Jump to content
Kristofer

Piecyk grzewczy w przyczepie, a nasze bezpieczeństwo.

Recommended Posts

Sosna91

To akurat koncowka zapalnika sie nagrzewa, termopara nie jest az tak wysunieta ale wszystko jest ok

tupek

A u mnie w 3002s też widzę ten czerwony pręcik ale podczas zapalania piecyka nie muszę nic wciskać aby leciał gaz.

I jak przekręcę pokrętło w inne pozycje niż 0 to gaz już ulatuje i nic go nie zamyka.

Czy termopara jest w każdym piecyku?

klonik058
A u mnie w 3002s też widzę ten czerwony pręcik ale podczas zapalania piecyka nie muszę nic wciskać aby leciał gaz.

I jak przekręcę pokrętło w inne pozycje niż 0 to gaz już ulatuje i nic go nie zamyka.

Według mnie tak. To bezpieczenstwo. Jak zgasnie płomień to musi wyłączyć gaz.

W takim stanie piecyka bym nie używał.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

chris_66
3 godziny temu, tupek napisał:

weż się za sprawdzenie termopary i  ewentualnie elektrozaworu który jest podtrzymywany nagrzana termoparą

tupek

Wjadę na kanał i wybebeszę drania.

dkorczak

Nie wiem czy to dobry temat ale zapytam.

W rurce doprowadzającej gaz do piecyka miałem taką jakby kulke steryopianową. Niestety mi zginęła 

I teraz mnie zastanawia czy ona była potrzebna i do czego mogła służyć - ktoś się spotkał z czymś takim ???

wezuwiusz3

Po trochu Panowie wszyscy macie rację i Ci co są zwolennikami grzania LPG w przyczepach  i oponęci tego wynalazku.Tlenek węgla Co (szkodliwy) ,bo Dwu telenek to CO2 zupełnie obojętny(ten dobry).ten zły CO powstaje w wyniku nie pełnego spalania mieszanki jaką jest Tlen i gaz.Reasumując .Jeżeli dojdzie do wypalenie z pomieszczenia tlenu ,to powstaje czad.To tak żeby się nie zagłębiać w sprawy techniczne.

Jeżeli mamy sprawną wentylację ,to i pod dostatkiem świeżego powietrza ,to nie można się zaczadzić.Świeże powietrze ,szybciej się nagrzeje w pomieszczeniu niż wilgotne ciężkie,które powstaje na wskutek ogrzewania hermetycznie zamkniętego pomieszczenia,więc zatykanie wentylacji jest błędne i szkodliwe dla zdrowia,dlatego ważną sprawą jest rozszczelnianie okien w mieszkaniach.Nie dopuszczalne jest wręcz żeby okna były w 100% szczelne.Oknem ma wpływać świeże powietrze ,które opada ,dlatego też kaloryfery prawidłowo powinny być montowane i są w większości domów pod oknem.Opadając powietrze wypycha  wilgotne ku górze i powstaje tzw.cyrkulacja powietrza.

W starych domach na pewno jak byliście dziećmi zauważylićie kratki w drzwiach łazienkowych od dołu drzwi.Bynajmniej nie służyły one do podglądania siostry jak bierze kąpiel,tylko na wypadek zebrania się czadu w pomieszczeniu ,gdzie za zwyczaj były junkersy gazowe do grzania wody..

danielpoz

Czy na pewno wiesz na jakiej zasadzie działa piec w przyczepie? 

byry007

Witam. Mieliśmy dziwną sytuację ostatnio piec nam sam zgasł w nocy fakt że było ustawiono coś około 1 do 2 na skali, wiatru nie było na dworze coś około 8 C . Piec odpalił od szczała. Co mogło być przyczyną?

strus251

Wiesz kiedy zgasł czy po prostu rano to zobaczyłeś?

byry007

O 1 w nocy było jeszcze ok a o 4 było w środku 20 C i to wtedy.

strus251

Pawcio, pewnie działała tylko "świeczka podtrzymijąca), może był niefortunny ppdmuch i ją zgasił, może gdzieś kawalek brudu dostało się w uklad lub przytknęło wyjście z butli.

Jak działa ok, to bym nie szukał dziury w całym póki co. Ustawienie 1-2 to naprawdę minimalny płomień. 

Kristofer

Po prostu poczytaj forum, choćby strony 7,8,9 tego tematu oraz  tu.  ;)

Edited by Kristofer (see edit history)

MarioGA

Witaj Kristofer. W pierwszych tematach tego wątku wspomniałeś o jakości rury spalinowej piecyka, z czego jest wykonana. Jedna, jak i druga są to rury zwijane, karbowane, a czy można zastosować rurę kominową z nierdzewki gładką? Czy na gładkiej nie będzie się za bardzo woda skraplać i cofać do piecyka?

ed
W dniu 4.11.2018 o 19:18, byry007 napisał:

Witam. Mieliśmy dziwną sytuację ostatnio piec nam sam zgasł w nocy fakt że było ustawiono coś około 1 do 2 na skali, wiatru nie było na dworze coś około 8 C . Piec odpalił od szczała. Co mogło być przyczyną?

Szczała to baba koło płota.