Skocz do zawartości

4 osobowa przyczepa na dziko


kranik

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

chciałbym zacząć swoją przygodę z karawaningiem i w związku z czym poszukuję przyczepy kempingowej, która spełniłaby moje wymagania:

 

- miejsca dla 4 osób

 

- wc kasetowe

 

- prysznic z ciepła wodą - jest to warunek konieczny, ewentualnie ile kosztuję modernizacja i jaki system podgrzewania wody jest najlepszy, bojler czy może jakiś podgrzewacz przepływowy?

 

- no i wiadomo, musi być ładnie i funkcjonalnie

 

Mój samochód posiada 150 km i waży 1500 kg. Dysponuję kwotą w okolicach 15 tys. Szukam przyczepy w okolicach Śląska.

 

Przyczepą chciałbym podróżować 'na dziko' w związku z czym chciałbym usłyszeć jakieś rady, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze przyczep, czy muszę koniecznie posiadać dodatkowe źródło energii w postaci panelu słonecznego itp.

 

Dodam, że mój samochód jest najeżony elektroniką, czy podpięcie przyczepki przyśpieszy śmierć alternatora?

 

Czy w takim układzie jak jest w tej przyczepie http://otomoto.pl/chateau-clarion-T3179668.html ( jedno duże rozkładane łóżko na całą szerokość przyczepy) wyśpią się 4 dorosłe osoby czy to raczej nie możliwe?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj

 

- prysznic z ciepła wodą - jest to warunek konieczny, ewentualnie ile kosztuję modernizacja i jaki system podgrzewania wody jest najlepszy, bojler czy może jakiś podgrzewacz przepływowy?

 

a skąd weźmiesz wodę do tego prysznica ?

co do sposobu podgrzewania, to poszukaj bo takich tematów było sporo i szkoda poruszać to jeszcze raz

 

Czy w takim układzie jak jest w tej przyczepie http://otomoto.pl/ch...n-T3179668.html ( jedno duże rozkładane łóżko na całą szerokość przyczepy) wyśpią się 4 dorosłe osoby czy to raczej nie możliwe?

wyspać sie wyśpią, tylko co to za spanie ? na prawdę chciałbyś tak spać ? to są dwie pary ? czy może czterech facetów, a może jeden facet i trzy kobitki

no przy tym ostatnim wariancie to może być nawet fajnie :-]

 

 

cieżko odpowiadać na tak ogólne pytania, bo np kwestia solara ... do czego potrzebny wam prąd ?

można siedzieć przy świeczkach, grzać na gazie, nie używać radia czy tv i wtedy mały aku wystarczy

a można oglądać przez pół dnia TV SAT, wtedy to duży solar i aku jest potrzebny

 

poczytaj bo to wszystko jest wyjaśnione na forum :skromny:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy w takim układzie jak jest w tej przyczepie http://otomoto.pl/ch...n-T3179668.html ( jedno duże rozkładane łóżko na całą szerokość przyczepy) wyśpią się 4 dorosłe osoby czy to raczej nie możliwe?

 

 

Znając z własnego doświadczenia układ angielek ... to bym wątpił żeby tam się 3 dorosłe osoby wyspały .... łóżko jest ewidętnie 2 osobowe lub 2+1 czyli dwoje dorosłych śpiąch z dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cztery dorosłe w jednym :niewiem: jakoś sobie tego nie mogę :bzik: ,mimo wszystko można ale czy wygodnie ???? ale jeżeli chodzi o wygody to raczej wybrałbym hotel w cepie to raczej tak normalnie noszenie wody wynoszenie kupy :hehe: ,napewno jakieś źrudło energi bo telewizor ,komputer, radio, elektryka w cepie .A tak poważnie to wszystko zalezy jak długo duża cepa dwie sypialnie i sporo miejsca do posiedzenia i odpoczynku to tak panel lub agregat wielki zbiornik na wodę i ścieki .No to tyle na początek ale jak poczytasz posty te już napisane to wszystko bedzie jasne ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pewnie dostanie mi się po czerepie ale co tam.

 

osobiście byłem w tej przyczepie - ale nie u tego właściciela tylko u poprzedniego, przyczepa nie jest idealna, jak każda używana, z tego co pamiętam ( a z tym coraz słabiej) to była wtedy ze 2000zł tańsza, ale to jak wiemy sprawa wolnego rynku.

 

do rzeczy - sprawdź przy zakupie podłogę pod piekarnikiem - tuż za nadkolem. Nie mam przy sobie fotki ale jak dobrze poszukam na lapku w domu to może znajdę...

 

opis - 1 właściel - no dobra, pomijając minimum jednego - i tak nie do sprawdzenia.

 

W temacie spania - tak na serio to nie widzę spania na tym 4 osób dorosłych, max 2+ małe 2 lub 3 dorosłe i to bez wygody.

 

W temacie dzikich wypadów - owszem, angielki mają ten plus że mają bojler gazowy i miejsce na akumulator. Największym problemem na dziko jest prąd do podgrzania wody - a w angielce wystarczy Ci gaz.

 

P.S

 

fotki tej przyczepy nie oddają jej stanu, na żywo jest ładniejsza :] układ dla 2+1 bardzo fajny ze względu na osobną wielką szafę i łazienkę z prysznicem.

 

Na moje oko to nie Chateau tylko Harold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem i cenne rady :)

 

Przyczepa przeznaczona głownie dla 2 par, lecz nie wykluczone, że również dla 4 facetów wiadomo wypady na ryby... :)

 

Preferuje turystykę dynamiczną, co dziennie w innym miejscu, wodę można przecież uzupełniać a poranny prysznic - konieczny. Czy wodę można wpompować np z rzeki? Cz jest to raczej niewskazane?

 

Prąd potrzebny do radia, ewentualnie laptopa w deszczowe dni, żeby zobaczyć jakiś film.

Edytowane przez kranik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuje turystykę dynamiczną, co dziennie w innym miejscu, wodę można przecież uzupełniać a poranny prysznic - konieczny. Czy wodę można wpompować np z rzeki? Cz jest to raczej niewskazane?

 

ano właśnie trzeba uzupełnić, pytanie skąd ... można i z rzeki o ile jest czysta

wodą z Wisły to raczej można się pobrudzić jak umyć ;)

 

Prąd potrzebny do radia, ewentualnie laptopa w deszczowe dni, żeby zobaczyć jakiś film.

no to trochę tego prądu trzeba, solar wskazany, acz nie konieczny - laptop sam pociągnie z 2-3h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem i cenne rady :)

 

Przyczepa przeznaczona głownie dla 2 par, lecz nie wykluczone, że również dla 4 facetów wiadomo wypady na ryby... :)

 

Preferuje turystykę dynamiczną, co dziennie w innym miejscu, wodę można przecież uzupełniać a poranny prysznic - konieczny. Czy wodę można wpompować np z rzeki? Cz jest to raczej niewskazane?

 

Prąd potrzebny do radia, ewentualnie laptopa w deszczowe, żeby zobaczyć jakiś film.

 

 

 

Jeżeli dla 2 par lub 4 chłopa to zdecydowanie zapomnij. kup podobny rozmiar ale z dwoma spaniami - na przodzie i z tyłu. Z solarem i aku spokojnie wystarczy Ci prądu, zakładając zakup angielki.

 

co do wody z rzeki - do mycia pewnie ze można, tylko najlepiej nabierać ją baniakiem bez zanieczyszczeń, żeby pompki nie zabić. Wiadomo, że zanieczyścisz sobie w ten sposób instalację i nie będzie zdatna do wody pitnej.

 

w temacie linkowanej przyczepy - tak dla przykładu, dla potomności i w ogóle dla jasności :

 

poprzedni właściciel sprzedawał ją jako rocznik 1999 (co potwierdziłem po Vin-ie) w cenie 11900 wyjściowo, nie miała wtedy stabilizatora, a teraz może już ma.

 

no ale skoro jest młodsza i może poprawiono jakieś defekty to mogła w końcu zdrożeć o jakieś 4000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc tą przyczepę zamieściłem tylko przykładowo, żeby pokazać układ. Bardziej interesowała mnie ta http://allegro.pl/co...2689813045.html szczególnie, że stoi w Gliwicach co których mam 10 minut samochodem, a odległość dla mnie jest bardzo ważna, ponieważ przyczepa będzie kupowana na ojca a on z kolei ma problemy z zdrowiem i sami rozumiecie..

 

Lapek wytrzymuje około 2 godzin , zawsze mogę dokupić do niego dodatkową baterie i ładować go w czasie jazdy.

 

Poważnie się zastanawiam czy nie napisać do Pana Darka z Częstochowy, którego cieszy się dobrą opinią na forum, czy nie byłby w stanie sprowadzić przyczepę, która by spełniała moje wymagania . Ta jedyna przyczepą która obecnie sprzedaje jest super http://allegro.pl/ho...2675421226.html z tym, że brak prysznica.

 

Czy ktoś jakiś model firmy hobby spełnił by moje wymagania?

 

Bardzo odpowiada moim wymaganiom taka przyczepa http://allegro.pl/abi-globe-96-nowoczesna-i-zadbana-5-os-2syp-i2678882284.html , co o niej sądzicie?

Edytowane przez kranik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygodna 4-osobowa z prysznicem za te pieniądze może być ciężko trzeba poszukać...ale jeżeli najważniejsze z kryteriów (a widzę że atakujesz w budki z łazienkami?) prysznic to może kosztem łóżek rzeczywiście mieć łazienkę jak należy a spanie dla 2 osób zorganizować w przedsionku ? :hmm: dla jednych hard-core dla innych sposób na przespanie nocki. spotkałem się z "polówkami" albo grubymi materacami i ludzie chrapali w śpiworach w przedsionkach - prawie jak w namiocie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podzieliłby się opinią na temat marki ABI?

 

marka nie ma znaczenia, szukaj po prostu zdrowej cepki

ta abi z linka wygląda OK, ma przede wszystkim dwa spania, a że to angielka to jest ciepła woda

trza jechać i obmacać

 

hobby z częstochowy jest IMO za mała dla 4os, to jedno spanie to raczej dla dzieciaków

szukaj hobby min 440, one mają dwa duże spania, ale tak jak pisałem wcześniej

w europejskich przyczepach z tego okresu rzadko występuje ciepła woda i prysznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.