Skocz do zawartości

jaka pompa wody


kali-ira

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko czy pompa cisnieniowa taka jak ta

http://go-market.pl/Woda__Pompki__Zbiorniki__Chemia/Pompki/FR300/120,Wo01,Pompa_wody_aqua_8_-_cisnieniowa_10LMin,wo,products.xml

bedzie współpracowac z bateriami z mikrowyłącznikiem ?pompe chce kupic poniewaz strugam kampera a baterie posiadam z cepki.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno jeszcze koledzy mnie tu poprawią. Ale moim zdaniem - krany z mikrowyłącznikiem nie są przystosowane do pracy w instalacji ciśnieniowej. Nawet, jeśli pozycja zamknięty faktycznie odetnie dopływ wody, to jednak ciśnenie z instalacji może spowodować przepływ. Raczej zakładając pompę ciśnieniową powinny być również baterie do instalacji ciśnieniowej, zaś baterie z mikrowłącznikami powinny być w instalacji bezciśnieniowej. To moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki tak tez myslałem:)pozdro

 

 

 

Pewno jeszcze koledzy mnie tu poprawią. Ale moim zdaniem - krany z mikrowyłącznikiem nie są przystosowane do pracy w instalacji ciśnieniowej. Nawet, jeśli pozycja zamknięty faktycznie odetnie dopływ wody, to jednak ciśnenie z instalacji może spowodować przepływ. Raczej zakładając pompę ciśnieniową powinny być również baterie do instalacji ciśnieniowej, zaś baterie z mikrowłącznikami powinny być w instalacji bezciśnieniowej. To moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno jeszcze koledzy mnie tu poprawią. Ale moim zdaniem - krany z mikrowyłącznikiem nie są przystosowane do pracy w instalacji ciśnieniowej. Nawet, jeśli pozycja zamknięty faktycznie odetnie dopływ wody, to jednak ciśnenie z instalacji może spowodować przepływ. Raczej zakładając pompę ciśnieniową powinny być również baterie do instalacji ciśnieniowej, zaś baterie z mikrowłącznikami powinny być w instalacji bezciśnieniowej. To moje zdanie.

 

Masz rację, wszystko się zgadza.

Dodam, że nie tylko krany, ale cała instalacja: węże, złącza, zawory, osprzęt końcowy (np. ogrzewacz wody Truma T-T nie nadaje się do pracy w inst. ciśnieniowej). Dodatkowo powinny być opaski zaciskowe w każdym miejscu połączenia, atestowane węże zbrojone i np. akumulator ciśnienia, a przed wejściem do pompy - wstępny filtr wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wiec nie moge wykorzystac podgrzewacza wody z przyczepy??myslałem ze tak.To mam małe pytanko:chce miec zbiornik wody w kampie i do tego moge wykorzystac normalną pompe na 12 v i wtedy mógłbym wykorzystac baterie z cepki i ogrzewanie wody równiez?koszta równiez by były mniejsze za taką pompke wiec jak dla mnie bomba:)

 

 

 

Masz rację, wszystko się zgadza.

Dodam, że nie tylko krany, ale cała instalacja: węże, złącza, zawory, osprzęt końcowy (np. ogrzewacz wody Truma T-T nie nadaje się do pracy w inst. ciśnieniowej). Dodatkowo powinny być opaski zaciskowe w każdym miejscu połączenia, atestowane węże zbrojone i np. akumulator ciśnienia, a przed wejściem do pompy - wstępny filtr wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze z kolegów ma pomysł jaką pomke mozna zastosowac?ja znalazłem taką ale nie wiem czy bedzie dobra:

http://www.conrad.com/HIGH-PERFORMANCE-EXTERNAL-PUMP.htm?websale7=conrad-int&pi=537454&ci=SHOP_AREA_32585_0813010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze z kolegów ma pomysł jaką pomke mozna zastosowac?ja znalazłem taką ale nie wiem czy bedzie dobra:

http://www.conrad.co...A_32585_0813010

 

a nie możesz najtańszym kosztem kupić pompki z allegro za kilkadziesiąt złotych, tylko wywarzasz otwarte drzwi ? czegoś tu nie rozumiem po prostu.

