Skocz do zawartości

Zakup kampera - kiedy najlepiej i najtaniej ?


muno

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym się przywitać. Mam na imię Darek i witam Wszystkich serdecznie na tym forum.

 

Jakiś czas temu zdecydowałem o zakupie kampera. Mam pracę zdalną więc mogę pracować z dowolnego miejsca na ziemi.

Praktycznie rzecz ujmując chcę zamieszkać w kamerze a przynajmniej spróbować zamieszkać.

Nie chcę próbować teraz przed zimą bo wiązało by się to z wyjazdem w cieplejsze miejsca Europy a akurat

nie mogę sobie jeszcze na to pozwolić. Chcę ruszyć w podróż życia na wiosnę.

Nie przyglądałem się nigdy wcześniej rynkowi kamperów a ogłoszenia śledzę dopiero od miesiąca.

Kampera chcę kupić do 100 tyś zł i tutaj mam właśnie pytanie i prośbę.

Czy warto kupić kampera o tej porze roku ?

Ile taniej teraz można kupić ?

Czy większy wybór jest teraz czy na wiosnę ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym się przywitać. Mam na imię Darek i witam Wszystkich serdecznie na tym forum.

 

Jakiś czas temu zdecydowałem o zakupie kampera. Mam pracę zdalną więc mogę pracować z dowolnego miejsca na ziemi.

Praktycznie rzecz ujmując chcę zamieszkać w kamerze a przynajmniej spróbować zamieszkać.

Nie chcę próbować teraz przed zimą bo wiązało by się to z wyjazdem w cieplejsze miejsca Europy a akurat

nie mogę sobie jeszcze na to pozwolić. Chcę ruszyć w podróż życia na wiosnę.

Nie przyglądałem się nigdy wcześniej rynkowi kamperów a ogłoszenia śledzę dopiero od miesiąca.

Kampera chcę kupić do 100 tyś zł i tutaj mam właśnie pytanie i prośbę.

Czy warto kupić kampera o tej porze roku ?

Ile taniej teraz można kupić ?

Czy większy wybór jest teraz czy na wiosnę ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

 

Witaj

Najwięcej o kamperach dowiesz się na camperteam.pl tu bardziej rozmawia się o przyczepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

Na start masz określony budżet. Teraz określ jaki rodzaj zabudowy oraz układ wnętrza Cię interesuje. Jeżeli masz preferencje, ogranicz poszukiwania do konkretnej marki (marek). I szukaj, szukaj szukaj. Jest sporo portali ogłoszeniowych, więc nie skupiaj się na jednym. Śledź dział sprzedam kampera na camperteam.pl. Zresztą, i tam możesz założyć temat, że poszukujesz campera. Tylko sprecyzuj swoje wymagania zanim to zrobisz, bo Cie zasypią nietrafionymi ofertami.

 

Co do ceny i ilości ofert, są tutaj podzielone zdania. Jedni twierdzą, że jesień lepsza, drudzy, że wiosna. Nie sugeruj się tym, i szukaj cały czas. Nowe oferty pojawiają się przez cały rok (oczywiście w zimie będziesz miał najmniej sensownych ofert). Ceny - tutaj chyba również nie ma reguły. Wszystko zależy od konkretnego modelu i umiejętności negocjacji.

 

Pytasz czy warto kupić o tej porze roku? lepiej teraz, niż w zimie, bo będziesz musiał go przeciągnąć po zasolonej drodze, a to nie koniecznie będzie mu służyć.

 

Napisałeś, że chcesz ruszyć w podróż życia na wiosnę. Moja rada - nie kupuj nic na siłę. Twój budżet jest spory, masz w czym wybierać, ale ostrożnie, podejdź z dystansem. Może się zdarzyć, że nie znajdziesz nic godnego uwagi, i plany będzie trzeba zrewidować.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za dobre rady.

Chciałem napisać na tym drugim forum ale coś nie działało. Teraz widzę że już działa więc podpytam.

Mam już upatrzony model ale nie będę w takim razie zaśmiecał tego forum. Aczkolwiek z miłą chęcią będę uczestniczył w życiu forum na innych płaszczyznach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły.

