Skocz do zawartości

Łeba - niemiecka czy polska?


EwaMarek

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie pierwszy raz po wędrówkach zasiadłem do lektury Forum i czytając niektóre posty oniemiałem ze zdziwienia. O co tu chodzi? Niemcy przeszkadzają, Włosi przeszkadzają, to, że siedzą przed namiotami i nie "ruszają się" przeszkadza i jeszcze wiele innych rzeczy przeszkadza.

 

Chyba przesadzasz, uprościłeś wszystko i pokazujesz jaki z Ciebie europejczyk w każdym calu, a z nas parweniusze.

Piszemy tu o odczuciach jakie mamy w kontaktach z obcokrajowcami i pokazujemy również ich "słabe strony". Np. mój post o Niemcach na kempingu koło Zadaru dotyczy tylko i wyłącznie tego kempingu i nie ma nic wspólnego z żadnym innym kempingiem na jakich byłem podczas ostatnich 2 lat, a było ich ponad 20.

Prawdą jest, że Polak na kempingu nie zawsze potrafi się zachować, ale np. teraz jestem (od 10dni) na kempingu Checz Kaszubska w Białogórze i tutaj po 22.00 wszyscy śpią. Bo tutaj nie ma "szpanu" i ludzi, którzy przyjechali się "rozerwać".

Żeby było jasne - nigdy nie uczestniczę w "imprezach" - preferuję spędzanie urlopu z rodziną, więc "pijaństwo, awantury i używanie "łaciny"" mnie nie dotyczą.

Zgoda, że "to właśnie turyści zagraniczni są "motorem" rozwoju turystyki w Polsce, to my od nich uczymy się i jeszcze długo będziemy się uczyć". Ja również uważam, że niestety Polakom daleko daleko do zachowań przyjętych za normalne w tzw. cywilizowanym świecie.

Ale to nie znaczy, że już nie mamy prawa do wyrażenia krytycznej opinii pod ich adresem, a choćby i własnych odczuć z nimi związanych.

Pisałem, że "szlag mnie trafiał gdy wszyscy byli "okopani" w swych kamperach i przyczepach z przedsionkami z całym możliwym majdanem w postaci akcesoriów kempingowych potrzebnych chyba tylko po to, aby pokazać, że ma się więcej niż sąsiad", bo mi taka atmosfera nie odpowiada i natychmiast zmieniłem kemping na taki, gdzie sąsiedztwo Niemców, Holendrów, Włochów, Chorwatów i innych nacji było miłe, przyjazne i pozbawione tej kołtuńskiej atmosfery z poprzedniego kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

baja02, to sa poprostu nasze obserwacje "narodowosciowe" i tu nie ma nic do rzeczy czy ktos ma robic tak a nie inaczej, tylko ze z naszych obserwacji wynika ze tak wlasnie robi i to wszystko.

 

W ostatnim swoim poscie napisalam tez relacje kumpla ktory tak samo opisal swoich znajomych Polakow, jak to zrobil akubit w obserwacji Niemcow... ot i wszystko.

 

I jak akubit-owi moglo przeszkadzac ciagle obserwowanie przez innych bo czul sie jak na scenie i dlatego zmienil camping, to innym (takze innym nacjom) moze przeszkadzac jak akubit razem z rodzinka szwedaja sie na okraglo jakby na miejscu posiedziec nie mogli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Myślę, że temat trochę za bardzo spoważniał. Traktujmy wypowiedzi Koleżanek i Kolegów nie jako pretensję, tylko jako spostrzeżenie, no i trochę z przymrużeniem oka. Baja, oczywiście Twoje spostrzeżenia jako Nestora Karawaningu są bardzo ważne i należy także je wziąć do serca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą zaletą karawaningu jest to, że można w każdej chwili jechać dalej :) Proponuję wracając z wybrzeża zatrzymać się na chwilę na Kaszubach, zobaczycie jak tam można wypocząć :) i odreagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie .. aco was obchodza tak naprawde inni czy jedziecie na kamping dla nich??? jak mam sasiadow z ktorymi mozna sie zintegrowac to ok! jesli oni nie chca bo maja taki sposob bycia nie narzucam sie i tyle... w miedzywodziu gdzie bylem kilkukrotnie wszyscy szczelnie maja przedsionki pozamykane, ja jako pierwszy i chyba jedyny mialem przedsionek jako wiata a tylko wieczorkiem dla ochrony przed komarami zamykalem.. i co mialbym ich ganic ze wola mimo ladnej pogody i sloneczka siedziec w zamknieciu??? Nie!.. jedni rybki drudzy pi..ki.. i tyle.. fakt ze jak ktos sie ciagle na ciebie gapi moze byc zenua ale mozna zrobic kilka numerow i przestaje.. gwarantuje... bardzo mnie z kolei denerwujw nie liczenie sie z innymi puszczajac muzyke czy wlaczajac tv za glosno.. nie kazdy ma ochote na sluchanie czyjejs muzyczki czy wogule na sluchanie jakiejkolwiek, ale to niestety niektorych nie krepuje... a szkoda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiszon, wlasnie o to nam chodzi, niby nie obchodza a jednak :)

 

sluchajcie .. aco was obchodza tak naprawde inni czy jedziecie na kamping dla nich???

 

odpowiedz

 

bardzo mnie z kolei denerwujw nie liczenie sie z innymi puszczajac muzyke czy wlaczajac tv za glosno.. nie kazdy ma ochote na sluchanie czyjejs muzyczki czy wogule na sluchanie jakiejkolwiek, ale to niestety niektorych nie krepuje... a szkoda..

 

ale ze zyjemy w spoleczenstwie a nie na bezludnej wyspie, to albo sie dostosowujemy, albo olewamy, albo zaczepiamy autko i w droge :)

 

ojeju juz nawet pomarudzic sobie nie mozna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz mi to ogolnie wszystko zwisa jak kilo kitu na agrawce :) ja jestem kamperowiczem od bardzo dawna, zjechalam juz prawie cala Europe... zaliczylam juz dziesiatki kampingow i ogolnie jedyne co mi przeszkadza to brud i halas :) jak jest brud to uciekam, jak chalas ale miejsce super to zatyczki do uszu :)

 

ale spostrzezenia swoje mam i moge sobie wyobrazic ze niektore rzeczy czy zachowania moga byc nie przyjemne dla innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halasu nie nalezy tolerowac, jezeli ktos robi balangi w czasie ciszy nocnej i jest to upierdliwe to nalezy to zglosic ochronie lub pracownikom kempingu. Skoro placimy to powinnismy wymagac od obslugi aby sie tematem zajeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, tu masz racje ... chociaz nie spotkalam sie jeszcze z az tak uciazliwym sasiedztwem ludzkim, ale sasiedztwem 2-4 dyskotek za plotem jak najbardziej :) Szczegolnie w Hiszpanii jest to dosyc czesty objaw w ciekawszych miejscach turystycznych ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie krzycze... tez poprawie, bo glupio wyglada :) ale mi sie to zdarza bardzo czesto przy szybkim pisaniu i ogladaniu tv jak nie patrze w monitor to nie mam kontroli :)

 

ps, dzieki za poprawe :) bosh jaka obsluga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.