Skocz do zawartości

Wilk Safari 450 - prośba o informacje

sailor69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

W weekend mam obejrzeć przyczepkę Wilk Safari 450, rocznik 2000. Próbowałem znaleźć w necie jakieś szczegółowe dane na jej temat, ale niestety informacje są niezwykle szczątkowe. Może znalazłby się ktoś dysponujący informacjami i opiniami na temat tego modelu?

• Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam. Jako posiadacz przyczepki Wilk mogę tylko powiedzieć że wyposażenie i solidność jest zbliżona do innych wiodących marek. Najważniejsze żeby była wolna od wad nabytych. Myśmy swoją kupowali około 4h dosłownie węszyliśmy w każdym zakamarku również pod spodem i na dachu, uzbrojeni w latarkę i wyczulony nos na nie ładny zapach wilgoci.

życzymy udanego zakupu!

A czy wyróżnik modelu - "Safari" oznacza coś konkretnego, np standard wyposażenia lub układ w środku? Czy tego rodzaju przyczepki są przeznaczone raczej na ciepłe klimaty (pomimo wyposażenia w ogrzewanie), czy też są bardziej uniwersalne - np. poprzez lepszą izolację ścianek?

PS. wybaczcie proszę te - być może śmieszne - pytania, ale dopiero zaczynam przygodę z karawaningiem :)

A czy wyróżnik modelu - "Safari" oznacza coś konkretnego, np standard wyposażenia lub układ w środku? Czy tego rodzaju przyczepki są przeznaczone raczej na ciepłe klimaty (pomimo wyposażenia w ogrzewanie), czy też są bardziej uniwersalne - np. poprzez lepszą izolację ścianek?

PS. wybaczcie proszę te - być może śmieszne - pytania, ale dopiero zaczynam przygodę z karawaningiem :)

Pytanie całkowicie zasadne . Spoko. a "kto pyta , nie błądzi "

" Safari" to tylko nazwa serii . Niema żadnych sugestii z przeznaczeniem - dedykacją na konkretny klimat czy wyjątkowym wyposażeniem.

Układ umeblowania owszem ale nic konkretnego w związku z nazwą w sensie stricto . Tylko jako rozróżnienie.

Wilk - model

Safari - seria ( układ umeblowania )

450 - długość powierzchni użytkowej ( +/- 15cm )

Pozdrawiam i życzę niezapomnianych wrażeń z karawaningu.

Przyczepka obejrzana :) W środku robi dobre wrażenie - nie znalazłem wilgoci, podłoga sztywna, wszystko wygląda ok. Jest oczywiście kilka elementów do poprawki - jakaś urwana rączka, zepsuty zamek w szafce itp. - ale to tylko drobiazgi. Martwi mnie natomiast stan zewnętrzny. Jeden bok na całej długości został lekko rozpruty - podczas cofania właściciel zahaczył o lampę ogrodową, która zadziałała jak otwieracz do konserw ;) Wygląda na to, że została rozpruta tylko warstwa zewnętrzna. Ponadto kilka elementów jest mocno zaśniedziała, a w kilku miejscach wygląda tak, jakby czegoś brakowało... W drzwiach mysz wygryzła część uszczelki. Poniżej zdjęcia.

Proszę, podpowiedzcie, czy ten bok da się naprawić tak, żeby nie było widać przecięcia? Czy przez to przecięcie mogła dostać się do środka woda i teraz mogą wyjść jakieś niespodzianki? No i generalnie - co sądzicie o tych uszkodzeniach? Jaki byłby koszt doprowadzenia jej do stanu pierwotnego?

