Skocz do zawartości

PICK UP jako lekki ciągnik siodłowy


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

zaczynam powoli zglębiać temat lekkiego ciagnika siodłowego... i póki co to informacje jakie znalazlem wiele mi wiadomosci nie dały...

 

 

do rzeczy

 

chodzi mi po głowie zakup przyczepy dużej...

 

ogladałem cepki 2 osiowe 6-7 metrowe, troche na probe pojeździłem z takimi i ... no wlasnie, mozolnosc takich zestawow jak i zdolnosci manewrowe nie sa zbyt imponujące

 

zasadnicze wady to:

 

- duzy promień zawracania,

 

- dlugi zwis cepki za osia co powoduje ocieranie sie o podłoże na nierownym terenie

 

- pomimo imponujacych rozmiarów - zdolnosci ładunkowe /waga/ marne

 

 

 

teraz juz wiem dlaczego w USA to jest takie popularne :)

 

zestaw z lekkim ciagnikiem siodłowym prowadzi sie znacznie stabilniej, przyczepy maja wieksza ładowność /luk bagażowy nad siodłem/

 

 

u mnie w wydziale komunikacji jak i na OSKP na moje pytanie odnosnie ciagnika siodłowego do 3,5 T - patrzono na mnie jak bym sie z marsa urwał

 

 

 

o ile zakup "lekkich" siodeł do ciagnika nie jest problemem o tyle nie moge sie dowiedziec jak to sie ma do przepisow w PL i homologacji takich rzeczy

 

czy uciąg holownika z zamocowanym siodłem na pace jast taki sam jak w przypadku klasycznego haka kulowego?

i jakie musi przejsc badania taki pojazd?

gdzie moge zamocować takie siodło?

 

 

 

żeby zobrazowac o czym pisze kilka przykladów

 

pd3314bd.jpg

 

reese-hitch-2.jpg

 

de15c01fcfb4998agen.jpg

 

4abf7b2a0e9d35acgen.jpg

 

zdjcie004ma.jpg

 

020a591aeeb6e76c.jpg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zapomniałem dopisać...

 

 

nie chodzi mi o jakieś takie monstrualne zestawy...

 

moze udało bysie zaadaptować taki cholownik jako ciagnik siodłowy

 

 

subaru_baja_5.jpg

 

nieukrywam też że mam na oku ford explorer sport track

/zdjecie pogladowe/

 

2050.jpg

pick up'y z usa sa bardziej przyjazne dla rodziny i mamy 5 normalnych foteli a nie "ławke"z tyłu

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj to ja się troszkę wypowiem

 

skoro pic-ap to masz kilka siodeł do wyboru montowanych właśnie na pace ze specjalnym podwyzszeniem tak aby wystawało nad burty montujesz nad osią tylną jedziesz na stację okręgową ZROBIĄ PRZELICZENIA nacisk na oś i td .. dopełniasz formalności i gotowe

 

z lekkich ciagników to dość fajna sprawa jest na VW T4

 

niedawno byłem w Bieruniu jest stał zestaw na sprzedarz typowy pic-ap bodaj doodge +naczepa

 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=v24GI2wimTA

 

a to jest ciekawe rozwiazanie

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=t7mREBZNgUU

post-2830-0-00077700-1348003207_thumb.jpeg

post-2830-0-23658700-1348003469_thumb.jpg

post-2830-0-37967000-1348003671_thumb.jpg

Edytowane przez andrewa1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio faktycznie w Bieruniu stał taki zestaw i to nie jest jego zdjęcie, chociaż przyczepa była zamontowana właśnie na tym pickupie, byłem tam przedwczoraj odebrać swoją cepe z komisu i dowiedziałem się że sprzedali tą przyczepę za 95000 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dopisać...

 

 

nie chodzi mi o jakieś takie monstrualne zestawy...

 

moze udało bysie zaadaptować taki cholownik jako ciagnik siodłowy

 

 

nieukrywam też że mam na oku ford explorer sport track

/zdjecie pogladowe/

 

 

pick up'y z usa sa bardziej przyjazne dla rodziny i mamy 5 normalnych foteli a nie "ławke"z tyłu

 

jeśli chodzi o wybór holownika, to weź pod rozwagę, że tego typu przyczepy (amerykańskie na siodło) często ważą sporo więcej niż europejki (5-6 nawet 8000 lbs), więc i ciągnik musi być nie lichy

Subaru raczej nie wystarczy, Explorer też będzie męczył, do tego musisz mieć V8 np. Forda 350, Dodge RAM, Toyota Tundra, Nissan Titan, itp

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wpadły Ci w oko naczepy kempinowe np: http://camping-bugaj...a-T2983086.html ? Jeśli mogę podpowiedzieć, to jako ciągnik wybieraj auto z tylnym napędem. Ciekawy jest Ford F350.

 

 

auta szukam 4x4... a cepki nie az takie ogromne

 

 

jeśli chodzi o wybór holownika, to weź pod rozwagę, że tego typu przyczepy (amerykańskie na siodło) często ważą sporo więcej niż europejki (5-6 nawet 8000 lbs), więc i ciągnik musi być nie lichy

Subaru raczej nie wystarczy, Explorer też będzie męczył, do tego musisz mieć V8 np. Forda 350, Dodge RAM, Toyota Tundra, Nissan Titan, itp

 

pozdr

 

 

co do cepki... raczej nie bedzie to gotowy "wyrób"...

 

bede chciał na ramie na siodło postawic cepke 2 osiowa - a wlasciwie kupic 10 letnia cepke na 2 osiach... zrobic nowa bude i srodek przelozyc

tak aby koszt cepki nie przekroczyl trzydziestu paru tysiecy

 

jako ze angielki powyzej 6 metrow sa relarywnie tanie i porzadnie wypasione najbardziej mi podchodza - bo buda i takbedzie nowa wiec sie nie obawiam lekkosci i wilgoci

 

bede sie staral z waga cepki zmiescic w 2500kg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do cepki... raczej nie bedzie to gotowy "wyrób"...

 

bede chciał na ramie na siodło postawic cepke 2 osiowa - a wlasciwie kupic 10 letnia cepke na 2 osiach... zrobic nowa bude i srodek przelozyc

tak aby koszt cepki nie przekroczyl trzydziestu paru tysiecy

 

jako ze angielki powyzej 6 metrow sa relarywnie tanie i porzadnie wypasione najbardziej mi podchodza - bo buda i takbedzie nowa wiec sie nie obawiam lekkosci i wilgoci

 

bede sie staral z waga cepki zmiescic w 2500kg

 

 

No to nieźle :look: I taki projekt będzie powstawał kilkadziesiąt km ode mnie? Już kibicuję i jak zaczniesz to będę Cię często nawiedzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle :look: I taki projekt będzie powstawał kilkadziesiąt km ode mnie? Już kibicuję i jak zaczniesz to będę Cię często nawiedzał...

 

spoko spoko - rame do zrobienia komus zlece - gdzie? jeszcze nie wiem...

 

szkielet dam do zrobienia stolarzowi

 

a blache dotną mi i dogna jak trzeba dekarze ;)

 

co najwyzej meble przeloze i wyposazenie sam... tak wiec nie do konca wiadomo gdzie by to mialo powstawac bo ja u siebie nie mam miejsca :(

 

najpiwer musialbym bude zamknac aby pozniej sobie na placu w srodku grzebac

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko - rame do zrobienia komus zlece - gdzie? jeszcze nie wiem...

 

szkielet dam do zrobienia stolarzowi

 

a blache dotną mi i dogna jak trzeba dekarze ;)

 

co najwyzej meble przeloze i wyposazenie sam... tak wiec nie do konca wiadomo gdzie by to mialo powstawac bo ja u siebie nie mam miejsca :(

 

najpiwer musialbym bude zamknac aby pozniej sobie na placu w srodku grzebac

Odważny projekt, a do odważnych świat należy. Mam kupę miejsca ( ogrodzone z biegającym psem-wariatem) , ale wszystko odsłonięte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupę miejsca ( ogrodzone z biegającym psem-wariatem) , ale wszystko odsłonięte...

 

miejsca pod chmurka tez mam duzo... wlasciwie nie potrzebuje dachu :), bo ramie nic sie nie stanie jak bedzie stalana deszczu, podloge, dach i steraz scian mozna zrobic w stolarni, w garazu moge to zespolic z blachą...

 

a pod chmurka jedynie zlozyc

no ale do tego jeszcze daleko...

 

najpierw musze obadac jak sie ma sprawa z przepisami i i z rejestracja przyczepy "SAM" jak i z jej ciaganiem poza Polską

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio potwierdzam słowa andrewa1 że w bieruniu stał taki zestaw pikapa jako ciągnika siodłowego z naczepą kempingową, ale być może jak mówi bartosz już sprzedana. szkoda że tego nie widziałeś, może byś zanabył :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosłownie miesiąc temu chłopaki z T4 Forum zakończyli projekt przyczepa dosłowinie jest to przyczepa sam przeszła badania i cały proces rejestracji kosztowało to 500zł

 

jeśli już będzie zarejestrowana to w czym problem z poruszaniem się za granicą?

tak czy inaczej całość zestawu będzie przekraczać magiczne 3,5 t z tego co opisujesz czyli u nas to wiatoll i odpowiednie kategorie prawa jazdy to tak żeby o tym też pamiętać

 

znalazłem coś takiego

 

http://allegro.pl/iveco-35-12-doka-ciagnik-siodlowy-naczepa-kat-b-i2621122365.html

Edytowane przez andrewa1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.