Skocz do zawartości

Lampa obrysowa lub klosz lampy

finger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Na strzeżonym parkingu pewnien gość wjechał mi autem w dyszel przyczepy , a ściślej pisząc w bok dyszla w okolicy zaczepu .

Na szczęście podpory (łapy) były na plastikowych podkładkach co uratowało podpory od wyrwania z podłogi . Na skutek uślizgu przyczepy w bok , tylna część czepki zaszła o jakieś 30cm i uderzyła w stojącą na parkingu latarnię .

Czepka zatrzymała się na latarni i na całe szczęście uszkodziła się tylko górna lampa obrysowa , dokładniej klosz lampy .

Jestem w trakcie poszukiwań takowej lampy , jednak idzie to marnie .

Przeszukałem liczne stronki i nic . Są teraz produkowane inne lampy (w innych kształtach).

Na chwilę obecną nie chcę demontować obecnych lamp i montować nowych . Korpus jest uszczelniony , uniknę też wiercenia nowych dziur . Po starej lampie zostanie też ślad . Chodzi o estetykę .

Moja prośba do Was . Chodzi o przesłanie linku do ewentualnej oferty sprzedaży . Jeśli ktoś jest w posiadaniu takowego klosza lub całej lampy to chętnie domówię sprawę transakcji , np. na PW .

Poniżej foto klosza , tego ocalałego .

Uwaga : Nie ma znaczenia czy to klosz lewy czy prawy .

Klosz jest produkowany przez firmę HELLA ale może być oczywiście zamiennik .

Czepka - Beyerland rok 2000 .

post-1836-0-59428000-1350841750_thumb.jpg

post-1836-0-73239100-1350841765_thumb.jpg

post-1836-0-52452800-1350841771_thumb.jpg

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)

Witaj

Może tu coś znajdziesz http://www.darius-przyczepy.pl/component/option,com_ponygallery/func,viewcategory/catid,4/startpage,2/Itemid,16/#category

a najlepiej poszukaj w sklepach z częściami do ciężarówek bo tam mają wiele rodzajów kloszy i lamp

Witam .

Na strzeżonym parkingu pewnien gość wjechał mi autem w dyszel przyczepy , a ściślej pisząc w bok dyszla w okolicy zaczepu .

Na szczęście podpory (łapy) były na plastikowych podkładkach co uratowało podpory od wyrwania z podłogi . Na skutek uślizgu przyczepy w bok , tylna część czepki zaszła o jakieś 30cm i uderzyła w stojącą na parkingu latarnię .

Czepka zatrzymała się na latarni i na całe szczęście uszkodziła się tylko górna lampa obrysowa , dokładniej klosz lampy .

Jestem w trakcie poszukiwań takowej lampy , jednak idzie to marnie .

Przeszukałem liczne stronki i nic . Są teraz produkowane inne lampy (w innych kształtach).

Na chwilę obecną nie chcę demontować obecnych lamp i montować nowych . Korpus jest uszczelniony , uniknę też wiercenia nowych dziur . Po starej lampie zostanie też ślad . Chodzi o estetykę .

Moja prośba do Was . Chodzi o przesłanie linku do ewentualnej oferty sprzedaży . Jeśli ktoś jest w posiadaniu takowego klosza lub całej lampy to chętnie domówię sprawę transakcji , np. na PW .

Poniżej foto klosza , tego ocalałego .

Uwaga : Nie ma znaczenia czy to klosz lewy czy prawy .

Klosz jest produkowany przez firmę HELLA ale może być oczywiście zamiennik .

Czepka

sprubuj tutaj mają naprawdę sporą ofertę http://www.was.eu/kontakt.php

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie .

Niestety jest problm z zakupem oryginału . Firma HELLA w chwili obecnej robi lampy obrysowe w innym kształcie .

Ja już podjąłem decyzję , tzw. kompromis . Zdecydowałem się na lampę pozycyjną o identycznych wymiarach co moja obrysówka .

Do klosza wkleję do środka fragment czerwonego plastiku z innego klosza lampy obrysowej i tyle .

Nie będzie to ideał ale nie będę ingerował w ścianę z nowymi otworami i kolejnym uszczelnieniem .

A to link do wspomnianej lampy -

http://sklep.kena.pl/product_info.php?cPath=60_62&products_id=1101

Lampa którą chcesz kupić jest biała - oryginalna była zapewne mocowana na boku i do tyłu świeci na czerwono.

Jest dostępna oryginalna lampa HELLA - cena blisko 6 euro

Nie mam jej niestety na miejscu.

Wymiary: L62 x H62 x T40 mm - podane za pewne z podstawą

46909_popup.jpg

Edytowane przez Jark (wyświetl historię edycji)

Wymiary: L62 x H62 x T40 mm - podane za pewne z podstawą

46909_popup.jpg

Wszystko się zgadza . Ja podawałem wymiar samego klosza (post nr 1).

Tak , to identyczna lampa . Takiej właśnie szukam . :ok:

Nie widziałem jej w ofercie Waszego sklepu .

Przekopałem internet i nawet na stronie (sklepie) HELLA nie mają jej w ofercie .

Chętnie ją kupię i poczekam na sprowadzenie .

Zadzwonię do Ciebie o bardziej przyzwoitej porze .

Arku mogę Ci wysłać sam biały klosz Helli, który mi pozostał z poprzedniej przyczepy gdzie musiałem zmienić obrysówki. Zobacz czy to czerwone szkło da się wyjąć i przełożyć. Zawsze mógłbyś coś pokombinować.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i zaangażowanie .

Na chwilę obecną umówiłem się z Jark'iem z Goliata .

Nie lubię chwytać 10 srok za ogon , więc w tym wypadku poczekam na przesyłkę od Jark'a .

"Słowo droższe pieniędzy" . :skromny:

Jesteśmy w kontakcie telefonicznym . Cierpliwie czekam .

• 3 tygodnie później...

W tym miejscu chciałbym podziękować jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w poszukiwania klosza lub całej lampy .

Szczególne podziękowania należą się Jark'owi z Goliata , który przesłał mi zamieszczoną w wątku lampę wraz z podkładkami pod podpory przyczepy .

Przesyłkę kurierską odbierałem pół godziny przed odjazdem na Listopadowe spotkanie na Witce . Całkiem przypadkiem spotkałem kuriera w zupełnie innej części miasta .

Po info od Jarka , że to kurier DPD kręcąc się po mieście wypatrywałem tylko tego najwłaściwszego z najwłaściwszych busów .

Jak wcześniej pisałem . Pół godziny przed wyjazdem przypadkiem go dorwałem .

Patrząc na nr z listy przesyłek to zawitałby do mnie duuużo później .

Jarek , dzięki i do jakiegoś spotkania . :piwo:

• 1 rok później...