Skocz do zawartości

Piecyk grzewczy w przyczepie, a nasze bezpieczeństwo.


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

5CO mam w domu w kotłowni - przy kubaturze rzedu 25-30m3 jak nieraz lutuje coś na srebro i podkręcę mocno mały palnik  jubilerski propan-tlen to potrafi sie już zadrzeć :) 

7CO mam pod puszkę   oprócz PN-EN 50291 ma o 3 lata dłuższą uzytkowalność sensora niz 5CO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 258
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Piecyk Carver 3000S gaśnie mi  płomień w piecyku po 10 minutach grzania jeśli mam ustawiane pokrętło na połowie lub więcej. Na ustawieniu pokrętła w pozycji minimu grzeje caly czas na małym płomyku i nie gaśnie. To kwestia jakiegoś zabiezpiczenia jak sie zapomni zmniejszyc czy o co chodzi ? Tak piecyk wygląda z przodu i od dołu. Z przodu mam osłonę ale od dołu brakuję ponoć jakieś osłony... 

Dodam ze mam nowa butle , czysty propan i nowy reduktor 30mbr ze wskaznikiem ciśnieniach. Ciśnienia pokazuje 5.1bar

IMG_20210423_140412_1.jpg

IMG_20210421_213320.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
10 godzin temu, CzarodziejskiDuet napisał:

@DarekSłupsk Hej czy udało ci się rozwiązać problem mam dokładnie te same objawy 

Poczytaj więcej tematów użytkownika @DarekSłupsk. Z tego co pamiętam tam była wina źle dobranego reduktora. 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 00:30, CzarodziejskiDuet napisał:

@DarekSłupsk Hej czy udało ci się rozwiązać problem mam dokładnie te same objawy 

ja bym typował że to zanieczyszczenia miedzy tym termostatem ( termoparą ) mechanicznym a tłoczkiem otwierającym i zamykajacym przepływ gazu . jezeli po 10 min pracy czujnik termostatu ( patrz fotkę )  dostanie trochę ciepła to zacznie się rozprężać , przyciskać tłoczek w zaworze  i odcinać gaz w dużym palniku  . Wszystko dobrze bo na tym polega zasada działania tego czujnika . Jeżeli temp w przyczepie wzrasta to odcina , jeżeli spada to puszcza gaz .  Natomiast jeżeli będzie warstwa zanieczyszczeń na tłoczku to proces zamykania zacznie sie szybciej i szybciej odetnie gaz lub gdy warstwa zanieczyszczeń będzie duża to wcale gaz nie bedzie leciał nawet przy zimnym czujniku .
 

truma-silfon-thermostat-3002-3004-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie oringu komina pieca Trumatic S3002. Zakupiłem nowy oring 52x5 i dzisiaj chciałem go wymienić. Jednak po wyciągnięciu rury z pieca zamiast oringa zauważyłem pomarańczową uszczelkę o raczej stożkowym przekroju niż okrągłym. Czy to normalne i to się tak dopasowuje do gniazda, czy powinno pozostać ładne okrągłe?

Póki co na razie zostawiłem starą uszczelkę, ale jest czysta i miękka, praktycznie jak nowa.

Zakładam że ona się tak dopasowuje do gniazda, ale chciałem się upewnić. Jak ktoś wymieniał to niech opiszę. Niestety nie miałem przy sobie telefonu, aby pstryknąć zdjęcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Mam pytanie odnośnie oringu komina pieca Trumatic S3002. Zakupiłem nowy oring 52x5 i dzisiaj chciałem go wymienić. Jednak po wyciągnięciu rury z pieca zamiast oringa zauważyłem pomarańczową uszczelkę o raczej stożkowym przekroju niż okrągłym. Czy to normalne i to się tak dopasowuje do gniazda, czy powinno pozostać ładne okrągłe?

Póki co na razie zostawiłem starą uszczelkę, ale jest czysta i miękka, praktycznie jak nowa.

Zakładam że ona się tak dopasowuje do gniazda, ale chciałem się upewnić. Jak ktoś wymieniał to niech opiszę. Niestety nie miałem przy sobie telefonu, aby pstryknąć zdjęcie. 

