Skocz do zawartości

Nie działa lodówka na gaz


michal1614

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, pisze tu pierwszy raz lecz czytam od dawna. Zakupiłem nową cepke, moze nie nową lecz nowszą i większą, kupując wiedziałem że nie działa na gazie, na 230 i na 12 działa.Jest to lodówka dometic C40/110 próbując ją odpalic powstaje tylko iskra, przytrzymując pokrętło nie słychać aby leciał gaz, oznaczene na reduktorz i na lodówce jest takie same , nie wiem od czego się zabrać? Odkręciłem rurke od zaworu którym puszcza sie gaz na lodówke i odkręciłem zaworek, gaz leci lecz jest tam mniejsze ciśnienie niż z zaworka którym puszcza się gaz na kuchenke ale myśle ze to nieistotne.Czy móglby mi ktoś podpowiedzieć od czego zacząć, my jezdzimy tylko na dziko więc działająca lodówka na gazie to podstawa więc nie odpuszcze dopóki nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Po mojemu to podłączyłbym sprężarkę i przedmuchał przewody (zdejmując wcześniej reduktor) bo coś mi nie pasuje to "niskie ciśnienie" akurat w tym przewodzie. A nóż coś wyleci? (pająki jakieś?).

Od tego bym zaczął - jak to nic nie da to już chyba ingerencja w instalację lodówki? Onegdaj była tu informacja na forum, że pajączki bardzo lubią zaklejać dysze palnika właśnie w lodówce.

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą diagnozą będzie wymontowanie i wgląd na palnik ,bo żadne rady nic nie pomogą jeśli tam skończyły żywota robaczki jak już było to kilka razy.Znam to z diagnozy i inni koledzy mogą to potwierdzić.Dobra rada,nie słuchaj komentarzy tylko wywalaj i będzie Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zanim cokolwiek wywalisz, to naucz sie lodówke odpalać. Nie żartuję.

Po podłączeniu/otwarciu zaworu butli, gazowe pokrętło w lodówce daj na poz 2.

Wciśnij i przytrzymaj nawet 60 sek i nieraz dłużej. W tym czasie co kilka sekund zapodawaj iskrę i obserwuj wziernik w lodówce.

Jeśli będziesz widział iskrę to dobrze, jeśli będziesz widział przy tym buchający/gasnący żółto/pomarańczowy płomień to oznacza że gaz już się zbliża do dyszy i nabiera odpowiedniej gęstości w stosunku do powietrza.

Jeśli mimo starań płomyka nie będzie, to zdejmij górną kratkę i porządnie dmuchnij w komin , wstecz, np za pomocą odkurzacza.

Wyleci syf, poodkurzaj przy okazji.

Ponów próbę odpalenia.

Musi zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade jak zjade z trasy [moim trzy osiowym "kamperem" + cztero osiowa naczepa] prawdopodobnie pod koniec tygodnia, to wezme się za przedmuchiwanie, jak to nic nieda, to zaczne dobierać sie przez kratke, mam nadzieje że można tę kratke odkręcić w tej cepce od zewnątrz jest to Fendt diamant .Wojtku i Ewo dziękuje za porady, ale musze napisać że lodówke potrafie odpalać nie jest to moja pierwsza cepka.

 

pozdrawiam :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak mi poradzono zaczełem od przedmuchiwania, lecz bez sukcesu. Potem wymontowałem lodówke i odkręciłem palnik, okazało się że był oklejony, tak jakby jakimś stwardniałym pyłem z cegieł , musiałem to wydłubać śrubokrętem.W rurce która była przykręcona do palnika był jakiś kapselek, pomyślałem że jest on zbędny i skręciłem to wszystko juz bez niego.Okazało się przy prubie ze idzie do palnika za dużo gazu,okazało się że w tym kapselku jest malutka dziurka wiec znowu demontaż,montaż,próba no i sukces działa.Teraz biore się za modyfikacje instalacji 12V i za montaż ledów.

 

Dzięki za rady pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,  ja mam u siebie DOMETIC RML8550  i też  nie odpala na gazie. Miał ktoś taki kłopot a jeśli nie to od czego zacząc ? Podobnie jak przypadek opisywany wyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, czytam uważnie. Ja mam zabudowana lodówkę a wizjera nie mam - jedynie oczko z paskiem , jeśli gaz zaskoczy to ma się przesunąć na zielone pole w prawo. Ot co za zagadka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam broblem z lodówką na gaz -nie działa, płomień zapala się na 5  min i gaśnie ( jak dla mnie to wydaje mi się że jest jakiś mały )

Sciągnąłem kratke z zewnątrz przyczepy  , odkręciłem rurke gazową ,odkurzyłem rurki i płomien  dłużej się pali  ale nadal  gaśnie - gdzie mam szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.