Skocz do zawartości

Serwis Hobby przed zimą Hobby 420Ciepła woda

COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam mały problem przed zimą z moją cepką HOBBY 420.

W przyczepie posiadam zbiornik na wodę ok 50L + przepływowy ogrzewacz wody.

Przed zimą chcę zabezpieczyć sanitarkę ale nie mam pojęcia czy w przepływówce jest woda.

Jeśli będą potrzebne zdjęcia sanitarki to wstawię na forum:-)

Moze ktoś ma taki sprzęt z ciepłąwodą i podzieli się doświadczeniem:-)

Pozdrawiam

Spuść wodę ze zbiornika i z podgrzewacza. Jeżeli masz taki podgrzewacz:

post-1091-0-42830300-1348684382_thumb.jpg

to odkręć obydwa zawory widoczne na zdjęciu, odkręć krany na zimną i ciepłą wodę i woda z instalacji powinna spłynąć. Na zimę zostaw otwarte zawory i krany.

Ja podczas drogi powrotnej z Warki poodkręcałem wszystkie zawory i woda ładnie sobie ściekła w trakcie jazdy.

Aż sie zdziwiłem że jeszcze jej tak dużo zostało w obiegu :)

Ale psiknąć powietrzem nie zaszkodzi.

Mam troche inny podgrzewacz. Znalazłem zawór i tak jak mówice woda spłynęła sobie. Ale natt wszelki wpadek wymontowałem podgrzewacz i włoże sobie do ciepłego pomieszczenia:-) Zdemontowanie 5min.

Może pomożecie również w wc Thetford. Jak pozbyć się całkowicie wody ze spłuczki? Jest tam również jakiś zawór? Niby pompka wody już nie daje ale widze, że woda jeszcze jest.

Dzięki wielkie za pomoc:-)

Pozdrawiam

Po otworzeniu drzwiczek do kasety jest na boku taka cienka szklana rurka która wskazuje poziom wody w spłuczce

musisz ją delikatnie wypiąć na zewnątrz tak aby resztka wody ze spłuczki wypłynęła tą rurką.

Wyjmij jeszcze okrągły pojemnik który służy do papieru toaletowego i włóż ręke ze scierką tam masz pompkę i mozesz resztke wody wyciągnąć ściereczka.

Super dzięki:-) Jak tylko znajdę chwilkę zrobię tak jak piszesz:-)

Pozdrawiam

to o czym pisze Szczepan jest o tyle wazne, że przy okazji pozbędziesz sie wszystkich glutów i farfocli ze zbiornika - tych, które nie spłyną przez rurkę.

Po otworzeniu drzwiczek do kasety jest na boku taka cienka szklana rurka która wskazuje poziom wody w spłuczce

musisz ją delikatnie wypiąć na zewnątrz tak aby resztka wody ze spłuczki wypłynęła tą rurką.

Wyjmij jeszcze okrągły pojemnik który służy do papieru toaletowego i włóż ręke ze scierką tam masz pompkę i mozesz resztke wody wyciągnąć ściereczka.

zamiast ryzykować stłuczeniem wystarczy jak wypompujemy całą zawartość samą pompką i przez otwór pod rolką z papierem toaletowym wlejesz płyn do chłodnicy i wypompujesz pompką ja wlewam ok 1L i to wystarcza, jeszcze nigdy mi nic się nie stało .zabezpiecza to pompkę (innaczej należało by ją wykręcić i wyciągnąć )nawet jak coś zostanie będzie to płyn hłodniczy -nie zamarzający stosuję to wiele lat i zdaje egzamin

zamiast ryzykować stłuczeniem wystarczy jak wypompujemy całą zawartość samą pompką i przez otwór pod rolką z papierem toaletowym wlejesz płyn do chłodnicy i wypompujesz pompką ja wlewam ok 1L i to wystarcza, jeszcze nigdy mi nic się nie stało .zabezpiecza to pompkę (innaczej należało by ją wykręcić i wyciągnąć )nawet jak coś zostanie będzie to płyn hłodniczy -nie zamarzający stosuję to wiele lat i zdaje egzamin

To jest super sprawa. Zrobie tak jak mówisz. Zabezpieczy pompkę przed mrozem itp ale tez wytrę zbiornik szmatką.

Dziękuję Wszystkim za własne rady. Jutro biorę się do roboty :-)

Przyczepka już przygotowana do zimowania :-) Korzystając z waszych porad przedmuchałem całą instalację sprężonym powietrzem (było jeszcze troche wody) a z wc wyciągnąłem szklaną rurkę tak jak napisał Szczepan i wyleciała cała reszta wody ale też skorzystałem z porady r_apa i wlałem płyn chłodnichy do pojemnika wc i przepąpowałem spłuczką oraz ponowanie resztę wylałem przez szklaną rurkę. Teraz mam nadzieje, że instalacja wod can będzie na zimę przygotowana:-)

Dzięki Wszystkim i pozdrfawiam!

dodam jeszcze że jezeli zbiornik na fekalia masz w przyczepie to wskazane było by gumową uszczelkę ta co znajduje sięw przelocie z muszli przesmarowac nawet wazeliną i dopiero zasunąć otwór wtedy guma jest zabezpieczona i nie bedzie problemu w nowym sezonie :smirk:

dodam jeszcze że jezeli zbiornik na fekalia masz w przyczepie to wskazane było by gumową uszczelkę ta co znajduje sięw przelocie z muszli przesmarowac nawet wazeliną i dopiero zasunąć otwór wtedy guma jest zabezpieczona i nie bedzie problemu w nowym sezonie :smirk:

Zbiornik na fekalia biorę do garażu :-)

Edytowane przez COLLINS18 (wyświetl historię edycji)