Jump to content
xcwacek

Przygotowanie do zimy

Recommended Posts

kazakoff

Witajcie,

przede mną pierwsza zima z przyczepą, więc warto by się dobrze przygotować. Przyczepa będzie stała pod wiatą.

1. Co najlepiej zrobić z materacami i oparciami z kanapy? Gdzieś czytałem, że powinny stać pionowo, tylko nie do końca wiem czemu to służy? Czy owinięcie streczem to dobry pomysł?

2. Jak odstraszyć wszelkie robactwo, żeby nie chciało wchodzić przez otwory wentylacyjne? Położenie obok kostek toaletowych będzie skuteczne?

3. Zamierzam zostawić okna na ustawione na mikrowentylację. Czy potrzebne są dodatkowo pochłaniacze wilgoci?

4. Czy wyjęty aku żelowy i odstawiony w ciepłe miejsce ładujecie przez zimę czy nic mu się nie stanie?

5. BUtle gazową chcę wyjąć i wstawić do domku narzędziowego. Owijać ją jakimś kocem żeby nie zamarzła?

Jak macie jakieś inne kwestie, o których świeżaki zazwyczaj nie pamiętają, to również mile widziane :)

ed

Zapomniałeś o spuszczeniu i usunięciu resztek wody ze wszystkich instalacji. Po spuszczeniu wody instalację trzeba przedmuchać przy zamkniętych kranach. Ja używam do tego dętki samochodowej. zdejmuje pompkę i w to miejsce podłączam napompowaną dętkę.

Butle mogą zostać w przyczepie bez dodatkowego opakowania.

Akumulator do ciepłego pomieszczenia i przynajmniej raz na m-c podłączyć do ładowarki.

Materace przykryj jakimś starym prześcieradłem.

Pochłaniacz wilgoci nie zaszkodzi.

Piotrekm13

Materace w górę aby był dostęp powietrza z obu stron. Jak leżą "na skrzyni" to od spodu jest słaba wentylacja i może się wilgoć/pleśń zbierać.

kazakoff
W dniu 18.10.2020 o 11:00, ed napisał:

Zapomniałeś o spuszczeniu i usunięciu resztek wody ze wszystkich instalacji. Po spuszczeniu wody instalację trzeba przedmuchać przy zamkniętych kranach. Ja używam do tego dętki samochodowej. zdejmuje pompkę i w to miejsce podłączam napompowaną dętkę.

Butle mogą zostać w przyczepie bez dodatkowego opakowania.

Akumulator do ciepłego pomieszczenia i przynajmniej raz na m-c podłączyć do ładowarki.

Materace przykryj jakimś starym prześcieradłem.

Pochłaniacz wilgoci nie zaszkodzi.

Wodę z instalacji wyssałem za pomocą tzw Karchera.

Czy aby opróżnić bojler trumy z wody wystarczy odkręcić zaznaczony kurek i mamy pewność, że wszystko zleciało? Trochę tego tam było...

Druga kwestia to pompka wody w zbiorniku. Odłączyłem od zasilania i zostawiłem w zbiorniku. Będzie ok czy zaleca się coś więcej?

bojler.JPG

kalapan

Po spuszczeniu wody instalację trzeba przedmuchać przy zamkniętych kranach

Jakoś trudno mi to sobie wyobrazić. Dmuchać od strony pompy do zamkniętych kranów i resztki wody polecą? Hmmm tyle lat to robię i się okazuje, że źle - bo dmucham przy otwartych kranach i czekam aż woda z instalacji zejdzie. Do tej pory to dziwnym trafem zdawało egzamin.

Commander

Otworzyć wszystkie zawory i przedmuchać sprężonym powietrzem z wyczuciem. Jak nie ma kompresora pod ręką to można wykorzystać dętkę. Na sam koniec włączam na 5 sekund pompki i koniec zabiegów

PolariS

Akumulator do ciepłego pomieszczenia i przynajmniej raz na m-c podłączyć do ładowarki

Dlaczego w ciepłe miejsce?

tvardy
29 minut temu, PolariS napisał:

Dlaczego w ciepłe miejsce?

A bo każdy aku to raczej lubi :)