są bezpośrednio nad morzem, albo są przy porcie i może woda być nie za czysta...). Pasowałby Hvar lub Brać - tam już się jakiś kemping odpowiedni znajdzie a i cena promu nie jest jakoś mega odstraszająca (ok 200-250 w jedną stronę).

 

Bartkowi cały czas plącze się po głowie Czarnogóra, ja w tym czasie planuje zwiedzać Peljesac (dojazd lądem bez promu) a później wspólnie zwiedzalibyśmy środkową i północną Dalmację. Może Ciebie lub kogoś podobny plan zainteresuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.