Skocz do zawartości

pierwsza przyczepka

robrson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie chciałby wszystkich powitać. Jestem świeży. Poszukuję przyczepki. Proszę o obejrzenie ofert i ich podsumowanie. Podoba mi się układ Hobby tz stałe łóżko, zlew przy sypialce, toaleta opróżniana z zewnątrz. DMC do 1400 kg.

http://moto.allegro....2634876804.html

http://moto.allegro.pl/hobby-495-ufe-excellent-i2630723085.html

Edytowane przez robrson (wyświetl historię edycji)

• Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ta pierwsza jest od kilku miesięcy w ogłoszeniach z tego co kojarzę po zdjęciach. może z nią coś nie tak skoro sprzedający w cenie dokłada nawet kołderkę na zimę bagażnik na rowery...? :hmm:

Pierwsza przyczepka - na bardzo ładnie wygląda - fajne zdjęcia. Ale jakoś mało.... Oooo... w opisie aukcji jest adres do większej ilości zdjęć. No to idziemy!. I co widać? Ano z tyłu, koło klapy do wyjmowania nieczystości duuuuuże uszkodzenie. Blacha jest widać pęknięta na przelot i coś tam było byle jak polepione. Nie wiadomo jak wygląda środek, jak wygląda konstrukcja. Stawiam na uderzenie w d... znaczy - ktoś mu wjechał w tyłek. Zdjęcia podłogi pokazują, że gdzieś na tej podłodze był zaciek. Gdzie? Nie wiem - widzę tylko sklejkę podłogi, która w jednym miejscu jest przebarwiona od zacieku. Podłoga pod przyczepą jest dziwnie łączona, gdzieś tam są zacieki. Ale wszystko jest na zasadzie "gdzieś", bo ze zdjęć nie wynika w którym miejscu były robione. Stawiam na spory dzwon z tyłu i przyczepę remontowaną. A w opisie jak byk "bezwypadkowa". Znaczy, że dzwon nie spowodował niczyjej śmierci - chyba tak należy to rozumieć :( Przykro, że ładną przyczepę ktoś tak źle oferuje. Trzeba by sprawdzić dokładniepodłogę i to miejsce, gdzie była uderzona - czy tam nie ma większych uszkodzeń - konstrukcja wewnętrzna czy nie została naruszona. Naprawiana była najwyraźniej "po partyzancku", więc raczej konstrukcji nie otwierali. Jeśli nie wdała się porządnie wilgoć, może jeszcze jest do uratowania. Ale na szybko. Sprzedającemu trzeba pokazać, że mija się z prawdą pisząc "bezwypadkowa" i zażądać dużej obniżki ceny, bo ryzyko - nie wiadomo coi w środku itp.

Na takiej podstawie co można powiedzieć o drugiej przyczepie? Nie ma żadnych zdjęć więcej poza tymi w ofercie. Pisze, że bezwypadkowa i nie z wypożyczalni? No to na podstawie poprzedniej - nikt w niej nie zginął śmiercią tragiczną i podczas wypożyczania nie rozpierniczyli jej doszczętnie. Nie wiemy o niej nic bez konkretnych zdjęć.

To nowe ogłoszenie - "przystawki do takich przyczep są standardowe ni można dokupić bez problemów u innego sprzedawcy". Szkoda tylko, że nie napisał ile taki przedsionek kosztuje. No i znowu parę zdjęć, z któryc wynika tylko tyle, że na jednej ścianie bocznej - tej bez drzwi jest małe wgniecenie. Przypuszczalnie bez wpływu na szczelność, ale jest. Opis mówi o tym, że przyczepka nie ma żadnych uszkodzeń, a więc jest już nierzetelny. Czyli nie do końca można wierzyć sprzedającemu. Przyczepkę trzeba obejrzeć i nie wykluczone, że zakupić. Ale ze zdjęć niewiele wynika.

w temacie tej przyczepy - http://moto.allegro.pl/hobby-exclusive-495-1998-klima-i2634876804.html

mnie też zaniepokoiły dodatkowe fotki - i łączenie blach na tyle - typowa partyzantka, tylko pytanie czemu w cenie bezwypadkowej ? dodatkowo widać, tam pod klapą serwisową dziurę po wkręcie - nie uszczelnioną - źle się to prezentuje.

a po za tym mam wrażenie, że gdzieś już widziałem tą przyczepę, może faktycznie dużej się sprzedaje ? albo ktoś inny dawał ją do oceny ? tylko np w niższej cenie ?

ja bym pojechał sprawdził stan i jeżeli nie ma tragedii to silnie negocjował... a następnie odesłał p-pę do Andrewa1 na poprawki.

