Skocz do zawartości

Lodowka rm200b jak ja sprawdzic i czy jest na gaz?

zloty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

Zanim znalazłem to forum kupiem przyczepę z 1979r.Piecyk działa, palnki też, z 220v oświetlenie działa, nie wiem gdzie podłączyć akumulator , nie działa oświetlenie 12v, problem mam też z lodówką(tabliczka znamionowa na zdjęciu), wynika z niej też że "chyba" powinna działać na gaz, ale w lodówce na dole brak oczka gdzie widać płomień. Nie mam do tej przyczepy żadnych papierów, zadnej specyfikacji, oprócz dowodu rejestracyjnego, będę wdzieczny za kazde wskazówki lub dane tej przyczepy.Proszę o podpowiedż co jest na zdjeciu nr DSC03944, czy to jest jakiegoś rodzaju akumulator i jak go naładować?

Pozdrawiam i z góry dziekuję za podpowiedzi i wyrozumiałość

post-11030-0-69488200-1349038317_thumb.jpg

post-11030-0-24350600-1349038488_thumb.jpg

post-11030-0-49903500-1349038628_thumb.jpg

post-11030-0-74690600-1349038839_thumb.jpg

Lodówka posiada funkcje pracy na gaz.

Spotkałem się z wersją "bez oczka" ale takie mają elektroniczny zapalnik/iskrownik.

Model budki nie ma najmniejszego znaczenia.

W temacie niżej poszperaj o odpalaniu, przed chwilą pisałem.

Dzieki za zainteresowanie

tylko jak bede wiedzial ze lodowka juz dziala? nie widzac ognia w oczku i jak pisales potrzebuje pradu do odpalenia iskrownika ktos wczesniej pisal ze potrzeba pradu do ej odpalenia zeby nie bylo buum:) a ja nie mam tych cholernych 12v w budce:)

Dzieki za zainteresowanie

tylko jak bede wiedzial ze lodowka juz dziala? nie widzac ognia w oczku i jak pisales potrzebuje pradu do odpalenia iskrownika ktos wczesniej pisal ze potrzeba pradu do ej odpalenia zeby nie bylo buum:) a ja nie mam tych cholernych 12v w budce:)

Iskrownik może być bateryjny, niekoniecznie z aku lub sieci 12V.

Teraz się trochę komplikuje, trzeba poznać konstrukcję.

Na zdjęciu nr 4 słabo widoczny akumulatorek. Prawdopodobnie są to 2 baterie jednorazowe stosowane w starszych przyczepach do zasilania pompki. Zrób lepsze zdjęcie to będzie można coś więcej napisać.

Podłącz budkę do auta i włącz światła przeciwmgielne tylne. Jak nie było gmerane przy instalacji to powinno pojawić się 12 V.

To pudełko ewidentnie się otwiera zajrzyj co jest w środku - jak pisze jankes prawdopodobnie baterie, raczej do wyrzucenia :niewiem:

Lodówka na 100% na gaz dawaj jakieś fotki środka pokręteł itp. może coś wypatrzymy :hej:

Naprawde wielkie dzieki za zainteresowanie jutro zrobie fotki i podesle .Wiem ze juz prawie koniec sezonu ale chcialbym wszystko sprawdzic i pojechac jeszcze na jeden weekend na Siemianówke (moze to nie odlegle kraje,ale lapie bakcyla ) :))chociaz tak dla zabawy:) .Wielki szacunek Tym co pomagaja pozdrawiam!!

Witam

Dodaje kilka zdjec lodowki mam nadzieje ze sa dosc wyrazne.. Co do podpiecia autka i wlaczenie swiatel przeciwmgielnych 12v nie pojawilo sie w srodku :(. A to co pod zlewem bylo to 2 baterie i raczej nie do naladowania

post-11030-0-88653000-1349197437_thumb.jpg

post-11030-0-89074400-1349197595_thumb.jpg

post-11030-0-58166200-1349197788_thumb.jpg

post-11030-0-31060300-1349197898_thumb.jpg

post-11030-0-11491000-1349198050_thumb.jpg

No widzisz, jest na gaz jak każda.

Dziwi mnie tylko że ma 2 pozycje , ale to szczegół.

Przepuść trochę gazu przez instalację i dyszę i odpalaj.

Jak nie odpali , to procedura : http://forum.karawan...post__p__289567

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)

No widzisz, jest na gaz jak każda.

Dziwi mnie tylko że ma 2 pozycje , ale to szczegół.

Przepuść trochę gazu przez instalację i dyszę i odpalaj.

Jak nie odpali , to procedura : http://forum.karawan...post__p__289567

szkoda ze brakuje tego oczka na dole nie widac plomienia jutro sprawdze tą zabawke z gazem

Mam podobna lodówkę i ma oczko tak jak twoja. Widać to oczko na 4 zdięciu ta czarna dziurka. Jak lodówka chodzi na gazie to świeci się na niebiesko ale jest to bardzo słabo widoczne tylko pod odpowiednim kątem. Sprawdz to u siebie dokładnie i ta lodówka nie ma iskrownika na baterie .

Edytowane przez Pyrek (wyświetl historię edycji)

Przed odpalaniem sprawdź ustawienie zaworów - na fotce dwa są zamknięte, te u góry. Przynajmniej tak jest u mnie . Trzeba dobrą chwilę odczekać zanim gaz dotrze do palnika.

Przełączniki tak jak piszesz 220/12 V. Zasilanie nie używane ma być wyłączone. :hej: