Skocz do zawartości

Nie działa lodówka na gaz


michal1614

Rekomendowane odpowiedzi

Ok sprawdzę to tylko już teraz na spokojnie, nie wiem kiedy bo wróciliśmy z długiego urlopu i teraz nie za bardzo mi się spieszy, chociaż muszę to zrobić bo po to zainwestowałem w zawór monocontrol cs żeby w trakcie jazdy chlodzić lodówkę gazem.

Bez gazu radziliśmy sobie w trasie tak - jak mieliśmy się gdzieś przemieszczać mroziłem 3 litry wody (2x1,5l) dzień wcześniej, w chwili wyjazdu woda lądowała w lodówce, przy upale i 6h podróży w lodówce chłodniej niż przy upałach na kempingu z 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Mam taki problem z lodówką w przyczepie. Lodówka ma około 25 lat więc nie jest nowa. Lodówka włącza się na gaz, świeci się płomień w okienku. Lodówka działa. Znaczy zamrażalnik zamraża nawet do -10 C ale za to chłodziarka wskazuje cały czas + 20 C. Myślałem na początku że to uszczelka gdzieś puściła ale po sprawdzeniu dymem wydaje się szczelna. Później włączyłem ja na prąd 230 V i wszystko było sprawne. Zamrażarka ma wskazania - 10 C a chłodziarka + 5 C. Wiec ok. Jak znowu włączyłem gaz to powtórka zamrażalnik - 10 C a chłodziarka + 20 C. I tak wkoło. Co może być tego przyczyną. Poratujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, jakby na gaz nie działało to i zamrażalnik by nie działał, przecież to na jednej rurce idzie. Chyba że płomień mały i za słabo podgrzewa, to wtedy będzie efekt jak na zasilaniu z samochodu. Czyli zamrażarka jako priorytet będzie działać, a reszta tylko jako tako. Sprawdź wielkość płomienia nie przez wizjer ale otwórz kratkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chodziła, czy tez uruchamiasz po dłuższym postoju. Skoro na 220V chodzi OK to sprawdź płomień. Podam CI przykład. Wyjeżdżam z wychłodzoną lodówka do 3 stopni, zasilanie przez cały dzień z samochodu, temp zew. powyżej 30. Wieczorem zatrzymujemy sie na nocleg przelotowy, temp wzrosła do prawie 14 stopni. Odpalam na gaz, ale ze zmęczenia nie sprawdzam, ze ustawiłem na min. płomień i co ramo tylko schłodziła sie do 12 stopni. A wiem ze z maksymalnym płomieniem powinno być 5-7 stopni. Na następnym stopnie chociaż jeszcze goręcej było już w nocy sie schładzała jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płomień wydaje mi się duży. Czyściłem świeczkę nawet odrdzewiaczem potraktowałem, przedmuchałem wężyki od lodówki. Mam jeszcze jedno podejrzenie. Ze radiator ma być posmarowany pastę termoprzewodzącą. Oczyściłem stary rozrobiłem i nałożyłem ponownie. Niby lepiej ale poniżej 7 C nie spada. A to było przez noc. Całe testy 230 czy gaz były przeprowadzane po 1 dobie więc czas ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.