Są tutaj na forum osoby które popatrzą na zdjęcia i dużo mogą na temat cepek powiedzieć - chodzi o spostrzegawczość.

Kolega w pierwszym poście pytał o poradę odnośnie cepki Hobby exclusive 495 1998/KLIMA.

http://moto.allegro....2634876804.html

Też już widziałem wcześniej to ogłoszenie z tą cepkę - może czerwiec, lipiec?. Wiadomo, rzuca się w oko ten pokrowiec, klima i cena.

Lecz zacząłem zagłębiać się dalej -- i nie wiem, czy osobą sprzedającą nie jest osoba z forum. Po czym tak wnioskuję? - Ano, może to tylko zbieg okoliczności, ale osoba która sprzedaje tę cepkę ma taki sam nick, jak i osoba będąca tutaj na forum. Mało tego, to jest z tego samego miasta!!! Prócz tego, w ogłoszeniu są takie same zdjęcia, jakie osoba ta, pokazywała nam na forum np. tu ..http://forum.karawan...c/page__st__195

W/g mnie, to nie ma w tym nic chyba złego, bo każdy zmienia na młodszą, ale zastanawia mnie i zadaję sobie pytanie, czy faktycznie trafiła na tak złą że teraz odsprzedaje? Niby miało być wszystko ok....

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)

To ta sama przyczepa na 100% nawet te same zdjęcia , właściciel pisał w swoich postach że przeliczył się z DMC i zamierza zmienić holownik ,może jednak się rozmyślili i sprzedają ciepke.

Może warto zapytać u źródła ,:niewiem: dlaczego taka decyzja że sprzedaje przyczepę zakupiona w lipcu. :bzik:

To ta sama przyczepa na 100% nawet te same zdjęcia , właściciel pisał w swoich postach że przeliczył się z DMC i zamierza zmienić holownik ,może jednak się rozmyślili i sprzedają ciepke.

Może warto zapytać u źródła ,:niewiem: dlaczego taka decyzja że sprzedaje przyczepę zakupiona w lipcu. :bzik:

Ładnie i subtelnie to opisałeś.

Ale czytając posty od #202 do 210 http://forum.karawan...c/page__st__195 , to dużo chce zyskać przez te 2 miesiące, bo aż 5tyś i jakoś nie chce mi się uwierzyć aby przyczyną była tylko waga.

Gdyby tak było, to przypuszczam że ogłoszenie było by też na forum.

Szybciej bym się podpisał pod postem Michalc3 który opisał tę cepkę ze zdjęć w Picasso, wyżej :dzieki: .

Dodam, że zauwżyłem jeszcze, że zakupiona była 9 lipca, a zdjęcia do Picassa już 17 lipca.

Potem nastąpił mały wypad za miasto 21-23lipca i dopiero spostrzeżenia, że waga przekracza?!?!?!?!? :niewiem: .

generalnie tuż po otwarciu tego ogłoszenia wiedziałem, że to ta sama przyczepa - na allegro zawszę patrzę na nick sprzedającego - który handlarz tym razem do oceny - a tu patrze nick znajomy.

mój post był tylko zachętą dla Amee do poinformowania nas osobiście :], szczególnie o inwestycjach jakie poczyniła, że wartość tak znacznie podskoczyła ( ponad 30% wartości zakupu) - może ten przedsionek ? może Amee go dokupiła?

P.S

znowu wychodzi prawda taka, że : NIE MA OKAZJI !! - ta pepa miała być okazją a ma nieźle rozwalony tył - sorry, znowu forumowicze mieli racje. Przepraszam za szczerość.

