Skocz do zawartości

WAKACJE CHORWACJA 2013


Rekomendowane odpowiedzi

A może znalazby się ktoś chętny przeprowadzić "nowiciuszy" przez ten piekny kraj ?

 

Mamy wprawdzie plan wyjazdu , ale brak nam odwagi " tak samemu w obcym państwie ..... "

 

Termin wyjazdu w zasadzie jest nam obojątny , coś między czerwcem ,a wrześniem .

 

Chcielibyśmy zobaczyć :

 

- wodospady Krka

 

- Pitwickie jeziora

 

Chętnie pozwiedzamy Zadar, Split ....

 

Przejechać się  Jardanką nad Adriatykiem

 

Ehhhhh

 

Może ktoś pozwili nam się dołaczyć ?

 

Nasza załoga to 2 + 1 ( siedmio letnia panienka ) .

@Paczek,

Może ktoś pozwili nam się dołaczyć ?

 

Nie ma sprawy, polecam naszego  gotowca=ściąga < zapraszam,

... gdzie jest wszystko o czym piszesz.

Klikaj na wszystko co naniosłem na mapę oprócz tras wszędzie znajdziesz małe lub większe info.

Po wstępnej wirtualnej wycieczce w realu będzie łatwiej śmigać.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 452
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mamy wprawdzie plan wyjazdu , ale brak nam odwagi " tak samemu w obcym państwie ..... "

 

 

 

 .

Witam,nie jesteś sam,tyle że ja planuje za rok,teraz szykuje nowonabytą budka,do wyjazdów,i zaczynam chłonąć informacje,musze mnieć wszystko dopięte na ostatni guzik,wtedy moge ruszać,na wyjazd za rok,poświęcam tegoroczny,żeby wszystkiego dopieścić,jak należy,to jeden powód

a drugi,to kasa,zdecydowałem się na żucenie palenia,i niepale juz miesiąc,wypalałem 24 zł dziennie,i tyle też odkładam,do lipca przyszłego roku,może to smieszne dla niektórych,ale ja mam szywną zasade,trzymać sie tego co postanowione,a puzniej rochulać to z dzieciakami,na wakacjach,moje zdrowie,ich szczęście,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do kol Paczka - kol. Ired w sposób bezwzględnie doskonały opracował Ci całą trasę teraz poskładaj to sobie do kupy z tymi informacjami które Ci przesłałem i masz niezawodnego gotowca . Decyzja w którą stronę jadąc zaliczycie 1-nką Pitwickie Jeziora pozostaje w Waszej gestii ; tak samo czy z przyczepką czy z namiotem :hmm: ; również zjazd z autostrady na Zadar czy Makarską i przejazd jardanką zależy od Was .

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak juz nabierzesz odwagi na wypad po chorwacji to polecam kemping w miejscowosci sv Martin Podstrana to ponizej splitu ok 10 km w kierunku dubrownika pierwszy w tej miejscowosci nad samym mozem .... to maly rodzinny kemping ale warto sie zatrzymac zeby tam odpoczac kilka dni..dobre miejsce wypadowe do zwiedzania bylem tam kilka razy przejazdem i nigdy sie nie zawiodlem cisza spokoj sanitariaty oki ogolnie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie jesteś sam,tyle że ja planuje za rok,teraz szykuje nowonabytą budka,do wyjazdów,i zaczynam chłonąć informacje,musze mnieć wszystko dopięte na ostatni guzik,wtedy moge ruszać,na wyjazd za rok,poświęcam tegoroczny,żeby wszystkiego dopieścić,jak należy,to jeden powód

a drugi,to kasa,zdecydowałem się na żucenie palenia,i niepale juz miesiąc,wypalałem 24 zł dziennie,i tyle też odkładam,do lipca przyszłego roku,może to smieszne dla niektórych,ale ja mam szywną zasade,trzymać sie tego co postanowione,a puzniej rochulać to z dzieciakami,na wakacjach,moje zdrowie,ich szczęście,pozdrawiam

dawidknaus napisał:

... musze mnieć wszystko dopięte na ostatni guzik,wtedy moge ruszać,na wyjazd...

 

My przed każdym dalszym wyjazdem wyznaczamy PUNKTY DOCELOWE i nanosimy na mapę.

Powstaje trasa szkielet < zerknij

Po powrocie z wyprawy powstaje coś takiego < zerknij i klikaj, dowiesz się więcej

 

Pozdrawiam,

Od kilku lat mamy niezrealizowaną trasę szkielet < zapraszam, zerknij

Wszystkie punkty docelowe mają swoje współrzędne GPS, tylko wsiadać i jechać

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie jesteś sam,tyle że ja planuje za rok,teraz szykuje nowonabytą budka,do wyjazdów,i zaczynam chłonąć informacje,musze mnieć wszystko dopięte na ostatni guzik,wtedy moge ruszać,na wyjazd za rok,poświęcam tegoroczny,żeby wszystkiego dopieścić,jak należy,to jeden powód

a drugi,to kasa,zdecydowałem się na żucenie palenia,i niepale juz miesiąc,wypalałem 24 zł dziennie,i tyle też odkładam,do lipca przyszłego roku,może to smieszne dla niektórych,ale ja mam szywną zasade,trzymać sie tego co postanowione,a puzniej rochulać to z dzieciakami,na wakacjach,moje zdrowie,ich szczęście,pozdrawiam

