Skocz do zawartości

Nie działa lodówka na gaz


michal1614

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 27.07.2021 o 18:16, przemek0070 napisał:

Witam wszystkich.

Mam taki problem z lodówką w przyczepie. Lodówka ma około 25 lat więc nie jest nowa. Lodówka włącza się na gaz, świeci się płomień w okienku. Lodówka działa. Znaczy zamrażalnik zamraża nawet do -10 C ale za to chłodziarka wskazuje cały czas + 20 C. Myślałem na początku że to uszczelka gdzieś puściła ale po sprawdzeniu dymem wydaje się szczelna. Później włączyłem ja na prąd 230 V i wszystko było sprawne. Zamrażarka ma wskazania - 10 C a chłodziarka + 5 C. Wiec ok. Jak znowu włączyłem gaz to powtórka zamrażalnik - 10 C a chłodziarka + 20 C. I tak wkoło. Co może być tego przyczyną. Poratujcie.

Witam. 

Możliwe że to początki wycieku czynnika. Sprawdź agregat z tyłu, jeśli jest gdzieś zielonkawy, żółto- zielonkawy nalot to masz przeciek. Musisz wymontować lodówkę i zdjąć izolację termiczną z elementów grzejnych, często to właśnie tam cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem wszystkie. Jest oczywiście pordzewiały nawet z pewnych części odchodzi farba, ale tych kolorów nie widać zupełnie. Ale jakby wył wyciek czynnika to by na prądzie jak i na gazie by nie działał. Jak na razie testuję na gazie na pusto i załadowaną. To przy tych temperaturach jakie są to tak trzyma 9 C. Z rana było tak około 5 C. Może tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, przemek0070 napisał:

Jak na razie testuję na gazie na pusto i załadowaną.

Na pusto to nawet nie sprawdzaj. Lodówka musi mieć jakiś ładunek żeby zachować jako taką stabilność temperatury. Pusta lodówka szybko się wychłodzi, ale po jednym otwarciu drzwi temperatura wzrośnie. Ja do testów dałem butelki z wodą i otwarty pojemnik też wypełniony wodą. Dzisiaj rano woda była zamarznięta na powierzchni (zasilanie sieciowe).

 

IMG_19700101_010225.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.06.2021 o 14:19, RafałM napisał:

Witam wszystkich, mam problem z lodówką mianowicie odpala na gazie jakby było ok  lecz nie chłodzi kompletnie nic?

Przypnę się do posta kolegi. Lodówka działa zarówno na 12, jak i 230v (przy +25/+30 piwo dobrze zimne, a masło twarde 'trzeba skrobać, bo zmarznięte', zamrażarki oszroniony). Po odłączeniu napięcia odpala na gazie 'od strzała' i płomień nie gaśnie. Zaglądam do lodówki po 6h - płomień nadal się pali, a w lodówce i w zamrażarniku ani śladu zimna - temperatura jak w reszcie przyczepy... tylko piwo (chyba z racji na dużą pojemność cieplną cieczy) miało jeszcze znośną temeraturę.

Co robić, co sprawdzić? Kwestia o tyle pilna, że jesteśmy na wyjeździe, a przed nami planowane postoje bez prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 14.08.2021 o 21:49, kubalka napisał:

Przypnę się do posta kolegi. Lodówka działa zarówno na 12, jak i 230v (przy +25/+30 piwo dobrze zimne, a masło twarde 'trzeba skrobać, bo zmarznięte', zamrażarki oszroniony). Po odłączeniu napięcia odpala na gazie 'od strzała' i płomień nie gaśnie. Zaglądam do lodówki po 6h - płomień nadal się pali, a w lodówce i w zamrażarniku ani śladu zimna - temperatura jak w reszcie przyczepy... tylko piwo (chyba z racji na dużą pojemność cieplną cieczy) miało jeszcze znośną temeraturę.

Co robić, co sprawdzić? Kwestia o tyle pilna, że jesteśmy na wyjeździe, a przed nami planowane postoje bez prądu.

Napisz co zrobiłeś bo mam taki sam problem. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdeczne grono. W knausie z 2018 pojawił się u mnie problem z lodówką. Zauważyłem znaczne osłabienie wydajności pracy na gazie. Na 230 wydaje się być ok. Lodówka chodzi od 3 dni, dzisiaj w temperaturze 29 (przyczepa stoi pod wiatą) w lodówce było 15 stopni… Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PLopaPL napisał:

Witam serdeczne grono. W knausie z 2018 pojawił się u mnie problem z lodówką. Zauważyłem znaczne osłabienie wydajności pracy na gazie. Na 230 wydaje się być ok. Lodówka chodzi od 3 dni, dzisiaj w temperaturze 29 (przyczepa stoi pod wiatą) w lodówce było 15 stopni… Gdzie szukać przyczyny?

Musisz zobaczyć jaki jest płomień. A przyczyny mogą być różne, od regulatora po zabrudzony palnik, lub dysza. Zobacz czy reaguje ci na pokrętło regulatora, rozbierz palnik, przeczyść. Zobacz czy da sie dotknąć rurek przy wyjściu z "podgrzewacza" (nie wiem jak fachowo sie to nazywa). Trzeba popróbowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tomiy napisał:

Musisz zobaczyć jaki jest płomień. A przyczyny mogą być różne, od regulatora po zabrudzony palnik, lub dysza. Zobacz czy reaguje ci na pokrętło regulatora, rozbierz palnik, przeczyść. Zobacz czy da sie dotknąć rurek przy wyjściu z "podgrzewacza" (nie wiem jak fachowo sie to nazywa). Trzeba popróbowac

Mam założony oryginalny zestaw wentylatora od Dometica. W zestawie jest bimetal który załącza się przy 60 stopniach, jest on montowany na rurce wychodzącej z podgrzewacza - ok 6-8 cm od obudowy palnika. Jak zamontuję go przy obudowie to wentylator się załącza. Teraz nie wiem, czy jest to odpowiednia temperatura w rurce, czy powinna być jeszcze wyższa....

W zeszłym roku w Chorwacji, przy poprawnym zamontowaniu bimetalu (wg instrukcji), wentylator nie włączył się ani razu.

 

Lodówka chodziła przez 3 dni na gazie, palnik grzał cały czas a temperatura w środku 15 stopni. Wczoraj wieczorem przełączyłem na prąd i rano było już 3 stopnie. Gdy przełączyłem zasilanie na gaz to palnik nawet na "4" nie włączył się...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, PLopaPL napisał:

Mam założony oryginalny zestaw wentylatora od Dometica. W zestawie jest bimetal który załącza się przy 60 stopniach, jest on montowany na rurce wychodzącej z podgrzewacza - ok 6-8 cm od obudowy palnika. Jak zamontuję go przy obudowie to wentylator się załącza. Teraz nie wiem, czy jest to odpowiednia temperatura w rurce, czy powinna być jeszcze wyższa....

W zeszłym roku w Chorwacji, przy poprawnym zamontowaniu bimetalu (wg instrukcji), wentylator nie włączył się ani razu.

 

Lodówka chodziła przez 3 dni na gazie, palnik grzał cały czas a temperatura w środku 15 stopni. Wczoraj wieczorem przełączyłem na prąd i rano było już 3 stopnie. Gdy przełączyłem zasilanie na gaz to palnik nawet na "4" nie włączył się...

Możesz wrzucić zdjęcia tego rozwiązania z wentylatorem i bimetalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin T napisał:

Możesz wrzucić zdjęcia tego rozwiązania z wentylatorem i bimetalem?

Będę w domu do podrzucę zdjęcie zrobione przez kratkę wentylacyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.