Skocz do zawartości

pomysłowy hol


Marian1949

Rekomendowane odpowiedzi

Upierdliwe żelastwo, może i do zastosowania awaryjnie, na krótkich odcinkach w lecie i po asfalcie.

Wzruszyły mnie te zaskakujące bolce z plastikowymi uchwytami, a nawet sprężynkami , wszystko tylko "click" , "click" i jedziemy , nawet baba te kabelki podłączy .

W praktyce, takie kretyńskie plastikowe gałki, nawet w mocowaniu anteny satelitarnej, pierwsze, co zrobią, to się rozlecą, nie koniecznie na mrozie, a dyndające lub leżące na ramie kable, zaraz się przetrą i mamy "choinkę" lub swąd w bezpiecznikach .

Korozja i brud, o lodzie nie wspomnę, spowoduje, że może będzie "cilck" ale w jedną stronę, bo później wyciąganie bolca zębami.

Dla przeciętnego kierowcy, który mocuje samochód do "autobusu", cofanie zakończy się tragicznie, bo przecież nie widzi obrysu tego, co na holu, na dodatek, toto może skręcać jak przyczepa do traktora - nie chce mi się tłumaczyć ale to inaczej, niż budą.

Prześwit jest tak mały, że nie jestem pewien, czy dowieziony samochód, będzie się nadawał jeszcze do remontu, czy tylko auto kasacja.

Zestaw prowadzi się podobnie jak dwuosiowa przyczepa, gdyby jakiś idiota oddalił od siebie obie osie.

W praktyce, na ostrym zakręcie przednie koła są przesuwane bokiem, po podłożu , ewentualnie, jeżeli koła samochodu też skręcają, to jest szansa, że błotniki lawety, uszkodzą nam blacharkę.

Prawdopodobnie , po długiej jeździe, na skutek tarcia, o łoże w lawecie, samochód będzie miał kwadratowe opony .

Pamiętam, jak raz w życiu ciągnąłem "motylkiem" samochód i pierwsze, co bym, o mały włos zrobił, to ściął słup na zakręcie.

Patenty nie nadają się do samochodów z tylnymi kołami napędzanymi.

Patent ze Smartem jest niezrozumiały, bo co zabroni przednim kołom skręcić na przeszkodzie w inną stronę, niż chcemy, a jak zechce nas ominąć ?

Kamperowcy zawsze mieli problemy, bo miało być fajnie, a jest, jak zwykle .

Nie prościej chłopaki, ciągnąć normalnym samochodem budę, zamiast samochód za dziwaczną budą z silnikiem ?

Podsumowując - takim zestawem nie da się jechać na dziko, po koleinach i wertepach więc może prościej stanąć tym camperem na specjalistycznym campingu i skorzystać z komunikacji miejskiej, wypożyczalni samochodów lub wcześniej wysłać Smarta kurierem, na adres campingu ?

Zazdroszczę takich wakacji, :biwak: z takim sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Adam, mi się ten pomysł też nie podoba. Najwidoczniej nie jest adresowany do nas.

Jeśli chodzi o skrętność kół, to działa to poprawnie. Decyduje o tym "kąt wyprzedzenia/pochylenia zwrotnicy" .

To tak jak wózek w markecie, ty napierasz a koła się poddają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest odwrotnie .... auto na takim holu zawsze skręca swoimi kołami ( fizyki nie oszukasz) .... problem czasami jest z cofaniem .........

 

Jeśli chodzi o skrętność kół, to działa to poprawnie. Decyduje o tym "kąt wyprzedzenia/pochylenia zwrotnicy" .

To tak jak wózek w markecie, ty napierasz a koła się poddają.

 

 

Chcecie powiedzieć że kiedy auto do dyszla podpięte jest w kotwy do holu czyli uszy za zderzakiem czyli tak jak Smart w pierwszym filmie to jego koła na łukach będą skręcać ?

 

Chciałem zauważyć że skręcenie kół ręcznie trzymając za koło jedną ręką na godzinie 9 a drugą na 3:00 już stanowi duży opór a w czasie jazdy koło z podłożem ma centralnie pod osią zaledwie 10cm kontaktu i tu ma powstać siła , która skręci układem? Powodzenia

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamkwiatek wiele razy pisał , że kombinujemy i wydziwiamy niepotrzebnie.

Kto chce mieć przy kamperku swoją osobówkę to po prostu laweta i po problemie .

Jedynie trzeba mieć B+E i hak w kamperku , lub C+E w zależności od Masy zestawu.

post-1808-0-64243200-1352747449_thumb.jpg

Edytowane przez Trafko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamkwiatek wiele razy pisał , że kombinujemy i wydziwiamy niepotrzebnie.

Kto chce mieć przy kamperku swoją osobówkę to po prostu laweta i po problemie .

Jedynie trzeba mieć B+E i hak w kamperku , lub C+E w zależności od Masy zestawu.

 

dodaj do tego, że trzeba mieć jeszcze duży silnik i zbiornik paliwa, trzymać się też ograniczenia prędkości do 80kmh, oraz posiadać kamperka, który może ciągnąć taką lawetę ( będzie DMC prawie 2000kg)....

 

a no i zapomnieliśmy o Viatolu. Coś mi się wydaje, że taniej na wakacjach wypożyczyć auto na miejscu, nie jest to takie drogie, a nawet na kemping dowożą.

 

jak przeliczyć zakup lawety, opłaty, paliwo i powolną jazdę - wypożyczalnia wydaje sie być jak za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację w 100 % , a laweta to tylko prosta alternatywa , aby pominąć jakiekolwiek ciąganie osobówki na cienkim płaskowniku .

Dlatego budka czy kamper mają swoje plusy i minusy.

Kampera nie mamy na pokaz , tylko by korzystać z pieszych , rowerowych wycieczek lub komunikacji publicznej , poza tym mobilnie jest prawie tak samo zwinny jak osobówka.

Edytowane przez Trafko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy że z kamperów nie korzystają wyłącznie turyści. Dla wielu ludzi jest to konieczność lub co najmniej dobre rozwiązanie w życiu zawodowym i dla takich podobne (że tak powiem ) hybrydy to konieczność. Przykładowo wielu rajdowców za kamperem wlecze przyczepę ze swym pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cię stać to czemu nie....... do jachtu daleko , ale zawsze coś.

 

Przepraszam Trafko.

Nie stać mnie i chciałem nikogo urazić. Napisałem nas, a nie was. Ponadto byśmy, a nie byście .

Sorki że źle zinterpretowałeś, naprawdę tego nie chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że źle zinterpretowałeś, naprawdę tego nie chciałem.

 

Wszystko gra , jak najbardziej zinterpretowałem to jak napisałaś .

Dlatego .....kropeczki to taka przenośnia , każdy z nas by chciał mieć swój jacht . :serducha::bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie powiedzieć że kiedy auto do dyszla podpięte jest w kotwy do holu czyli uszy za zderzakiem czyli tak jak Smart w pierwszym filmie to jego koła na łukach będą skręcać ?

 

 

 

 

a to jest jakaś nowość ??? w necie pełno tego jak kółka same skręcają .... np. tutaj :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.