Dodam, że cena przyczepki jest dość atrakcyjna.

post-11297-0-72453600-1352113271_thumb.jpg

post-11297-0-81650600-1352113368_thumb.jpg

post-11297-0-28810000-1352113321_thumb.jpg

post-11297-0-57451000-1352113433_thumb.jpg

post-11297-0-54193200-1352113512_thumb.jpg

post-11297-0-93814300-1352113584_thumb.jpg

post-11297-0-04893300-1352113737_thumb.jpg

post-11297-0-05486400-1352113827_thumb.jpg

post-11297-0-52485400-1352113871_thumb.jpg

post-11297-0-36340100-1352113911_thumb.jpg

post-11297-0-11032900-1352113949_thumb.jpg

Myślę że koszt doprowadzenia jej do stanu pożądanego będzie spory, pęknięte okno i brak narożników to już parę setek, ale na zdjęciach zauważyłem "wżery" :hmm: (przecież to aluminium) przy listwach.

Ściana wymaga wymiany blachy a może i wymiany elementów konstrukcyjnych.

Ale wszystko jest kwestią ceny za przyczepkę

pozdrawiam

Miałem znacznie mniejsze uszkodzenie w starej przyczepie - buerstner. Też w serwisie pokleili mi tak, jak widać na zdjęciach. Ale uszkodzenie było bardzo małe i, pomimo pękania warstwy nałożonej, było szczelnie. W tym wypadku uszkodzenie jest olbrzymie. Mam spore wątpliwości co do szczelności takiej naprawy. Mnie w przyczepie, gdzie rozwaliłem bok Andrewa część blachy po prostu pokrył następną. W ten sposób miejsce uszkodzenia jest szczelne, a wokół mam podwójne blachy porządnie sklejone ze sobą. Ale to musiałbyś Andrzeja spytać o taką naprawę. W przypadku tej przyczepy stawiam na zawilgocenie konstrukcji drewnianej - więc przyzepę trzeba otworzyć, wysuszyć i dopiero zakleić. Jeśli to była lampa ogrodowa, to długo musiał nią ciąć po przyczepce. Uszkodzenie wygląda jakby było wzdłuż całej ściany. Jeśli tak, to kolejne pytanie, czy tylko rozdarł blachę, czy też popękała konstrukcja drewniana wewnątrz? To może nie być zauważalne w środku, ale rzuciłbym okiem na wszystkie meble przy tej ścianie, czy przypadkiem gdzieś nienaturalnie nie zaczęły odchodzić od ściany/sufitu. Wygryziona uszczelka? Przez mysz? Mnie uszczelkę wygryzł pies. Podmieniłem na taką prawie meblową - była szczelna (nie mogłem dostać oryginalnej). Ale to jest drobiazg. Pokazywane przez Ciebie miejsca, gdzie czegoś brakuje - dopóki nie ma dziur w poszyciu - nie ma co się martwić. Ale trzeba sprawdzić, czy ściany w tym miejscu są sztywne. Gorzej z pękniętą ramką wokół okna. Pytanie, czy znajdziesz zastępczą. Najbardziej bym się martwił tą ścianą boczną - mocno rozpruta i spore szanse na zniszczenie sztywności konstrukcji. Jeśli jeszcze do tego doszła wilgoć - cała ściana do rozbiórki i odtworzenia. To oczywiście moje zdanie, ale mogę się mylić.

Po zdjeciach widać, że przyczepa sporo czasu spędziła pod chmurką - zielony nalot roślinności i spore brudne zacieki od razu na to wskazują. Idąc tym tokiem rozumowania miejsca dzialania otwieracza do konserw na pewno posiadaja spore ślady iniekcji wody, a w tej sprawie wypowiedzieli się już przedmówcy - woda na bank dotarla głeboko w konstrukcję.

Jezeli jednak uparłbyś się do jej kupna i odtworzenia, ten Wilk kształtem i zewnętrznym wyposażeniem kropka w kropkę odpowiada niektórym Knausom, więc części - w tym okna mogą być do zdobycia chociazby na alledrogo.

Pytanie zatem, czy cena przyczepy jest warta dołozenia kilku solidnych złotych żeby podstawić ją do andrewa czy może masz mozliwość wprowadzenia jej pod dach i zrobienia samemu.