Edycja - doczytałem, że to jednak nie przedsionek taki cenny...

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)

Ford Ka na holownika takiej budy... no ja też bym jakąś decyzję podjąć musiał ;)

Z drugiej strony, prawo rynku, wolno mu.

Tanio kupił, na urlop pojechał teraz sprzedaje , nawet z zyskiem. Co w tym złego, nie ukradł przecież.

Może rodzince karawaning nie przypadł do gustu? Wszystko jest kwestią negocjacji i kompromisu.

Ford Ka na holownika takiej budy... no ja też bym jakąś decyzję podjąć musiał ;)

Z drugiej strony, prawo rynku, wolno mu.

Tanio kupił, na urlop pojechał teraz sprzedaje , nawet z zyskiem. Co w tym złego, nie ukradł przecież.

Może rodzince karawaning nie przypadł do gustu? Wszystko jest kwestią negocjacji i kompromisu.

Widać, że nie czytałeś wcześniejszych postów o wyjazdach z tą przyczepą - w skrócie wszystko było super, tylko, że nieświadomie przekroczyli 3,5t nie mając viatolla i b+e, a holownik to jakieś BMW w dieslu chyba 3.0....

pewnie, rynek jest wolny, kwestia popytu i podaży itd...

Potem nastąpił mały wypad za miasto 21-23lipca i dopiero spostrzeżenia, że waga przekracza?!?!?!?!? :niewiem: .

Fakt 1 przyczepka na pierwszy rzut oka robi wrażenie

Fakt 2 przyczepki chce się dość szybko pozbyć

Fakt 3 przyczepka jest po przejściach ,dobrze się prowadziła ale i tak była bita :thank:

Fakt 4 nie przypuszczał ze potencjalny klient trafi na to forum.

mój post był tylko zachętą dla Amee do poinformowania nas osobiście :], szczególnie o inwestycjach jakie poczyniła, że wartość tak znacznie podskoczyła ( ponad 30% wartości zakupu) - może ten przedsionek ? może Amee go dokupiła?

Mnie rownież by zaciekawiło, co jeszcze doszło do tej p-py, że tak podskoczyła jej wartość? To co pisała, to prawie pół wypas.

.......cyt........Moje nowe hobby - Hobby 495 1998 rok ze wszystkim co mi i mojej rodzinie do szczęścia potrzebne:)

.......cyt........Rzeczywiście, ale po oględzinach tych do 10.000 zł przeszłam prawie załamanie nerwowe - no i jakby podliczyć dodatkowe koszty bagażnika na rowery i każdego bajeru, którego te starsze nie miały to tutaj okazało się nie lada okazją:D Przyczepa ma duży prawie nowy przedsionek, pokrowiec zimowy, klimatyzację zimna/ciepła, bagażnik na rowery, butlę, telewizor, dvd, gaśnicę, lusterka do auta, przedłużacze, chemię do wc i nie wiem co jeszcze a zakupiona została w cenie gołej z tego rocznika :D ............

......cyt....... ma dodatkowo klime wszystko dziala jak nalezy nie ma "haczykow" sprawdzone i obadane "sucha" 15.500 pln wiec mozna tylko trzeba byc cierpliwym i szukac okazji ............

......cyt.......Musiałam poprać firanki i te sprawy :) No ale umyłam przyczepkę w każdym kącie - kolejna możliwość sprawdzenia całości - nie znaleźliśmy "haczyków" :] Aż się boję jechać bo jeśli haczyk wyjdzie dopiero podczas jazdy - no ale idąc tym tokiem myślenia to nie powinniśmy dojechać 450 km z Bielska do domu.......

W/g tych opisów, to co mogło jej jeszcze brakować ? Może boilera 10-14l, zasilajacego gazem i 230? Może zbiornika na wodę czystą ok. 80l i na szarą z 60l ? Może zasilacza firmy CALIRA ?

Gdyby doliczyć cenę nowego takiego boilera i cenę zasilacza, to faktycznie cena by wzrosła o 5tyś.