Skocz do zawartości

Knaus Eifelland 460 - prośba o opinię

Kacha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W temacie karawaningu jestem jak szczypiorek - kompletnie zielona. Wiem tyle co wyczytałam na tym forum. I dlatego mam prośbę o ocenę ogłoszenia

http://www.campingmruk.pl/cms_ogloszenie_wiecej.php?id=48

Chcemy aby to była nasza pierwsza przyczepa (ta lub inna). Układ wydaje się dla nas dobry - mamy dwóch chłopców w wieku 2 i 4 lata i wydaje mi się, że za jakiś czas jeden mógłby spać na górze a drugi na dole. Poza tym z przyczepką maja też jeździć teściowie więc układ ze stałym łóżkiem piętrowym nie wchodzi w grę. No i DMC w naszych samochodach to tylko 1200. Co do samej przyczepy to mi rzucił się tylko w oczy ten czarny pasek pod lewym tylnym światłem, jakby była w tym miejscu zerwana wierzchnia warstwa. A czy ktoś zna samego sprzedawcę? Co sądzicie o tej firmie?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

• Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pasek pod lewym światłem to tylko masa uszczelniająca pozostała po demontażu tablicy rejestracyjnej. Jest ok!

Mam niemal dokładnie takiego samego Knausa (to są marki bliźniacze i przyczepy są niemal te same - różnią się malowaniem i chyba kolorami okleiny meblowej). U mnie nie ma piętrowego łóżka z przodu, a w zamian są szafki na ubrania. Poza tym układ identyczny. Powiem, że jest bardzo funkcjonalny. Dokładnie taki jakiego potrzebuję, a również jeźdźę z rodziną 2+2 (dzieci 4 i 7). Z tego względu po doświadczeniach układ mogę polecić. Wygodne są również luki bagażowe i toaleta z rogową umywalką, a nie opuszczaną.

Cena nie jest niska. Nie wiem na ile podlega negocjacji. Ale wcale nie uważam, że na 100% nie warto zapłacic. Jeśli przyczepa jest sucha, szczelna, zadbana i kompletna (nie brakuje drobiazgów, bo te są drogie!), ma ładny przedsionek, ma szyby nie popękane itd. to może właśnie warto zapłacić 15 tys zł i mieć naprawdę fajną budkę. Ale czy warto wydać pieniądze to musisz sam zadecydować.

Rozważ możliwość porządnego obejrzenia tej przyczepy z fachowcem, bo myślę, że warto poświęcić jej trochę czasu. Tylko nie napalaj się i w żadnym wypadku nie przymykaj oka na ew. mankamenty!

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)

Witam

W temacie karawaningu jestem jak szczypiorek - kompletnie zielona. Wiem tyle co wyczytałam na tym forum. I dlatego mam prośbę o ocenę ogłoszenia

http://www.campingmr...iecej.php?id=48

Chcemy aby to była nasza pierwsza przyczepa (ta lub inna). Układ wydaje się dla nas dobry - mamy dwóch chłopców w wieku 2 i 4 lata i wydaje mi się, że za jakiś czas jeden mógłby spać na górze a drugi na dole. Poza tym z przyczepką maja też jeździć teściowie więc układ ze stałym łóżkiem piętrowym nie wchodzi w grę. No i DMC w naszych samochodach to tylko 1200. Co do samej przyczepy to mi rzucił się tylko w oczy ten czarny pasek pod lewym tylnym światłem, jakby była w tym miejscu zerwana wierzchnia warstwa. A czy ktoś zna samego sprzedawcę? Co sądzicie o tej firmie?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Witam, jest chyba przekłamanie w opisie-przyczepka nie ma prysznica tylko brodzik- już okazja do negocjacji. E.T.

Czy mógłbyś podać więcej szczegółów. Mam taką przyczepę. Nie jest nowa bo 19 lat za nią i póki co nie nastąpiło nieuchronne zalanie. Ale chciałbym się dowiedzieć co mnie może spotkać. W czerwcu szykując budę do wakacji kładłem nową instalację 12V więc grzebałem we wszystkich kątach i zakamarkach i nigdzie wilgoci nie spotkałem, a tylko trochę kurzu tu i tam. Zatem jeśli możesz przyblizyć problem zalewanych Knausów i Eifellandów to byłbym wdzięczny.

w tym egzemplarzu co ja widziałem, na dole przedniej i tylnej ściany, zakladki z blachy były zdobione odwrotnie ( dół zachodził na górę). Dodatkowo były tam przelotki na kable i dziury po srubach montażowych od plastikowych narożników

Ok, to w takim raie porada dla kupującego / oglądającego - zwróć uwagę na ten element.

A u mnie wszystko ok, bo blacha jest założona prawidłowo, czyli góra zachodzi na dół.

Po kliknięciu na nr postu wyskkuje nam link do niego ok.gif

http://forum.karawaning.pl/topic/5766-naprawiam-i-modyfikuje-przyczepy/page__view__findpost__p__288048

To był jednak nowszy model Eifellanda skromny.gif

Witam, może nie mam racji ale z tego co przeczytałem to Wasze auto ma 1200DMC czyli tyle może holować, a ta przyczepa

również ma 1200DMC ja osobiście nie kupował bym tak ciężkiej przyczepy czyli na maximum możliwości holownika.

Oczywiście jeżeli nie mam racji proszę mnie poprawić.

Pozdrawiam.

No wiesz Tom, 1200 i 1200 inżyniery obliczyli i zapodali wartość bezpieczną jednego i drugiego, dla odpowiedzialnych kierowców, bez wariacji na drodze itp. W taki sposób zawsze dojedziesz.

Ja bym nie rezygnował skoro mieści się w ramach, po co mi zapas, zrobię błąd to i zapas mi nie pomoże.

Witam, może nie mam racji ale z tego co przeczytałem to Wasze auto ma 1200DMC czyli tyle może holować, a ta przyczepa

również ma 1200DMC ja osobiście nie kupował bym tak ciężkiej przyczepy czyli na maximum możliwości holownika.

Oczywiście jeżeli nie mam racji proszę mnie poprawić.

Pozdrawiam.

Ja jednak kierował bym się masą własną a nie dmc przyczepy skromny.gifzlosnik.gif. Pamiętajmy o tym że 2 budki o tej samej masie własnej mogą mieć różnicę w dmc nawet i 300 kg.

No wiesz Tom, 1200 i 1200 inżyniery obliczyli i zapodali wartość bezpieczną jednego i drugiego, dla odpowiedzialnych kierowców, bez wariacji na drodze itp. W taki sposób zawsze dojedziesz.

Ja bym nie rezygnował skoro mieści się w ramach, po co mi zapas, zrobię błąd to i zapas mi nie pomoże.

Tak napisałem bo już gdzieś kiedyś czytałem na forum aby raczej nie kupować przyczepy

której DMC jest takie same jak możliwość uciągu holownika.

Ale masz racje jeżeli DMC są takie same i nie przekroczymy przy załadunku masy przyczepy to jest to jak najbardziej OK.

Ale ja i tak zostawiłbym sobie jakiś zapas.

Pozdrawiam.