Jump to content
xcwacek

Przygotowanie do zimy

Recommended Posts

Maras
12 godzin temu, konrad_b napisał:

To ja tylko przypomnę o zabraniu wszystkiego co jadalne (herbata, przyprawy, olej itd)

Czworonożni z długimi ogonkami szukają takich przysmaków i potem jest problem

Bardzo trafna uwaga :ok: 

Ale jak widać na kempingach zwłaszcza w majówkowy weekend to wiele osób sprzątanie po ubiegłym sezonie wykonuje w maju. Pranie pokrowców ,firanek a nawet wykładzin !!! żenada.

A po wysprzątaniu wszystkiego ( najlepiej w domu :) ) warto jeszcze sprawdzić czy kratki wentylacyjne w podłodze są całe aby nam gryzonie nie weszły. Czasami jest metalowa siatka ( +) a czasami jest plastykowa (-) obudowa. Kominek też warto czymś owinąć na czas zimowego postoju.

Było wyżej o lodówkach ,drzwiczki mają być otwarte.

danielpoz

Ja w ramach przygotowań mam od miesiąca włączoną lodówkę z pełną zawartością 😀 

Maras
29 minut temu, danielpoz napisał:

Ja w ramach przygotowań mam od miesiąca włączoną lodówkę z pełną zawartością 😀 

Taki to pożyje :ok:    Nie zapomnij o sprawdzeniu terminu przydatności do spożycia* :)  

* nie dotyczy % w szklanych opakowaniach :yay: 

danielpoz
49 minut temu, Maras napisał:

Taki to pożyje :ok:    Nie zapomnij o sprawdzeniu terminu przydatności do spożycia* :)  

* nie dotyczy % w szklanych opakowaniach :yay: 

Co tydzień nowy towar wkładany👍

Benior

Czy aku koniecznie trzeba wyjmować na zimę jeśli przyczepa będzie stale podłączona do prądu i aku będzie doładowywany.

Maras
5 minut temu, Benior napisał:

Czy aku koniecznie trzeba wyjmować na zimę jeśli przyczepa będzie stale podłączona do prądu i aku będzie doładowywany.

Czy po zaniku zasilania i ponownego zasilania ,ładowarka automatycznie załączy proces ładowania ?

Edited by Maras (see edit history)

Benior

Nie znam się ale to chyba energoblok robi a przynajmniej powinien. 

danielpoz
6 minut temu, Benior napisał:

Nie znam się ale to chyba energoblok robi a przynajmniej powinien. 

Jeśli właśnie taki posiadasz to będzie ok. 

agentAK

Witam.

Kupiłem kilka dni temu przyczepę. Przygotowuję ją do zimy. Będzie stała na dworze ale zamierzam kupić pokrowiec. Ma zamontowane w bakiście trochę osprzętu. Mogę zostawić go na zimę? Trochę się obawiam wilgoci i mrozów. Czy nic się nie stanie. Jestem laikiem w tych sprawach.

I drugie pytanie. Mam zamontowane akumulatory. Chyba żelowe. Czy mogę je zostawić w przyczepie? Czy lepiej odłączyć? czy wyjąć?

pozdrawiam agentAK

IMG_20201111_092712.jpg

IMG_20201111_093056.jpg

IMG_20201111_093117.jpg

w79

Osprzęt spokojnie możesz zostawić. Co do akumulatorów żelowych zdania są podzielone. Większość twierdzi żeby wyciągać (sam tak robiłem do tej pory). W tym roku zmieniłem przyczepę i od dealera usłyszałem żeby nie wyciągać, ale ładować. Podobnej treści stanowiska przedstawiła część użytkowników tego forum:))) 

Pod moverem masz miejsce na butle??? Wydaje mi się że trzymanie elektryki w bakiście z butla to nie jest najlepsze miejsce.... 

Marcin T
9 godzin temu, w79 napisał:

Pod moverem masz miejsce na butle??? Wydaje mi się że trzymanie elektryki w bakiście z butla to nie jest najlepsze miejsce.... 

Dokładnie. Zimowy czas poświęciłbym na przeniesienie tego osprzętu do wnętrza przyczepy. Na pewno będzie bezpieczniej w związku z sąsiedztwem gazu, a i sprzęt będzie miał lepsze warunki do pracy.

w79

Proponuję zaglądnąć na dachy przyczep. Po dwóch dniach opadów w Małopolsce zgarnąłem jakieś 40cm śniegu z dachu. Nie wiem ile to ważyło, ale obstawiam że kilkaset kilo na powierzchni jakiś 15m.Moze jestem przeczulony, ale z dnia na dzień ten śnieg będzie coraz to cięższy... Świeży łatwiej usunąć, niż zlodzony.

Dioblik
4 godziny temu, w79 napisał:

Proponuję zaglądnąć na dachy przyczep. Po dwóch dniach opadów w Małopolsce zgarnąłem jakieś 40cm śniegu z dachu. Nie wiem ile to ważyło, ale obstawiam że kilkaset kilo na powierzchni jakiś 15m.Moze jestem przeczulony, ale z dnia na dzień ten śnieg będzie coraz to cięższy... Świeży łatwiej usunąć, niż zlodzony.

Patrzyłem na dach przyczepy za Twoją radą ...ale tam bez śniegu i suchutko bo stoi pod wiatą :) Za to dach wiaty którą zrobilem we wrzesniu ub roku przechodzi test obciążenia :)

kazakoff

Ja już śmigałem po dachu wiaty z łopatą, śledzący temat z wiatami wiedzą o co chodzi :) Choć w Poznaniu śniegu mniej, maks 10 cm.