 

podaj jaki masz sprzęt z przyczepy - jaki ogrzewacz, jakie krany itd.

 

skoro masz mikrowyłączniki to zwykła pompka, odłączana właśnie nimi i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

wydaje mi się, że pompka powinna być także dostosowana do kranów tzn. dawać odpowiednie ciśnienie, przepływ.

 

ja usiebie musiałem wymienić kran i nabyłem z tej samej firmy co był (co...t) tylko inny model - bardziej mi się podobał - także z mikrowłącznikiem i mam problem - a mianowicie w starym drugim kranie i w prysznicu woda tryska że hej, a w nowym ledwo kapie...mimo, że w tym miejscu na poprzedniku dawało ostro.

 

radzę nabyć pompkę która ma lepszy przepływ/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

w starym drugim kranie i w prysznicu woda tryska że hej, a w nowym ledwo kapie...mimo, że w tym miejscu na poprzedniku dawało ostro.

 

 

A jak woda leci w tym nowym, po zakręceniu starego drugiego kranu i prysznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze z kolegów ma pomysł jaką pomke mozna zastosowac?ja znalazłem taką ale nie wiem czy bedzie dobra:

http://www.conrad.co...A_32585_0813010

 

Pompka, którą pokazujesz dla przykładu, jest pompką przepływową i jeśli spełnia parametrami wymogi pozostałych elementów instalacji, które posiadasz, to oczywiście możesz ją zastosować, ale pamiętając o tym, że sama raczej nie zassie wody i z tego powodu musi być zamontowana niżej od dna zbiornika z wodą (samoistne napływanie wody do pompki).

Trochę to komplikuje instalację i nie zawsze jest konieczne, dlatego przychylam się do tego, co napisał Kol. Marek (to bardzo dobra rada) - nie wyważaj otwartych drzwi, kup typową pompkę zanurzeniową (jeśli taka była instalacja dawcy) i unikniesz wtedy wielu problemów. To dotyczy przypadku wykorzystania elementów, które posiadasz.

 

witajcie,

 

wydaje mi się, że pompka powinna być także dostosowana do kranów tzn. dawać odpowiednie ciśnienie, przepływ.

 

ja usiebie musiałem wymienić kran i nabyłem z tej samej firmy co był (co...t) tylko inny model - bardziej mi się podobał - także z mikrowłącznikiem i mam problem - a mianowicie w starym drugim kranie i w prysznicu woda tryska że hej, a w nowym ledwo kapie...mimo, że w tym miejscu na poprzedniku dawało ostro.

 

radzę nabyć pompkę która ma lepszy przepływ/min

 

To nie jest wina pompki, tylko kranu który kupiłeś.

Krany w instalacji powinny być jednakowe, a przynajmniej powinny posiadać identyczne parametry przepływu wody, w przeciwnym wypadku objawy będą takie, jak u Ciebie.

Producenci podają te wartości w katalogach. Pompy wody też są o różnych parametrach i wszystko powinno być pod tym względem "zgrane".

Pompa (pompka) wody, oczywiście musi mieć dostosowane ciśnienie do pozostałych elementów instalacji wody.

Typowe (standardowe) pompki zanurzeniowe dają niewielkie ciśnienie ok. 0,6 bar.

post-8228-0-49003900-1351189238_thumb.jpg

Kupno kranu z mikro włącznikiem nie zawsze świadczy o jego przeznaczeniu do pracy z niższym ciśnieniem.

Są pompy zanurzeniowe (nawet wspomnianego przez Ciebie producenta) dające 1,5bar, czyli prawie tyle, ile panuje w instalacji ciśnieniowej, więc Twój nowy kran może jest właśnie do takiego ciśnienia.

