Skocz do zawartości

4 osobowa przyczepa na dziko


kranik

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Czy ktoś podzieliłby się opinią na temat marki ABI?

 

 

 

marka nie ma znaczenia, szukaj po prostu zdrowej cepki

(...)

 

Konrad dobrze pisze.

Jeśli już musimy jakoś klasyfikować przyczepy, to możne je dzielić na:

Angielki, kontynentalki i Niewiadówki, a pośród nich na zdrowe i sprawne oraz zużyte i zniszczone w szerokim tego słowa pojęciu.

Wszystko dla ludzi.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kamper byłby na pewno lepszą opcją, ale jestem studentem, nie pracuję na pełny etat i nie stać mnie na utrzymanie drugiego samochodu.

 

Czy ktoś podzieliłby się opinią na temat marki ABI?

 

 

 

wreszcie jakiś student karawanignowiec !:piwo:

 

poczytaj temat angielka vs. europejka i postaraj się wybrać

potem już tylko allegro cena od do i szukanie szukanie szukanie

ale raczej z prysznicem i ciepłą wodą - angielka

a ze znalezieniem tej w dobrym stanie jest różnie

Edytowane przez rosołek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten temat i zdecyduję się raczej na pewno na angielke - podoba mi się ich odmienny wystrój . Poza tym mój samochód jest angielskiej marki więc będzie mu raźniej ciągnąć rodaczkę :)

 

Widziałem, że niektóre przyczepki mają miejsce na butle z gazem z boku, czy to jest dobre rozwiązanie? Z tym, że ta wnęka wydaje się strasznie mała, więc chyba standardowa duża butla nie podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Widziałem, że niektóre przyczepki mają miejsce na butle z gazem z boku, czy to jest dobre rozwiązanie? Z tym, że ta wnęka wydaje się strasznie mała, więc chyba standardowa duża butla nie podejdzie?

 

Niestety to prawda i nie myśl że sobie na angielskiej butli coś wykombinujesz.

Nawet jeśli, to nikt ci jej nie nabije, bo jest to zakazane i wysoko karalne.

Opcja:

Butla PL 5kG z przeróbką na "reduktor przy reduktorze", nie przy butli, coby była na wymianę w każdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że niektóre przyczepki mają miejsce na butle z gazem z boku, czy to jest dobre rozwiązanie? Z tym, że ta wnęka wydaje się strasznie mała, więc chyba standardowa duża butla nie podejdzie?

 

butlą się specjalnie nie przejmuj, są ważniejsze rzeczy

 

post-5201-0-30258800-1350064270_thumb.jpg

 

u mnie, jak widać, butla jest z boku, nad kołem

zamontowanie 11-kilowej wymagało powiększenie otworu w drzwiczkach, oraz podniesienia dna w szafie o kilka centymetrów (teraz mam dostęp do zaworu z wnętrza przyczepki),

do tego oczywiście zmiana reduktora, nowy przewód gazowy i dorobienie nypla łączącego przewód w instalacją w cepie

więc jak widać na przykładzie - dla chcącego, nic trudnego wink.gif

 

a mimo wszystko, używanie butli 5kg też nie jest jakąś wielką tragedią

 

w angielkach obejrzyj szczególnie dokładnie ściany pod oknami (zwłaszcza z przodu), nie mogą być miękkie,

szukaj śladów korozji na częściach metalowych (śrubach, wkrętach), bo są one dowodem braku szczelności

omawiany Viceroy ma dzielony dach, który jest wybitnie wrażliwy na powstanie nieszczelności - w przedniej części, sufit sprawia wrażenie pofalowanego

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butlą się specjalnie nie przejmuj, są ważniejsze rzeczy

 

(...)

używanie butli 5kg też nie jest jakąś wielką tragedią

 

(...)

 

Nie chodzi o pojemność czy częste wymiany.

W 5kG zawory są turystyczne, do nich reduktor typowy nie podłączysz, ponadto, nie na każdej "wymiana butli" owe 5 kG na wymianę w ogóle są.

No to tyle w kwestii butli.

W dziczu warto mieć jakiś malutki 2kG zapas, by nie szukać w okolicy wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie jeżeli przyczepa posiada instalacje 12v z własnym akumulatorem, to żeby podłączyć coś do gniazdka 230v potrzebna jest przetwornica jak dobrze rozumuje, czy każda przyczepa taką przetwornice posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie jeżeli przyczepa posiada instalacje 12v z własnym akumulatorem, to żeby podłączyć coś do gniazdka 230v potrzebna jest przetwornica jak dobrze rozumuje, czy każda przyczepa taką przetwornice posiada?

 

Potrzebna jest przetwornica. Należy przy tym dobrze skalkulować cały bilans energetyczny zasilania przyczepki.

 

Przy założonej kwocie zakupu, będziesz miał dylemat: lepsze wyposażenie czy lepszy stan budki.

Należy też pamiętać, że "bogatsze" wyposażenie angielek nie jest regułą i są wersje dziwnie skonfigurowane.

Dla mnie jednym z udziwnień jest np. często spotykany, zewnętrzny zbiornik (+ pompka) wody i tak samo ścieków.

Moim zdaniem takie rozwiązanie z wygodą nie ma nic wspólnego, zwłaszcza przy codziennej zmianie miejsca pobytu.

