Skocz do zawartości

przepisy auto i przyczepa

Rybki

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy artykuł w szczególności dla początkujących kierowców, ale nie tylko. wrzucam do kącika kupujących, bo nie ma działu ( a nie śmiem nic proponować :-]) związanego z przepisami dot. aut z przyczepą, viatoli i innych opłat, przeglądów, ubezpieczeń, zakazów i nakazów...

http://oskduet.pl/nauka-jazdy/prawo-jazdy-przyczepa

po przeczytaniu tego artykułu ,który jest napisany w sposób łopatologiczny ,

jest wszystko jasne i wszelkie niejasności od razu są rozwiane :yes::yes::yes:

tylko trzeba po prostu przeczytać i wszystko jasne :swieca:

ciekawy artykuł w szczególności dla początkujących kierowców, ale nie tylko. wrzucam do kącika kupujących, bo nie ma działu ( a nie śmiem nic proponować :-]) związanego z przepisami dot. aut z przyczepą, viatoli i innych opłat, przeglądów, ubezpieczeń, zakazów i nakazów...

http://oskduet.pl/na...jazdy-przyczepa

Kompromitujesz się ryba. Zobacz na opis kącika Motoryzacyjnego:

"W tym kąciku rozmawiamy o motoryzacji, samochodach, hakach holowniczych i przepisach związanych z holowaniem."

Kompromitujesz się ryba. Zobacz na opis kącika Motoryzacyjnego:

no znowu nie doczytałem.... :bzik: a rzeczywiście jest taki kącik, wszystko tam gdzie trzeba :ok:

tomii ,czy masz do mnie jakiś problem, wszędzie widzisz spisek albo prowokację z mojej strony...nie widzisz w zdaniach żartu ?:puk::niewiem: ok, wybacz ze nie jestem wszechwiedzący i widzący ja TY! beksa.gif po prostu nie doczytałem, nie ja pierwszy nie ostatni, ale żeby od razu takie teksty ze strony "Pana i Władcy"...?

mam prośbę, daruj sobie proszę takie bezzasadne komentarze w moim kierunku.

p.s. i teraz pewnie jeszcze zasłużyłem na kolejne ostrzeżenie :-]

Sam artykuł jest niepełny. Nie ma w nim mowy o ograniczeniu wynikającym z ustawy o warunkach dopuszczenia do ruchu (dział hamulce), na który wielokrotnie zwracałem uwagę na forum. Na szczęście autor przepisał kompletną tabelkę. Chodzi o zapis dmc holownika >=1,33dmc budki, przy hamulcu najazdowym.

Na ten zapis proponuję patrzeć kupując budkę "na styk".

Tabelka była na forum zamieszczona - w poście #508 - http://forum.karawan...b/page__st__495

I zapomniałem dodać - za chwilę przepisy się zmienią.

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)

Chyba znowu panstwo chce kierowcow wyrolowac odnosnie tej konwencji wiedenskiej wysylajac was na kurs i egzamin kat E.

Dopuszcza się również, na mocy Konwencji Wiedeńskiej, ciągnięcie przyczepy lekkiej, czyli takiej, której DMC nie przekracza 750 kg, praktycznie bez względu na masę pojazdu ciągnącego, a zatem łączna DMC zespołu pojazdów może w takim przypadku wynosić 4,25 t, wynika to z art. 88, ust. 3, pkt. 3 PoRD

Bzdura straszna az chuczy.

Przyklad innego kraju

Klasse B kode 96

Samlet tillatt totalvekt for bil + for tilhenger, ligger i omr├ądet 3501 - 4250 kg. Kode 96 oppn├ąs etter gjennomf├Şrt obligatorisk oppl├Žring p├ą 7 timer, og uten noen f├Şrerpr├Şve.

Co w tlumaczeniu - DMC samochodu i przyczepy lezy w obszarze 3501-4250kg.(bez znaczenia ile wazy przyczepa)

Do tego robi sie 7 godzinne szkolenie bez egzaminu i do samochodu o dmc 2500 lapie cepe 1750 kg i jade,a nie wciskam pierdol o jakis przyczepach lekkich.A ze wiadomo ze malo kto haczy 750 kg pod sprintera to musi na E leciec i palcic.Ot takie nastepne dojenie kierowcow

Proszę to wytłumaczyć tym którzy te przepisy mogą zmienić no i jeszcze nie zapomnij o Via-haraczu. :-]

Pozdrawiam.

O widzę że post wykasowany czemu :niewiem:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)

Wykasowalem dlatego ze przypomnial mi sie jeden z wczesniejszych moich wpisow i reakcja admina na tem wpis.Chodzilo o krytyke wladzy zreszta zasadna (temat Biadolenie)a admin na to -POLITYKI TUTAJ NIE BEDZIE :czerwona:.Wiec postanowilem urzedzic dzialania admina :skromny:.

Z innej beczki juz mielismy taki ustroj gdzie wladzy nie mozna bylo krytykowac.

Pozdrawiam

Rafałł - właśnie tu ma nastąpić zmiana (miała wejść w lutym tego roku). Ja właśnie zostałem 2 lata temu "wydojony". Auto ma 2470, budka 1100, w sumie 3570kg. I viaZłodziej i BE ... O ile BE - za chwilę nie będzie mnie obowiązywać, to viaToll - owszem.