Skocz do zawartości

Przesiadka na TIR

Dark

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadam, się na coś większego, na TIR-a, za chlebem :oslabiony:

Szczerze współczuję :glasce: . Ja kiedyś jeździłem trochę i wiem, że to praca która kosztuje bardzo dużo wyrzeczeń, głównie to może Cię przerosnąć, bo sama robota jest do ogarnięcia, jak lubisz jeździć...firmy niestety nie znam.

Siema.

W Tirze [ tak teraz nazywają ] spędziłem 18 lat.

Zleciało jak batem strzelił.

Mało mam info o tobie,ale szczerze.

Poszukaj w okolicy , lub w PL abyś weekend był w chacie.

Jesteś z okolic Ostrowi Mazowieckiej, morze ci podpowiem.O firmie wypłacalnej.

Są na forum kierowcy wielkich krążowników dadzą ci info.

Odnośnie firmy F. F FRACHT, zajmują się różnymi ładunkami a przeważnie wożą mebelki do Niemiec rozwożąc po sklepach Roller. Jeżeli chcesz się dużo więcej dowiedzieć zapytaj wujka :google:.

Wiele jest for internetowych gdzie można się dowiedzieć czegoś lecz nie kieruj się etransport.pl, dostęp do pisania postów ma każdy a więc nic sensownego nie piszą oprócz głupot. Ja osobiście mogę polecić tobie forum z którego korzystam a mw wagaciężka.pl tam dowiesz się bardzo wiele i nie ma zbędnego śmietnika.

Kto pyta nie błądzi :thank:

P.S Wklep sobie te linki ponieważ są jakieś problemy z hiperłączem :oslabiony:

Edytowane przez comsio (wyświetl historię edycji)

Witam

Najważniejsze jest abyś wekendy spędzał w domu, jestem kierowcom więc wiem co pisze aktualnie jeżdze w transporcie ponadgabarytowym, tu się nie przerwe, jezdziłem w spedycji po Polsce i powiem ci że były tygodnie że nibyło czasu się dobrze wys...... niedospane, niedojedzone, jest to naprawde cięszka praca a do tego jest wiele instytucji do karania mandatami przy załadunku nieżadko chcą cie oszukać wiec musisz tego pilnować i liczyć, nie uwierzysz dopóki niespróbujesz, tak było zemną, sam jazda to przyjemność.

Powodzenia

Witam i dodam trochę swoich spostrzeżeń z tej pracy. Przejeździłem na trasach międzynarodowych 28 lat i wiem jedno, gdybym znał prawdę o tej robocie i miał ten rozum co teraz, to nigdy bym tego nie zrobił. Jesteś poza domem ,rzadko się zdarza że jesteś w domu na weekend. Kiedy inni wyjeżdżają z rodzinami Ty stoisz gdzieś w europie na parkingu przy autostradzie lub pod firmą. Całe życie przeleci obok Ciebie,a wszystkie zdarzenia w domu i Twojej rodzinie są bez twojego udziału, teraz chociaż są komórki,komputery, ale to tylko namiastka. Oczy i uszy musisz mieć dookoła siebie, jesteś sam, zdany tylko na siebie. Czychają na Ciebie różne inspekcje,policja, policja celna,urząd celny i jeszcze nie wiadomo kto, a każdy ma rację. Trzeba też pamiętać, że jesteś łatwym celem dla różnych naciągaczy, cwaniaków i złodziei. Dla spedycji i firm załadunkowych jesteś zwykłym wołem roboczym, ich nie interesuje to, że jesteś miesiąc w trasie i np. w sobotę masz rocznicę ślubu itp. Często nie interesuje ich to,że obowiązują Cię przepisy AETR-czasu pracy i jazdy. Na opisanie tego wszystkiego potrzeba dużo czasu. Są też dobre strony, poznasz kawał świata, po jakimś czasie nie potrzebne Ci już mapy ani nawigacja, nauczysz się też jak sobie radzić z tymi wszystkimi zagrożeniami jakie wymieniłem,to się przydaje w życiu. Jeśli chodzi o zwiedzanie to drogi i firmy są wszędzie podobne,a często nie ma czasu aby wybrać się w miasto i coś zobaczyć,a jak jest czas to nie można wszędzie dojechać ciężarowym samochodem. Mimo wszystko mnóstwo ludzi tak pracuje i nie narzeka. Ja też przejeździłem kawał czasu. Pieniądze są nie współmierne do tej roboty i wcale nie takie wielkie jak niektórzy twierdzą.

Kolego jak to wspomniał poprzednik życie toczy się bez Ciebie.Zarobki ??? Tak zwane koszty uzyskanja przychodu duże o ile nie ogromne.Jak trafisz na szefa lub spedytora palanta to dzięki I.T.D.jesteś pewnym kandydatem na bankruta.Ogólnie w tym łańcuchu jesteś najsłabszym ogniwem.Wszystcy wokół Ciebie muszą wyjść na swoje natomiast Tobie kapnie coś z królewskiego stołu.

Fracht to nie nowa firma ...na giełdzie mają dobrą opinie choć czasami trzeba się upominać o kasę ale to rozliczenia międzyspedycyjne .... pewnie jak wszędzie czasami płynnosc finansowa jest taka a nie inna ..... o traktowaniu ludzi nic sie nie dowiedziałem.

pozdrawiam

• 4 tygodnie później...

wszedzie czeba coś robić żeby zarobic ja jezdilem autobusem kiedys i powiem ze to tesz nie bylo takie łatwe jak ktos myśli kierowca pod krawatem i nic mylnego z ludzimi cieszko sie pracuje temu zagorąco temu za zimno :niewiem: i weś tu zrób dobrze durzy szacunek dla kolegów z tak dużym stsżem na tirach :dzieki:

wszedzie czeba coś robić żeby zarobic ja jezdilem autobusem kiedys i powiem ze to tesz nie bylo takie łatwe jak ktos myśli kierowca pod krawatem i nic mylnego z ludzimi cieszko sie pracuje temu zagorąco temu za zimno :niewiem: i weś tu zrób dobrze durzy szacunek dla kolegów z tak dużym stsżem na tirach :dzieki:

:look: Nie wiem dlaczego, ale oczy mnie rozbolały :look: