Skocz do zawartości

Akumulator w holowniku

sankrystian

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki kupić akumulator?

Po 9-u latach „padł” mi akumulator w samochodzie. Jego parametry: 12V/60Ah/680AEN. Samochód - Mercedes E W211 270CDI (diesel).

Stary akumulator służył mi tylko do jazdy samochodem a teraz przy jego wymianie muszę uwzględnić , że będzie jeszcze obciążony odbiornikami prądu z przyczepy.

Jakie powinien mieć parametry i jakiego polecacie producenta?

Kup typu VRLA (AMG) 12V 70Ah lub taki jak masz jeżeli nie chcesz mieć w przyszłości kłopotów z bardzo rozbudowaną elektroniką w W211.Pamiętaj,że powinien być Typu VRLA(AMG).

Zanim kupisz nowy drogi akumulator sprawdź dokładnie stary.

Lucek!, dziękuję za odpowiedź. Akumulator VRLA - O.K. Dlaczego każesz mi sprawdzić stary akumulator?. Stary jest akumulatorem kwasowym i interesuje mnie o ile mogę zwiększyć pojemność nowego. Czy mogę "zaszaleć" i kupić akumulator o poj. 75 Ah ? Czy alternator poradzi sobie z większą pojemnością? A może wystarczy 70 Ah ?

Jeśli jest miejsce na większy rozmiarami akumulator to taki można wstawić. Alternator obsłuży również większy pojemnościowo akumulator albo nawet dwie sztuki na raz. Stary akumulator można wykorzystać do zasilania odbiorników przyczepy. Dodatkowo można zamontować prosty zespół ładujący, który podczas jazdy będzie doładowywał akumulator przyczepy. Takie rozwiązanie stosuje się w kamperach.

Yekater stare to dobre jest wino, akku jak chcesz żeby działał w zabudowie, to lepiej nowy może być mniejszej pojemności. W aucie pojemność akku jest podawana optymalnie jak ją zwiększasz to alternator musi mieć czas naładować. Tak w kamperach takie rozwiązanie stosuje się, ale nikt nie wkłada zużytego akumulatora. Nowy Energoblok to dość ciekawe i kosztowne ustrojstwo.

Akumulator w przyczepie ma pojemność 72 Ah , nie jest żelowy i jest w bardzo dobrym stanie. Stary z samochodu będę prawdopodobnie musiał oddać przy kupnie nowego.

Jeśli akumulator z przyczepy jest dobry, ma zdolność rozruchową a w zimie czeka go tylko doładowywanie konserwujące i rozmiarami mieści się na półce, nie widzę powodu kupna nowego akumulatora do holownika.

Sankrystian pamiętaj , że w W211 MB nie bez powodu stosuje na wyposażeniu fabrycznym akumulatory VRLA typ. AMG . Taki akumulator gwarantuje poprawne funkcjonowanie auta.

Akumulator żelowy VRLA nie nadaje się do E klasy. U mnie w aucie z silnikiem 320CDI jest fabrycznie zamontowany aku VRLA typ. AMG 12 V 70 Ah o prądzie rozruchowym 780A.

Nie wiem co masz na myśli pisząc " stary akumulator jest akumulatorem kwasowym" ? Akumulatory VRLA typu AMG lub ŻEL są także kwasowe.

Nie ma potrzeby zakupu akumulatora o większej pojemności niż 70Ah . Lepiej wydać więcej i mieć spokój na długie lata , niż po roku kupować nowy akumulator lub co gorzej wydać znacznie więcej w przypadku spalenia tylnego SAMA lub innych modułów.

nie proponuje zmieniać na inny niż masz w misio W211 masz dwa aku jeden jest do potrzymywania napięcia po wymianie należy "douczyć" alternator do nowych wartości warto zasięgnąć info w serwisie aby uniknąć problemów z autem.