post-8228-0-01451600-1351189316_thumb.jpg

Z kolei kupno mocniejszej pompy, spowoduje, że pozostałe elementy instalacji wodnej, które nie są przystosowane do wyższego ciśnienia zaczną się uszkadzać, a w najlepszym wypadku, nie będą pracowały poprawnie, z pogorszeniem szczelności całej instalacji włącznie. Z tego powodu wszystko powinno być odpowiednio dobrane. Pół biedy, jeśli instalacja zawiera same krany, ale jeśli są inne elementy, np. bojler lub podgrzewacz wody itd., to sprawa się już komplikuje i koniecznie należy dostosować parametry właśnie do takich urządzeń, kierując się ich danymi katalogowymi. Instalacja ciśnieniowa kieruje się też trochę innymi prawami pod względem wykonania i stosowanych elementów (również dodatkowych).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer - posłodzimy sobie trochę :] również masz 100% racji. Ja posiadając instalację ciśnieniową, gdzie rolę zbiornika ciśnienia pełni bojler - muszę zdecydowanie pochwalić ten system. Nie ma mikrowyłączników, nie ma też instalacji do nich - mniej szans na awarię. Krany też pewnie pasują wszystkie, jest też regulacja ciśnienia. Zaletą jest to, że nawet po odłączeniu pompki, jakieś 2 litry zostają w instalacji - gotowe do użycia....

wadą jest pewnie cena pompki, jak i ewentualne większe narażenie na powódź w p-pie... - ale za to ciśnienie wody spokojnie wystarcza na jednoczesny prysznic i zmywanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D ... rzeczywiście słodko się zrobiło,

więc już nie będę pisał, że masz rację (a oczywiście masz) :lol: ,

tylko dodam do opisanych przez Ciebie zalet, jeszcze jedną: natychmiastowy wypływ wody z kranów.

Praktycznie taka instalacja w użytkowaniu nie różni się niczym od instalacji domowej.

No właśnie - w tym miejscu należy wspomnieć też o wadzie, a właściwie jednej z cech użytkowych, ponieważ wadą jest dla mnie wtedy, kiedy muszę uzupełniać wodę w zbiorniku głównym. Gdy przyczepę mam nie podłączoną przez gniazdo "city" i zapomina się o oszczędnym strumieniu wody z kranów, to zawartość 50 litrowego zbiornika wody znika w mgnieniu oka.

Można jednak nad tym panować (baterie z centralnym mieszalnikiem ceramicznym) i wtedy są już same zalety.

Tej cechy nie posiadają instalacje bezciśnieniowe i tam można sobie trochę pofolgować ze strumieniem wody.

Pisząc to, przypomniałem sobie, że muszę wyjść z budki i zwinąć wąż wody (w nocy zapowiadają minus 1).

Brr, na zewnątrz wiatr hula, że strach wychodzić, a do tego mocno zacina deszczem.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak kupie pompke zanurzeniową to nie bedzie ona sie majtac w zbiorniku podczas jazdy?

 

 

 

a nie możesz najtańszym kosztem kupić pompki z allegro za kilkadziesiąt złotych, tylko wywarzasz otwarte drzwi ? czegoś tu nie rozumiem po prostu.

 

podaj jaki masz sprzęt z przyczepy - jaki ogrzewacz, jakie krany itd.

 

skoro masz mikrowyłączniki to zwykła pompka, odłączana właśnie nimi i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak kupie pompke zanurzeniową to nie bedzie ona sie majtac w zbiorniku podczas jazdy?

 

Eeee, skąd że. Nic jej nie będzie. Nie wiem jakie G musiałoby na nią oddziaływać, by mogło jej się coś stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak kupie pompke zanurzeniową to nie bedzie ona sie majtac w zbiorniku podczas jazdy?

 

Witaj Kolego !

Z Twojego pierwszego postu: "... ponieważ strugam kampera".

Podczas tej przygody, będziesz się zmagał z dużo poważniejszymi problemami, niż mocowanie zwykłej pompki wody :hmm:

Trochę inwencji twórczej i będzie OK. W razie czego, od "majtającej się pompki", nic nikomu się nie stanie.

Myślę, że predyspozycje w kierunku techniczno / manualnym posiadasz, skoro planujesz tak skomplikowane przedsięwzięcie.

Więcej odwagi, twórczego myślenia i na pewno sobie poradzisz. Pompka, to dopiero mało znaczący początek.

Trzymam kciuki za powodzenie całej operacji :ok:

 

P.S.

Wczoraj wieczorem było, jak w oku cyklonu, a dzisiaj słonecznie, mimo że wietrznie :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.