Skocz do zawartości

prawo jazdy kat.b


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj na forum, było 375 razy.

 

 

 

... można ciągnąc więcej ale nie przekraczając 3500kg i wagi ciągnika?

 

 

Tak można ,można nawet przekroczyć do 4.25t ale wtedy tylko z przyczepa lekką .

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

 

moze nie tak do kosza bo czytajac nowelizacje do Prawa o Ruchu Drogowym dokladnie zmienisz zdanie o tym koszu :)

od stycznia 2013 wiekszosc kolegow majacych tylko kat. B bedzie musiala isc zdawac egzamin praktyczny z jazdy z ciepka ktora nie jest zaliczana do przyczepek lekkich czyli do 750kg

o ile sie nie myle - a bardzo bym chcial sie mylic - to nasz ustawodawca nie chcial zebysmy o nim zapomnieli i dal nam w prezencie kolejnego bubla :)

od 19 stycznia 2013 kat.B uprawnia do holowania ciepki lekkiej :) pozostale ciepki z ham ,najazdowym w zespole pojazdow podniesli do 4250 kg tylko ze mozna je ciagnac po zdaniu tego egzaminu :) wiec czekaja nas nowe wydatki bo egzamin nie jest za free :) a i wymiana PJ - bo bedziemy po zdaniu miec w rubryce nowy wpis w linicje kat.B uprawniajacy do ciagania ciepiek wiekszych - tez nie jest za darmo :) i prosze tego nie mylic z kat E do B bo to inna bajka i zupelnie inne koszty i uprawnienia kierujacego :)

 

pozdrawiam

 

P.S. viazlodziej dalej obowiazuje wszystkich od 3500 dmc tu sie nic nie zmienilo :(

Edytowane przez radwan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ustawy o kierujących, wejście w życie 19.01.2013 rok

 

Art. 6. 1. Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:

 

Kategorii B:

 

a. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem

autobusu i motocykla

 

b. zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej

 

c. zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka , o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4250 kg , z zastrzeżeniem ust. 4

 

d. pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM

 

 

http://oskduet.pl/nauka-jazdy/prawo-jazdy-przyczepa

Edytowane przez 100pa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nalezy jak to bym powiedzial czytac calosc nie wybrane fragmenty :)

 

6) kategorii B:

 

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,

 

B) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,

 

c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,

 

d) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

 

 

2. Zespołem pojazdów, o którym mowa w ust. 1 pkt 6 lit. c, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 t, może kierować osoba, która zdała część praktyczną egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy.

 

 

 

tu link dla zaineresowanych http://prawo.legeo.p.../?on=19.01.2013

czyli ci co nie przekraczja 3500 chyba moga spokojnie spac mam nadzieje

 

 

Edytowane przez radwan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

moze nie tak do kosza bo czytajac nowelizacje do Prawa o Ruchu Drogowym dokladnie zmienisz zdanie o tym koszu :)

od stycznia 2013 wiekszosc kolegow majacych tylko kat. B bedzie musiala isc zdawac egzamin praktyczny z jazdy z ciepka ktora nie jest zaliczana do przyczepek lekkich czyli do 750kg

o ile sie nie myle - a bardzo bym chcial sie mylic - to nasz ustawodawca nie chcial zebysmy o nim zapomnieli i dal nam w prezencie kolejnego bubla :)

od 19 stycznia 2013 kat.B uprawnia do holowania ciepki lekkiej :) pozostale ciepki z ham ,najazdowym w zespole pojazdow podniesli do 4250 kg tylko ze mozna je ciagnac po zdaniu tego egzaminu :) wiec czekaja nas nowe wydatki bo egzamin nie jest za free :) a i wymiana PJ - bo bedziemy po zdaniu miec w rubryce nowy wpis w linicje kat.B uprawniajacy do ciagania ciepiek wiekszych - tez nie jest za darmo :) i prosze tego nie mylic z kat E do B bo to inna bajka i zupelnie inne koszty i uprawnienia kierujacego :)

 

pozdrawiam

 

P.S. viazlodziej dalej obowiazuje wszystkich od 3500 dmc tu sie nic nie zmienilo :(

 

 

a kolego gdzie znalazłeś taką informację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :D Chociaż w tym momencie Rząd polski narusza postanowienia Konwencji Wiedeńskiej, którą podpisał 24 lutego 1988 roku.

 

 

Dokładnie , nasz Rząd od wielu lat narusza prawo NASZEGO PORTFELA. :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Adminie!

Wrzuć ten wątek do kosza bo jeszcze ktoś zajrzy na forum i Bóg jeden wie, co sobie pomyśli o nas.

Temat był wałkowany wystarczająco długo i nie ma co podgrzewać go wątpliwej jakości "poradami" prawnymi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.