Skocz do zawartości

Jak Helmut zrobił mnie w Internet.

adamkwiatek

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mobilny Internet, podłączany do laptopa, czyli Blueconnect z T- mobile, to kosmiczna technologia i takież możliwości , istne wunderwaffe .

Czego jednak się nie robi, by mieć w budzie "łączność ze światem" ?

Prawdopodobnie tylko nadludzie są z niej zadowoleni, zwłaszcza, jak ciągną kasę od frajerów, co w to badziewie umoczyli.

Nie, żebym się czepiał ale dobry bauer , przyzwyczaił mnie do oglądania filmików, czy wysyłania wiadomości e – mailami.

Od paru miesięcy jest szlus – na otwarcie poczty czekam 5 minut, poczta Gmail przestała działać, bo zbyt wymagająca, filmy oglądam w 2 sekundowych fragmentach, z oczekiwaniem na następny ok. 3 minuty, zresztą nie ma to znaczenia, bo po paru minutach przerywa się połączenie .

Takich rzeczy w dawniejszej Erze nie było – wniosek, że Helmut zły, a Hans był lepszy .

Oczywiście ja muszę za to nieprzerwanie płacić haracz T- mobile , bo inaczej okupant by mnie komornikiem poszczuł, bo podpisałem volkslistę – znaczy umowę .

Moje żale nie wynikają jakby co, z ułomności sprzętu, ponieważ testuję go w dwóch miejscach : jedno w odległości 2500 m od granic administracyjnych Warszawki, drugie – 750 m od granicy i widzę różnicę w działaniu.

Oba miejsca znajdują się przy głównych drogach, wokół cywilizacja .

Co ciekawe, tam, gdzie do wakacji mogłem oglądać nawet filmy z Youtube , to teraz nic w zasadzie nie mogę, niezależnie od pory dnia, natomiast w drugim miejscu się poprawiło, oczywiście filmów nie oglądnę ale pocztę otworzę i wyślę nawet zdjęcie !

Helmut niszczył Warszawę za pomocą Grubej Berty – prawie się udało, teraz nastawiał masztów, rozdał koraliki - blueconnect i pewnie liczy, że szlag trafi nabitych w Internet tubylców ale ich majątek ocaleje – widać postęp w technice wojennej.

Wielka to sztuka, sklecić blaszaki w centra handlowe – by przejąć handel i wykończyć konkurencję, podobnie jak nastawiać masztów i rządzić Internetem w sprzedanym przez szamanów dzikim kraju .

Problem jeno w tym , jak głupi Goj, czy inny dziki, zamiast powiesić sobie blueconnect na nosie – spróbuje go używać zgodnie z reklamami.

Też używam Blueconnect'a...W mieście, w centrum ok. Ale gdzieś na uboczu....Pożal się Panie Boże :niewiem:

Całe szczęście, że to ustrojstwo mam firmowe, bo inaczej bym się chyba wściekł.

blueconnect - tak jak wyzej napisano to straszna kupa...

predkosci pobierania zawarte w umowie z przedrostkiem "do" to czysta fikcja... a dzienny transfer do wykorzystania w kilkadziesiat minut jak mamy w miare szybkie polaczenie w centrum miasta:) co mi z tego ze w nocy bez limitu... w nocy sie spi

testowalem to cale LTE... tez ogolnie kupa... w duzym miescie w centrum, blisko bts'a jakos to smiga... ale poza miastami to juz rwanie polaczenia i transfer porownywalny do gprs...

najlepszy "mobilny" net to z hot spotow na stacjach benzynowych i fast foodach... jest tego tak duzo w pl ze "mobilny dżiesemowy" jest zbyteczny :)

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)

Używam Orange free i w miastach śmiga jak stałe łącze w domu ... na polu czy w lesie czasami kupa ale to chyba normalne .... jak dla mnie jest ok :skromny: i do tego nic za to nie płacę bo przesył dostaję przy doładowaniach karty na gadki szmatki :klotnia:

mam blukonekta i z zasięgiem w miastach sobie radzi bardzo dobrze, poza już słabo albo wcale... przeglądanie stron, poczta, przelewy, etc. bez problemu ogarnia, ale na obejrzenie serialu np. m-jak masakra, już bym się nie porywał...:nono:

ja używam play,i nienarzekam,do wykorzystania limitu (5gb) smiga i w lesie i w mieście,jak wykorzystam limit da sie smigać wolniej ,ale sie da

To chyba masz jakiegoś super pleya :niewiem: bo mój na kempingach poza dużymi miastami nie działa

nawet nie chce się uruchomić :czerwona:

witam

a ja polecam zamiast jakiegos blue connecta np . zrobienie wifi z telefonu (galaxy s i 9000) i działa to naprawde niezle a poza miastem na zadu..... jest dobrze nawet bez 3 g - w sieci t mobile

... ale chyba wtedy w abonamencie musisz mieć wykupiony przesył danych, a nie tylko rozmowy :niewiem: