Skocz do zawartości

Bayerland dla dwóch dorosłych i dwójki maluchów

PABLO666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fascynatów mobilnych domków,jestem nastawiony bojowo na kupno przyczepki tyle tylko,że jak na razie niewiem co z czym się je!planuję zakup przyczepki Bayerland dla naszej czwórki,kasy mam niewiele,bo tylko max 7, 5tyś.chcialbym domek z dwoma oddzielnymi spaniami dla dzieci i dla nas.Wiem,że niektóre modele nie mają ogrzewania gazowego a wogóle jest masa Bayerlandów tj.modeli.Vitesse,,Quartz i pewnie jeszcze coś!Prośbe mam taką abyście mi naświetlili różnicę między nimi i model który prawdopodobnie będzie nam pasował.I gdzie mam szukać takowej poza netem?Dzięki z góry za pomoc,Paweł,Lubuskie.

Zawsze po pierwszym poście zawierającą informację "poszukuję pierwszej przyczepki marki.....), pojawia się drugi post o treści:

"a dlaczego akurat ta marka?"

Jestem zdania,że nie ma szczególnie wyróżniającej się marki wśród producentów przyczep. Właściwie jeżeli chodzi o rynek wtórny są tylko Sztuki. A te Sztuki dzielą się na te co prędzej i na te co później...pojadą do Częstochowy.

Napisz dlaczego akurat zacząłeś od Bayerlanda (może bez sensu się ograniczasz na starcie w i tak ciężkim zadaniu) ,a jeszcze lepiej najpierw co możesz ciągać (DMC) i na czym (poza sypialniami) Ci zależy najbardziej.

Witaj.

Poczekaj z tym bojowym nastawieniem bo kupno przyczepy nie wygląda tak samo jak w przypadku auta.

Nie upieraj się także przy jednej marce bo poszukiwania takiej, zadbanej przyczepy będą trwały dość długo, więc musisz uzbroić się w cierpliwość.

Który model Bayerlanda będzie Ci lepiej pasował - tu proponuje zatankować auto pod korek i udać się na oględziny do jakiegoś dużego komisu gdzie będziesz mógł zwiedzić dużą ilość przyczep i wtedy określisz jaki układ wnętrza będzie dla Ciebie najlepszy. Za podaną cenę na pewno uda Ci się znaleźć coś z czego będziesz zadowolony, potrzebujesz jedynie czasu na oględziny i dojazd.

Zobacz np na takie układy wnętrza, masz toaletę, ogrzewanie, zamykaną sypialnie, przedsionek. (w pierwszym linku za dopłatą).

http://otomoto.pl/knaus-4-osobowa-zarejestrowana-polecam-T3244997.html

http://moto.allegro.pl/b-zadbany-4os-burstner-z-lazienka-i-przedsionkiem-i2683804959.html

Pozdrawiam "ziomala".

Cześć ziomek :)

Rozumiem ze masz pewne założenia początkowe, takie z grubsza i jest ok, ale dlaczego tylko Bayerland wchodzi w rachubę zakupu? Zapewniam Cię że jest wiele innych solidnych marek, które spełniałyby Twoje oczekiwania.

Myślę że ważnymi kryteriami są parametry, których nie określiłeś, B+E, viaharacz, 3,5 DMC itp.

.

A skąd dokładniej jesteś? Może jak coś tu u siebie zobaczę to byś podjechał...

pamiętam jak szukałem przyczepy tez zakładałem i byłem uparty, że chcę tylko Beyerlanda - mi się one po prostu podobały :thank: - może kolega ma tak samo :brawo:

(choć wiedzy na ten temat nie miałem żadnej)

wiec dołączam się do przedmówców, że poszukiwania weryfikują spojrzenie na marki

czekamy na podstawowe info

Dzięki za zainteresowanie tematem.Dlaczego akurat  Bayerland?Szczerze?Dlatego,że podoba mi się ich wygląd zewnętrzny.Kolega  ma Bayerlanda Vitesse,zdaje się,że 380,wiem tylko,że ma jedno  spanie.Przeglądałem strony internetowe i podobało mi się wiele  przyczep,najbardziej podobały mi się Angielskie,tylko poczytałem trochę  na forum o nich i lekko odpusciłem,bo podobno są mocno wyeksploatowane  przez  emigrantów mieszkajacych w nich na wyspach cały rok!Przeglądałem  neta i tylko neta,nie oglądałem przyczep  namacalnie nigdzie,bo w  Lubuskim raczej niezabardzo jest gdzie.Wiem,że trzeba pojezdzić troszkę  żeby trafić na coś odpowiedniego.Zależy mi najbardziej na spaniu 2<br>+2,kibelek,umywalka,ogrzewanie,namiot.Potrzebuję jak na początek  przygody przyczepy lekkiej,mój ciągnik ma zaledwie101KM,a Bayerlandy  ciężkie nie są.Przyczepa do 1000DMC max.Nie upieram się koniecznie przy  tej marce ale...czytałem na forum o Bayerkach,że to fajne  przyczepy,wiadomo,że każdy chwali to co ma.Tu mam jedna taką,ocencie  sami.http://moto.allegro.pl/przyczepa-kempingowa-abbey-somerset-zarejestrowana-i2642026443.html,Podobają mi się też KIPY,Potrzebuję aby mi ktoś doradził,nakierował.Jestem z Zielonej Góry.Pozdrawiam.<br>

Edytowane przez PABLO666 (wyświetl historię edycji)

Ta angielka z linku..... No niby fajnie że sprzedawca uczciwie podaje rocznik, ale z tą rejestracją jako "lekka" to chyba przesadził? 5m budy i tylko 745kg DMC :niewiem:? Musisz być świadomy czy chcesz taką budkę i czy w razie wnikliwej kontroli weźmiesz na siebie ewentualne konsekwencje :policja:. Poza tym jechać przez całą Polskę :drive: aby oglądać budkę już prawie 24-letnią.... :hmm:? Moim zdaniem pomysł do :pupa:. Szukaj budki trochę bliżej domu.

Witam,no dokładnie!Z tą angielka to odpuściłem,obstaję twardo przy Bayerlandzie,tylko nie wiem dokładnie jaki model?Są na stronach Holend.i to o wiele taniej,będziemy pisać maile z żona i zobaczymy!Wiem,że niektóre Sprintery nie miały ogrzewania,a w ogóle to szukam z ogrzewaniem gazowo elektrycznym a nie elektrycznym.N o i tak jak pisałem,na początek to przyczepka w miare lekka.Ps.mało brakowało a mógłbym zapomnieć na jakis czas o przyczepce,bo nie chcieli mi wbic haka do dowodu!Masakra,nie cierpie wydziału komunikacji!!!!!

sprintery 350 - tki mają po 601 MW i 900 DMC

szkoda i tu racja, że niektóre nie mają ogrzewania

gazowo-elektryczne? nie wiem czy już sam nie będziesz musiał dołożyć elektrycznego

Sprintery 390 tez mieszczą się w 1000 DMC

a dlaczego haka nie chcieli wbić...?

Witam,ogrzewanie gazowe wystarczy,haka nie chcieli wbić,bo jestem drugim właścicielem w polsce a pierwszemu nie spisali z niemieckiego briefu,ze pojazd jest przystosowany do ciągania.Więc dałem im robotę i musieli dzwonić do wydziału kom.wOstrowie i tam faxowac brief a tam jest jak byk co może auto a co nie!No ale oczywiście musiałem zapłacić 55zł za nowy dowód rejestracyjny,bo mogli mi wbić tylko pieczeć itd ale wolałem mieć to w nowym dowodzie bo na zachodzie różnie bywa a mam zamiar podróżować na zachód.Za ich błędy ty musisz płacić.patrzyłem teraz na www.markplatz.nl na Bayerki i są tam fajne przyczepki za fajne pieniadze,tylko żebym mógł zrozumieć ich guldeński język to byłoby git.Ale żona po angielsku do nich skrobnie i sie zobaczy.

też tam patrzyłem - fajne Beyerlandy mają w fajnym stanie i dobrej cenie

napisz jak tam idzie się z nimi po angielsku dogadać:)

może sam o tym pomyślę:)