Bojlery (jeśli są) mogą być zasilane gazowo/elektrycznie, ale mogą też być w wersji z zasilaniem tylko jednym z wymienionych mediów. Jeśli będzie to gaz, to no problem - będzie działać wszędzie. Zdarzają się budki z różnymi ramami i podzespołami zawieszenia. Wskazane jest raczej poszukiwanie budki z podwoziem w wersji AL-KO - mniejsze problemy lub nawet ich brak w przypadku ewentualnych napraw eksploatacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie jeżeli przyczepa posiada instalacje 12v z własnym akumulatorem, to żeby podłączyć coś do gniazdka 230v potrzebna jest przetwornica jak dobrze rozumuje, czy każda przyczepa taką przetwornice posiada?

 

 

ogólnie każdy właściciel przerabia instalacje elektryczną pod siebie

i każda używana leciwa przyczepka może mieć inne rozwiązania

ja miałem np. aku żelowy w cepie ładowany z 230 V

działały z niego pompy, iskrownik i część światła

230 brałem tylko po podłączeniu na polu a z auta brałem tylko oświetlenie podczas jazdy.

 

 

bez przetwornicy czy transformatora

 

zależy jak kto lubi i jakie ma potrzeby

na dziko - warto się zastanowić nad swoją przeróbką (aku, solar, etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o pojemność czy częste wymiany.

W 5kG zawory są turystyczne, do nich reduktor typowy nie podłączysz, ponadto, nie na każdej "wymiana butli" owe 5 kG na wymianę w ogóle są.

No to tyle w kwestii butli.

W dziczu warto mieć jakiś malutki 2kG zapas, by nie szukać w okolicy wymiany :)

 

 

w temacie butli 5kg - wiadomo, kupujesz od razu przejście z gwintu małego na duży, montujesz to na swojej butli i możesz spokojnie założyć zwykły reduktor jak do 11kg. Z napełnianiem wtedy też nie ma problemu. Stając na dziko to proponowałbym mieć od razu dwie butle 5kg (przynajmniej jesienią) a latem faktycznie zapas 2kg wystarczy.

 

W temacie przetwornicy - nie montuje się przetwornic z 12V na 230V w przyczepach na wyposażeniu i to chyba nawet w nowych. U mnie mieści się aku 82 Ah, więc można spokojnie laptopa czy coś innego podładować, ale na dziko, jak to na dziko :] po co Ci laptop ? :] aku starczy do oświetlenia, pompek i sterowania ogrzewaniem czy też bojlerem i już.

 

 

Fakt - też mam angielkę z przyłączem wody z zewnątrz jak i zbiornikiem na czystą i brudną wodę na zewnątrz. Jest to teoretycznie męczące, ale i praktyczne - że nie wnosisz wody do środka, czy też nie obciążasz podłogi wodą w zbiorniku. Ja używam butlę ponad 60 litrów (na dobrym wózku transportowym), jedynie jest problem jak do wylania ścieków trzeba te 60kg podnieść- wtedy niestety część ścieków idzie pod drzewko... Aktualnie myślę nad małym zbiornikiem na wodę czystą w szafie (do 15l) oraz na taki sam zbiornik pod podłogą na ścieki - tak aby zawsze na początek pobytu czy też w trasie mieć troszkę wody.

 

Aha te 60l starcza mojej rodzince na 1 weekend a czasami nawet jest to za mało :]

 

Jeżeli w Angielce jest miejsce na aku, to w 99% jest też cała instalacja zrobiona oświetleniowa na 12V jak i ładowarka do aku itd - niby prosta rzecz, a wiele Europejskich przyczep tego nie ma.

 

Z dobrych rad - piekarnik w p-pie służy do transportu garnków - albo do przyśpieszenie ogrzewania zimą - ale odradzałbym pieczenie lub smażenie latem, nawet klima może nie wychłodzić p-py....

 

P.S zanim pojedziesz oglądać przyczepy to podawaj linki - w poprzednich pokazywanych były dość poważne mankamenty, a trafić zdrową angielkę - baaardzo trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S zanim pojedziesz oglądać przyczepy to podawaj linki - w poprzednich pokazywanych były dość poważne mankamenty, a trafić zdrową angielkę - baaardzo trudne.

 

Mógłbyś mi wskazać jakie mankamenty posiada ta przyczepa: http://allegro.pl/duza-abi-viceroy-95-5-os-2syp-przedsionek-i2683675906.html ?

 

 

Bardzo mi odpowiada jej układ, wyposażenie oraz wystrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na fotkach przeważnie nie widać problemów. Z zasady są

 

tak robione aby za wiele problemów kupiec nie widział.

 

Wydaje mi się jednak, że podsufitka z przodu ma widoczne

 

oznaki zacieku a ścianka nad oknami jest już wybrzuszona.

 

Może to kwestia światła a może bardzo poważny problem.

 

Sprzedający pisze o wszystkim- zachwalając to cudo. Jakoś nie

 

ma słowa o szczelnosci i wilgoci. Może zapomniał, a może celowo

 

nic w tym najważniejszym temacie nie napisał.

 

Na koniec moja dobra rada. Na zakup przyczepy postaraj się

 

nie wybierać samemu, czy też z osobami o podobnym Tobie

 

doświadczeniu. Nie zawsze się to udaje, ale zawsze warto postarać się

 

o pomoc doświadczonego karawaningowca z Twojej okolicy lub

 

okolicy sprzedaży przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars a co powiesz na maskownicę welurową nad przednim oknem?

 

Czy to czasem nie jest oznaka długotrwałego przeciekania.

 

Swoją drogą dosyć dużo fotek , a jakoś łazienki nie widzę wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marko6, maskownica welurowa ,którą zauważyłeś :ok: (post wyżej) wyglada ,że ma inne odcienie i bardzo prawdopodobne ,że te odbarwienia są od wody.I to miejsce też należy dokładnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.