Skocz do zawartości

Nieszczelności w Niewiadówkach


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Marku ja nie jestem przekonany. Cała skorupka niewiadówki jakoś pracuję i niekoniecznie tylko są to obciążenia od śniegu czy podczas jazdy. Często praca jest wywołana zmianami temperaturowymi :hmm:. Może i laminat w mniejszym stopniu, ale aluminiowa zmienia swoje wymiary pod wpływem temperatury. Mi silikon nie sprawdził się nawet w przyczepowej łazience - wyglądało dobrze ale tak naprawdę nie przylegał do brodzika :hmm:.

 

Podsumowując - jak się dobrze odtłuści to i silikon bedzie się trzymał, jednak uszczelniacz butylowy to taki cudowny badziew, że trzyma się wszystkiego i mocno :hehe: i w przyczepkach lepeij jak jest go więcej niż mniej :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Tomii racja ale w niewiadówkach silikon też sie sprawdza,tak sprytna konstrukcja

Silikon słabo się trzma lakieru niewiadówek, można go stosować doraźnie, tak jak taśma klejąca którą poleca Rysiaczek.

Kiedyś zastosowałem uszczelniacz akrylowy, spisuje się dobrze, ale wygląda paskudnie. Z białego zrobił się szary i wygląda to jakby było brudne. Stary autokit był najlepszy. Następnym razem spróbuję uszczelniacz butylowy, moze będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Temat stary ale nie będę robił nowego. Generalnie jestem nowy więc cześć Wszystkim

Zakupiłem Niewiadów n126 z 1982 roku i byłoby wszystko ok gdyby nie tylna szyba. Przecieka mi woda nad listwą ozdobną w tym przypadku już przeczytałem, że trzeba użyć uszczelniacz butylowy.  Muszę też kupić nową uszczelkę i wymienić kantówki na górze i na dole. Teraz pytanie jakie mają mieć wymiary? I jak to dobrze zrobić. 

 

Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie 

20200611_151252.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie fabryczna metoda zależy od wieku przyczepy. W pierwszych była tylko kolorowa taśma na łączeniu boków z dachem, potem pojawiły się listwy aluminiowe jako element ozdobny i funkcyjny(chwyt przedsionka). Kolejny etap to doszczelnianie silikonem. Aktualnie pod listwami jest taśma butylowa. I niestety przecieki się zdarzają. Głównie z powodu błędów w łączeniu elementów i uszczelnieniu wkrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.06.2020 o 18:01, BialaGwiazda napisał:

Cieknie wszędzie, ja po remoncie usunąłem listwy boczne na  łączeniu dachu i boków, przedsionek mam nieoryginalny i jest OK,

najlepszy uszczelniacz to Sikaflex najlepiej bezbarwny, listwy drewniane w środku wokół ona, oryginalnie sklejka liściasta, ja dałem listwę dębową, gruba 2 cm szeroka 3 cm, długa musisz zmierzyć starą ale około 180 cm, po przykręceniu daj jeszcze uszczelniacz Sikaflex z gory listwy na zewnątrz taką fugę od góry na łączeniu z laminatem,

 

Edytowane przez Putbill (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.