Atrakcyjny egzemplarz sprzeda się nawet 31 grudnia o 23.55 i jeszcze 3 tygodnie potem będą o niego pytali.

Lichy stan, nawet w sezonie sprzedażowym za pół ceny nie pójdzie.

.

Zaprzyjaźnione CT z reguły wolniutko lata - serwery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym się przywitać. Mam na imię Darek i witam Wszystkich serdecznie na tym forum.

 

Jakiś czas temu zdecydowałem o zakupie kampera. Mam pracę zdalną więc mogę pracować z dowolnego miejsca na ziemi.

Praktycznie rzecz ujmując chcę zamieszkać w kamerze a przynajmniej spróbować zamieszkać.

Nie chcę próbować teraz przed zimą bo wiązało by się to z wyjazdem w cieplejsze miejsca Europy a akurat

nie mogę sobie jeszcze na to pozwolić. Chcę ruszyć w podróż życia na wiosnę.

Nie przyglądałem się nigdy wcześniej rynkowi kamperów a ogłoszenia śledzę dopiero od miesiąca.

Kampera chcę kupić do 100 tyś zł i tutaj mam właśnie pytanie i prośbę.

Czy warto kupić kampera o tej porze roku ?

Ile taniej teraz można kupić ?

Czy większy wybór jest teraz czy na wiosnę ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Z takim nawisem finansowym wystarczy kupić bilet lotniczy do byle dokąd i tam nabyć pojazd do podróży po terenach gdzie wylądujesz. W codziennej rzeczywistości nie ma sprzętu uniwersalnego. O tej porze roku u nas jest jesień a na antypodach odwrotnie. Na wstępie mogę polecić zakup globusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim nawisem finansowym wystarczy kupić bilet lotniczy do byle dokąd i tam nabyć pojazd do podróży po terenach gdzie wylądujesz. W codziennej rzeczywistości nie ma sprzętu uniwersalnego. O tej porze roku u nas jest jesień a na antypodach odwrotnie. Na wstępie mogę polecić zakup globusa.

 

 

No nie do końca. Gdyby nie klimat w Polsce to pewnie nie ruszył bym się daleko poza nią. Gdybym mógł faktycznie zostawić wszystko i wyjechać na drugi koniec Świata to nie kupował bym kampera tylko właśnie wsiadł do samolotu do Malezji albo Tajlandii. Tam za 100 tyś zł żyłbym na dobrym poziomie przez jakieś 6 lat. Tu oprócz kosztów kampera który straci przez 6 lat pewnie większość swojej wartości to muszę jeszcze żyć. Podróż życia można i odbyć w promieniu kilkuset kilometrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Cześć,

ja też ostatnio szukałem kampera na swoją wycieczkę życia i znalazłem oprócz kampera i przyczepy kempingowej - pickup kampera. Osobiście uważam to rozwiązanie za bardzo fajnie. Taka "nakładka" na kampera nie jest aż tak droga, jak sam kamper czy przyczepa a świetnie spełnia swoją funkcję i jest równie komfortowy. Opis tego, jak to wygląda, znalazłem tutaj: https://azar4.com/pl/jak-zbudowany-jest-camper-na-pickupie/

Dzięki takiemu rozwiązaniu można mieć kampera, a kiedy się już nie podróżuje pickupa do codziennych zadań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chris_66 napisał:

Tyle że nakładka jest niewygodna, ani to przyczepa, ani kamper. Taka nieudolna imitacja, coś bardziej zbliżone do namiotu. Podobnie jak VW westfalia, niby fajne ale nieużyteczne.
 

Nie widzisz, że dałeś się złapać na tanią reklamę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz, że dałeś się złapać na tanią reklamę?


Nawet nie zajrzałem na linka, bo budka na pickupie to chory pomysł. Żebyś widział znajomego jak po półtora roku udało się znaleźć frajera na taki komplet.?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam ludzi co takie mają i bardzo chwalą...

Tak samo Westfalia ma plusy i minusy...

A twierdząc że jest jakikolwiek pojazd nieużyteczny to też prawda, bo np nie złożysz to do szafy czy nie weźmiesz na wycieczkę "po Tatrach" by się w nim przespać na szlaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.