Skocz do zawartości

Wiek naszych holowników


szary11

  

596 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile lat ma Twój holownik?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja zmieniłem jakiś czas temu ze skody(na fotce profilowej) na Volvo 850 w kombi z pancernym silnikiem 2,5 b. po delikatnych modyfikacjach teraz jest jakieś 160 km i daje radę. W zamyśle może dostanie żółte tablice niebawem (za dwa lata) ale się jeszcze nad tym zastanawiam bo to rodzi trochę problemów przy naprawach i modyfikacjach. Teraz jest zachowane w 80% to się łapię ale kto wie co mi do głowy jeszcze przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, dzisiaj na trasie S3 widziałem białe W210 z budką, czy ktoś jeszcze na forum używa jako konia pociągowego jakiegoś mercedesa? Może jest tu ktoś kto ciąga MB w204? Miałbym kilka pytań bo jednak zdecydowaliśmy się na zakup budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 28.08.2018 o 10:21, Simon KCN napisał:

VW T5 Caravelle 1.9 TDI

Duży, ciężki idealny do holowania większych budek ;)

 

 

 

 

 

20180608_190727.jpg

a 1,9 w T5 to nie mało trochę ??? - auto duże, przyczepka też raczej nie mała - pytam bo bus chodzi mi po głowie ale trochę się obawiam tych 250Nm - teraz mam 2,0 TDI 140PS/320 Nm i jest OK - ale Yeti sporo lżejsze jednak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy 2004r 1.9 TDI 115KM +chip na??? 

DMC 2510kg i te 10 znacznie ogranicza wybór przyczep aby zmieścić się bez viatool'a. Ostatecznie znalazł się Dethleffs z 900kg DMC ale z niewielką ładownością co na szczęście rekompensuje Galaxy. Świetny holownik z ogromną pojemnością. Rowery np. przy rodzinie 2+2 wożę w środku. 

Na haku 2000 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na starszego bliźniaka  nie ma tych 10,  a jeszcze 100kg  doskoczy :) 
2 lata temu mój się zmienił - więc sie zaktualizuję :) 

Fajnie sie tymi wołami roboczymi SGA ciąga budy - u mnie poprzedni był ADY  pb+lpg też sie mieścił o obecny 1,9 klekot tdi na zwykłej pompie - rok 1999/2000 też fajnie daje radę, DMC  ma 2400 a na haku też 2000 :)  bagażnika rowerowego też jak solo nie używam - dodałbym jeszcze superszybkie przeorganizowanie środka na 4,5, 6,7 os jak chcesz  i genialne kinderfoteliki na mniejszego i większego dzieciaka a jak trzeba wersalkę przewieźć to 3 minuty  jest małą ciężarówka wersalka jedzie z zamknięta klapą tylną, z wakacyjnych tegorocznych wojaży łykał średnio ciut poniżej 8 z lekką budą ok 800kg

SG się zameldowały to może jest tu jakaś Ala z hiszpańskim temperamentem  i byłby komplet trojaczków :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 11:58, Olo924 napisał:

a 1,9 w T5 to nie mało trochę ??? - auto duże, przyczepka też raczej nie mała - pytam bo bus chodzi mi po głowie ale trochę się obawiam tych 250Nm - teraz mam 2,0 TDI 140PS/320 Nm i jest OK - ale Yeti sporo lżejsze jednak

 

Podkręciłem motorek do 130hp i bardzo dobrze sobie radzi. Wiadomo nie jest to pocisk ale przelotową prędkość trzymam 110/120km/h i jedzie bardzo stabilnie.

Śmiało mogę polecić do holowania budek jak i jazdy na co dzień. W razie czego moja t5'a idzie na sprzedaż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No to i ja dołanczam do trojaczków SGA  alhambra  z 2003 tdi fabrycznie 131KM po modzie  na 170KM i 450 Nm po to tym setapie bajka nie czuc nic na haku spalanie 8 z przyczepką , jestem zadowolony 

Edytowane przez akserwis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, akserwis napisał:

po modzie  na 170KM i 450 Nm po to tym setapie bajka nie czuc nic na haku spalanie 8 z przyczepką , jestem zadowolony 

No to jest i Ala :)  - mod w miarę sensowny ale wierz mi półośki to czują nie nadużywaj   - który to motor ASZ czy BTB  ?
8  z budą  widzę lekka jak moja była ,  nie za szybko i nie po górkach to normalny wynik można po równym nawet zejść niżej

Jeszcze mam z starszego brata z AVG bez moda starczał mi spoko do podobnej budy   - generalnie SGA dają się lubić 

Niech się Ci zestaw fajnie,  bezpiecznie kula życzę :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półośki jak półośki, same przeguby wewnętrzne sypią się od samego patrzenia. Miałem 4 sztuki sharana z tego rocznika, bliźniacza konstrukcja. W każdym robiłem, a holowanie jakiekolwiek przyczepy to morderstwo dla tych przegubów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje Jacek - zbyt uprościłem pisząc półoski sorry - faktycznie przeguby po modach lubią się sypać reszta przeniesienia napędu raczej spoko
Czyli starsze mocniejsze :) 98 miałem i 99 mam   - na obu sporo jeżdżone z budą co prawda lekka  i bez modów  ale nie robiłem ani raz :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przed 2000r była inna konstrukcja, nie do zajechania. W tych nowszych wsadzili przegub wew od audi a4, nie miało prawa długo to wytrzymywać. Nie wiem jak było w tych poliftowych po 2004r czy coś poprawili czy dalej to samo było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.