Musisz pomyśleć czy może jednak nie warto sobie odpuścić bo bufka jest zapuszczona a szkoda by było się zniechęcić do karawaningu już na samym początku.

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)

jak dla mnie to szmelc, nad przednim oknem na pewno jest wszystko zgnite. nie wiecie czego i jak szukać ! ?....http://forum.karawaning.pl/topic/4622-na-co-zwracac-uwage-przy-kupnie-przyczepy/.....tam znajdziecie wskazówki......... Blacha aluminiowa na pewno korodowała kilka lat ,przyczepa na pewno stała bardzo długo na dworze,i na pewno nasiąkła deszczówka .......http://forum.karawaning.pl/topic/4622-na-co-zwracac-uwage-przy-kupnie-przyczepy/page__st__60 .Czy to jest okazja ???-raczej nie- właściciel raczej chce się jej pozbyć a was wpędzić w kłopoty

Daruj sobie tego Wilka oslabiony.gif. Nic dobrego z tego już nie będzie - chyba że chcesz wspierać branżę remontowo-karawaningową. Dla mnie to typowy ogryzek przywieziony z zachodu.

Po takich zdjęciach to nawet 20 km, nie chciało by mi się przejechać żeby ją obejrzeć. Przyczepa jest mocno zapuszczona, zdekompletowana.

Wg mnie gdyby to pęknięcie było skutkiem zahaczenia o coś przy manewrach to ślad by był w kształcie linii prostej o zmiennej (np. narastającej ) głębokości.

Kształt tego uszkodzenia sugeruje pękające poszycie które pracowało ( i to długo ) zamiast konstrukcji nośnej ( np. uszkodzonej )

Prawdę mówiąc nie kupił bym tej przyczepy nawet za bardzo atrakcyjną cenę.

Też się podpisuję pod tym co pisze Ed. Kolego daj sobie z nią spokój, poszukaj innej bo możesz wpakować się w niezły remont a koszty mogą przewyższyć koszt budki

...................

Proszę, podpowiedzcie, czy ten bok da się naprawić tak, żeby nie było widać przecięcia? Czy przez to przecięcie mogła dostać się do środka woda i teraz mogą wyjść jakieś niespodzianki? No i generalnie - co sądzicie o tych uszkodzeniach? Jaki byłby koszt doprowadzenia jej do stanu pierwotnego?

Dodam, że cena przyczepki jest dość atrakcyjna.

Witam.

Wszystko się da i nie będzie śladu ale w portfelu też przewieje dość mocno. Czy naprawa opłacalna? Wszystko zależy od ceny cepki i tego czego nie dostrzegłeś w oględzinach np. stan konstrukcji ścian. Oraz czy będziesz naprawiał samemu (jeśli jesteś w stanie) czy zlecisz komuś za kasę.

Pęknięcie poszycia zaczyna i kończy się z dala od krawędzi blachy więc z całą pewnością nie od pracy tylko mechanicznie.rozpruta.(to że rysa nie równa to świadczy że latarnia togrodowa też się poddała ) no ale nie istotne.

Jak sam widzisz pęknięcie choć "naprawiane" to i tak nie jest szczelne więc możesz spodziewać się że za blachą zgnilizna. Tam i w innych miejscach.

W miejscach gdzie mocowane były narożniki także uszczelniane dziury gdzie można spodziewać się zgnilizny.

Nie chciał bym być posądzony o to że odradzam by podkupić więc walnę prosto z mostu.

Mnie te usterki nie przerażają ,a przy tym poszukuje takiego wilczka dla kogoś z rodziny i jeśli rzeczywiście cena jest "atrakcyjna " a Ty Kolego podejmiesz decyzje rezygnacji z zakupu to poproszę o namiar na tę ofertę na PW.

Pozdrawiam.

Ps. Skontaktuj się z andrewa1 z forum . Naprawia przyczepy i może powie Tobie więcej szczegółów odnośnie ewentualnych kosztów naprawy.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)