Skocz do zawartości
Kristofer

Piecyk grzewczy w przyczepie, a nasze bezpieczeństwo.

Rekomendowane odpowiedzi

Sosna91

To akurat koncowka zapalnika sie nagrzewa, termopara nie jest az tak wysunieta ale wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tupek

A u mnie w 3002s też widzę ten czerwony pręcik ale podczas zapalania piecyka nie muszę nic wciskać aby leciał gaz.

I jak przekręcę pokrętło w inne pozycje niż 0 to gaz już ulatuje i nic go nie zamyka.

Czy termopara jest w każdym piecyku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
klonik058
A u mnie w 3002s też widzę ten czerwony pręcik ale podczas zapalania piecyka nie muszę nic wciskać aby leciał gaz.

I jak przekręcę pokrętło w inne pozycje niż 0 to gaz już ulatuje i nic go nie zamyka.

Według mnie tak. To bezpieczenstwo. Jak zgasnie płomień to musi wyłączyć gaz.

W takim stanie piecyka bym nie używał.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
3 godziny temu, tupek napisał:

weż się za sprawdzenie termopary i  ewentualnie elektrozaworu który jest podtrzymywany nagrzana termoparą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tupek

Wjadę na kanał i wybebeszę drania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dkorczak

Nie wiem czy to dobry temat ale zapytam.

W rurce doprowadzającej gaz do piecyka miałem taką jakby kulke steryopianową. Niestety mi zginęła 

I teraz mnie zastanawia czy ona była potrzebna i do czego mogła służyć - ktoś się spotkał z czymś takim ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wezuwiusz3

Po trochu Panowie wszyscy macie rację i Ci co są zwolennikami grzania LPG w przyczepach  i oponęci tego wynalazku.Tlenek węgla Co (szkodliwy) ,bo Dwu telenek to CO2 zupełnie obojętny(ten dobry).ten zły CO powstaje w wyniku nie pełnego spalania mieszanki jaką jest Tlen i gaz.Reasumując .Jeżeli dojdzie do wypalenie z pomieszczenia tlenu ,to powstaje czad.To tak żeby się nie zagłębiać w sprawy techniczne.

Jeżeli mamy sprawną wentylację ,to i pod dostatkiem świeżego powietrza ,to nie można się zaczadzić.Świeże powietrze ,szybciej się nagrzeje w pomieszczeniu niż wilgotne ciężkie,które powstaje na wskutek ogrzewania hermetycznie zamkniętego pomieszczenia,więc zatykanie wentylacji jest błędne i szkodliwe dla zdrowia,dlatego ważną sprawą jest rozszczelnianie okien w mieszkaniach.Nie dopuszczalne jest wręcz żeby okna były w 100% szczelne.Oknem ma wpływać świeże powietrze ,które opada ,dlatego też kaloryfery prawidłowo powinny być montowane i są w większości domów pod oknem.Opadając powietrze wypycha  wilgotne ku górze i powstaje tzw.cyrkulacja powietrza.

W starych domach na pewno jak byliście dziećmi zauważylićie kratki w drzwiach łazienkowych od dołu drzwi.Bynajmniej nie służyły one do podglądania siostry jak bierze kąpiel,tylko na wypadek zebrania się czadu w pomieszczeniu ,gdzie za zwyczaj były junkersy gazowe do grzania wody..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielpoz

Czy na pewno wiesz na jakiej zasadzie działa piec w przyczepie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
byry007

Witam. Mieliśmy dziwną sytuację ostatnio piec nam sam zgasł w nocy fakt że było ustawiono coś około 1 do 2 na skali, wiatru nie było na dworze coś około 8 C . Piec odpalił od szczała. Co mogło być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Wiesz kiedy zgasł czy po prostu rano to zobaczyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
byry007

O 1 w nocy było jeszcze ok a o 4 było w środku 20 C i to wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Pawcio, pewnie działała tylko "świeczka podtrzymijąca), może był niefortunny ppdmuch i ją zgasił, może gdzieś kawalek brudu dostało się w uklad lub przytknęło wyjście z butli.

Jak działa ok, to bym nie szukał dziury w całym póki co. Ustawienie 1-2 to naprawdę minimalny płomień. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
niokodem

Szukam jakiegoś dobrego czujnika tlenku węgla. Który byście polecili? Może jakiś z oferty tego sklepu internetowego:  https://www.eltrox.pl/systemy-alarmowe/czujniki/czujniki-czadu.html Nigdy nie kupowałem czujnika czadu więc nie wiem na czym powinno się zwracać uwagę przy zakupie czegoś takiego? Może ktoś mi coś podpowiedzieć? Widziałem na stronie sklepu eltrox.pl że jest dość duży wybór tego typu urządzeń. Czy czujnik czadu do przyczepy powinien jakoś znacząco się różnić od tego którego można zastosować w domu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer
Napisano (edytowane)

Po prostu poczytaj forum, choćby strony 7,8,9 tego tematu oraz  tu.  ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi