Skocz do zawartości

Piecyk grzewczy w przyczepie, a nasze bezpieczeństwo.


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 258
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A u mnie w 3002s też widzę ten czerwony pręcik ale podczas zapalania piecyka nie muszę nic wciskać aby leciał gaz.

I jak przekręcę pokrętło w inne pozycje niż 0 to gaz już ulatuje i nic go nie zamyka.

Czy termopara jest w każdym piecyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w 3002s też widzę ten czerwony pręcik ale podczas zapalania piecyka nie muszę nic wciskać aby leciał gaz.

I jak przekręcę pokrętło w inne pozycje niż 0 to gaz już ulatuje i nic go nie zamyka.

Czy termopara jest w każdym piecyku?

Według mnie tak. To bezpieczenstwo. Jak zgasnie płomień to musi wyłączyć gaz.

W takim stanie piecyka bym nie używał.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tupek napisał:

I jak przekręcę pokrętło w inne pozycje niż 0 to gaz już ulatuje i nic go nie zamyka.

Czy termopara jest w każdym piecyku?

 

weż się za sprawdzenie termopary i  ewentualnie elektrozaworu który jest podtrzymywany nagrzana termoparą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy to dobry temat ale zapytam.

W rurce doprowadzającej gaz do piecyka miałem taką jakby kulke steryopianową. Niestety mi zginęła 

I teraz mnie zastanawia czy ona była potrzebna i do czego mogła służyć - ktoś się spotkał z czymś takim ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po trochu Panowie wszyscy macie rację i Ci co są zwolennikami grzania LPG w przyczepach  i oponęci tego wynalazku.Tlenek węgla Co (szkodliwy) ,bo Dwu telenek to CO2 zupełnie obojętny(ten dobry).ten zły CO powstaje w wyniku nie pełnego spalania mieszanki jaką jest Tlen i gaz.Reasumując .Jeżeli dojdzie do wypalenie z pomieszczenia tlenu ,to powstaje czad.To tak żeby się nie zagłębiać w sprawy techniczne.

Jeżeli mamy sprawną wentylację ,to i pod dostatkiem świeżego powietrza ,to nie można się zaczadzić.Świeże powietrze ,szybciej się nagrzeje w pomieszczeniu niż wilgotne ciężkie,które powstaje na wskutek ogrzewania hermetycznie zamkniętego pomieszczenia,więc zatykanie wentylacji jest błędne i szkodliwe dla zdrowia,dlatego ważną sprawą jest rozszczelnianie okien w mieszkaniach.Nie dopuszczalne jest wręcz żeby okna były w 100% szczelne.Oknem ma wpływać świeże powietrze ,które opada ,dlatego też kaloryfery prawidłowo powinny być montowane i są w większości domów pod oknem.Opadając powietrze wypycha  wilgotne ku górze i powstaje tzw.cyrkulacja powietrza.

W starych domach na pewno jak byliście dziećmi zauważylićie kratki w drzwiach łazienkowych od dołu drzwi.Bynajmniej nie służyły one do podglądania siostry jak bierze kąpiel,tylko na wypadek zebrania się czadu w pomieszczeniu ,gdzie za zwyczaj były junkersy gazowe do grzania wody..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mieliśmy dziwną sytuację ostatnio piec nam sam zgasł w nocy fakt że było ustawiono coś około 1 do 2 na skali, wiatru nie było na dworze coś około 8 C . Piec odpalił od szczała. Co mogło być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawcio, pewnie działała tylko "świeczka podtrzymijąca), może był niefortunny ppdmuch i ją zgasił, może gdzieś kawalek brudu dostało się w uklad lub przytknęło wyjście z butli.

Jak działa ok, to bym nie szukał dziury w całym póki co. Ustawienie 1-2 to naprawdę minimalny płomień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witaj Kristofer. W pierwszych tematach tego wątku wspomniałeś o jakości rury spalinowej piecyka, z czego jest wykonana. Jedna, jak i druga są to rury zwijane, karbowane, a czy można zastosować rurę kominową z nierdzewki gładką? Czy na gładkiej nie będzie się za bardzo woda skraplać i cofać do piecyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2018 o 19:18, byry007 napisał:

Witam. Mieliśmy dziwną sytuację ostatnio piec nam sam zgasł w nocy fakt że było ustawiono coś około 1 do 2 na skali, wiatru nie było na dworze coś około 8 C . Piec odpalił od szczała. Co mogło być przyczyną?

Szczała to baba koło płota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.