Mam to samo tylko ja kupiłem taki oring za 5 zł a nie za 100 czy ile tam sobie za to wołają, co do kształtu tez po demontażu nie jest ona okrągła,
ale myślę  że to dlatego że tyle lat było przyciśnięte że się odkształciło.

O tutaj jest temat i zdjęcie u mnie wygląda tak samo

 

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Mam pytanie odnośnie oringu komina pieca Trumatic S3002. Zakupiłem nowy oring 52x5 i dzisiaj chciałem go wymienić. Jednak po wyciągnięciu rury z pieca zamiast oringa zauważyłem pomarańczową uszczelkę o raczej stożkowym przekroju niż okrągłym. Czy to normalne i to się tak dopasowuje do gniazda, czy powinno pozostać ładne okrągłe?

Póki co na razie zostawiłem starą uszczelkę, ale jest czysta i miękka, praktycznie jak nowa.

Zakładam że ona się tak dopasowuje do gniazda, ale chciałem się upewnić. Jak ktoś wymieniał to niech opiszę. Niestety nie miałem przy sobie telefonu, aby pstryknąć zdjęcie. 

@Piotrekm13 tak, ona tak sie dopasowuje. U mnie na 3, dwie miały taki kształt. Natomiast u mojego taty jak ostatnio wymieniał, miała kształt bliżej nieokreślony ? tak zjechana

10 minut temu, Cezarr napisał:

czy ile tam sobie za to wołają

35zl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Cezarr i @jacekzoo. Czyli wszystko w porządku. Muszę zrobić kolejne podejście do wymiany. Ale już nie będę wiózł całego bagażnika narzędzi tylko sam wkrętak krzyżakowy. Nie wiedziałem jak sie do tego przygotować a to tylko jedna śrubka :) 

Przez moment miałem myśl, żeby zostawić starą uszczelkę bo jest ładna i mięciutka, ale doczytałem, że po każdorazowym demontażu trzeba dać nową, więc... W każdym razie cieszę się, że poprzedni właściciel wymieniał. Przegląd gazu był robiony przez Duńczyka w 2019 roku, ale na wtorek mam termin w Lęborku, więc następny sezon będzie ze spokojniejszą głową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Przegląd gazu był robiony przez Duńczyka w 2019 roku, ale na wtorek mam termin w Lęborku, więc następny sezon będzie ze spokojniejszą głową. 

@Piotrekm13 powiedz gościowi, że wymieniałeś gumę i żeby sprawdził detektorem czy spaliny gdzieś bokiem nie wyłażą. nie wiem czy przegląd gazowy to obejmuje. ja dodatkowo poprosiłem gościa jak był mi robić przegląd pieca gazowego w domu, żeby sprawdził. chciałem widzieć i mieć pewność, że dobrze złożone i nic się nie ulatnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jacekzoo napisał:

@Piotrekm13 powiedz gościowi, że wymieniałeś gumę i żeby sprawdził detektorem czy spaliny gdzieś bokiem nie wyłażą. nie wiem czy przegląd gazowy to obejmuje. ja dodatkowo poprosiłem gościa jak był mi robić przegląd pieca gazowego w domu, żeby sprawdził. chciałem widzieć i mieć pewność, że dobrze złożone i nic się nie ulatnia

Wiem, spróbuję. Ale jak pytałem przez telefon, to gościu nie wiedział, czy mają taka możliwość. 

No i jeszcze muszę ją wymienić :). Pozostaje mi jedynie jutro, bo w poniedziałek zawożę przyczepę, żeby została u nich. Termin przeglądu mam na wtorek, ale "jest mnie jednego za mało" bo muszę być w innym miejscu ;)

Zastanawiam się ewentualnie czy jakiś strażak lub zwykły gazownik nie mógłby tego zrobić, jeśli mi się tam nie uda. 

33 minuty temu, Cezarr napisał:

No dlatego ja kupiłem w sklepie z uszczelnieniami za 5 zł :]

Czyli kupiłeś zwykłą, "niekarawaningową". Karawaningowy silikon jest lepszy, bo jest karawaningowy :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.