Super pomysł z tym odkładaniem kasy -ja nie palę ale domyślam się jak duże to dla Ciebie wyrzeczenie. Super cel-trzymam kciuki za realizacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko - ale jestem zaskoczony

 

Bardzo bardzo dziękuję za dobre serduszko i za okazaną pomoć

 

Przeanalizjemy to wszystko i zastosujemy się do porad

 

Mam wielką nadzieję , że wczesną jesienią zapodamy fotki z wyjazdu 

 

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my się do Chorwacji wybieramy 28 czerwca, jak tylko młody ze szkoły wyjdzie :), planujemy start z w-wy w piątek wieczorem a w sobotę rano chcemy dotrzeć do Słowenii, okolice Postojnej, zamek, jaskinia szkocjańska, ponieważ jedziemy z w-wy zdecydowanie lepiej jest nam w Siewierzu w prawo i zaraz na autostradkę i do Czech, później Austria ( można przez Znojmo kości rozprostować po chińskim bazarze polatać :)  tam w środku nocy otwarte )  

ze Słoweni to już do Chorwacji do Rijeki i magistralą do kąd dojedziemy to dojedziemy znaczy jak daleko ale pewnie zatrzymamy się w Senj, i dalej w dół magistralą w okolice miejscowości Pakostane, Drage tu mamy upatrzone kempingi nie wiem który wybierzemy, kempingi bez prądu ale z prysznicami, ciepła wodą ,WC, powrót jeziora plitvickie, balaton, słowacja ( Liptowski Mikulasz )

czas wyjazdu 3 tygodnie, chcemy dość szybko a zarazem ciekawie dotrzeć do Drage, dojazd powinien nam zająć 2, 3 dni , pobyt w Drage 10 dni, i 7 dni na powrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam autostradę w Czechach. Lepiej w Żorach odbić na Cieszyn i stamtąd do Żyliny jechać. Szkoda przyczepy na czeskie dziury. Po zeszłorocznych wakacjach powiedziałem, że nigdy więcej przez Czechy z przyczepą nie jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem przez Czechy w listopadzie samym autem fakt niezbyt dobrze się jedzie, dla nas ważny jest czas dojazdu do Słoweni chcemy przez przystanków na spanie dojechać więc musimy obrać najszybszą dla nas trasę

 

mozna też polecieć prosto w Siewierzu i do Bielska 2-pasmówką dojechać i albo na  Cieszyn albo na Żywiec to juz jak kto woli, nam zależy na czasie

Edytowane przez Marc_Mari (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem przez Czechy w listopadzie samym autem fakt niezbyt dobrze się jedzie, dla nas ważny jest czas dojazdu do Słoweni chcemy przez przystanków na spanie dojechać więc musimy obrać najszybszą dla nas trasę

Czasowo tak samo przejedziesz szybko przez Słowację kierując się na Wiedeń za Bratysławą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jazda autostradami i drogami szybkiego ruchu nam przyświeca 1112 km przez Czechy do celu, przez Cieszyn ( i Słowację ) 1147 km różnica żadna

jechałem do Włoch przez Cieszyn i później na Słowację i autostradką, zanim z Cieszyna do autostradki słowackiej dotralismy trochę trwało i przed Bratysławą był duży remont.

jak na dzień dzisiejszy wygląda ten kawałek między Cieszynem a Zilina ?

a może z Bielska na Żywiec, Zwardoń i Zilina ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jazda autostradami i drogami szybkiego ruchu nam przyświeca 1112 km przez Czechy do celu, przez Cieszyn ( i Słowację ) 1147 km różnica żadna

jechałem do Włoch przez Cieszyn i później na Słowację i autostradką, zanim z Cieszyna do autostradki słowackiej dotralismy trochę trwało i przed Bratysławą był duży remont.

jak na dzień dzisiejszy wygląda ten kawałek między Cieszynem a Zilina ?

a może z Bielska na Żywiec, Zwardoń i Zilina ? 

Na Bratysławę jeżdżę często i teraz tam nie ma żadnych remontów. Od Żyliny jedzie się autostradą. Z Cieszyna do Cadcy trzeba trochę liczyć a później jeszcze do Żyliny ale ja osobiście tą drogę wolę od czeskiej.

Dodam że drogę od Cieszyna do Słowackiej granicy wyremontowali i większość wsi jak Jablonków czy inne Mostu u Jablonkova objeżdża się obwodnicami/

Z BB prosto na Zwardoń droga jest bez szaleństwa, jak masz pecha to można wpaść w korek z BB do Żywca i jedziesz wtedy te 20km prawie godzinę no i od Zwardonia do Cadcy z drogą nic nie zrobili więc szaleństwa nie ma.

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.