Skocz do zawartości

Właśnie wróciłem z objazdu dookoła Grecji !!!


KrzysztofL

Rekomendowane odpowiedzi

witam

bardzo interesuje mnie możiwośc skoku z wenecji do grecji promem (auto z przyczepą)

możesz przybliżyć ceny? śpi się w kajucie ? przyczepie? na pokładzie?

jak długo trwa rejs? rezerwowałeś prom czy z marszu?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ceny tutaj: http://minoan.pl/ceny.htm - jeśli camponboard to bierzesz cenę przewozu samochodu oraz bilet DECK na każdego podróżującego - bez niczego - a spisz u siebie.

 

Tutaj też rezerwowałem - ponieważ camp on board warto zarezerwować. Z drugiej strony nam zależało by płynąc 5 maja - konkretnie. Rezerwowałem przez internet i wszystko załatwiłem przez e-maila - nawet z nimi nie rozmawiałem telefonicznie.

 

Spi się w w swoich kempingach (przyczepie lub kamperze) - to jest taki specjalny pokład zadaszony ale nie ma okien(w sensie przewiew jest). I wszyscy tam spią w swoich pojazdach. Dostaje się karty wstepu na prom i do sanitariatów - prysznice, wc. Każdy kamper/przyczepa jest podłączoana do 230V, Nie wolno używać gazu.

 

Rejs z Wenecji do Inguomenitsy trwa około 20 godzin. Do Patry dłużej - coś koło 36 chyba - ponieważ Prom zawija jeszcze na wyspę Korfu. Myśmy płynęli do Inguomenitsy a w drodze powrotnej z Patry. Bilet ten sam (koszt) jak sobie przypominam.

 

W sezonie niskim sądzę że można spróbować z marszu - w sezonie wakacyjnym - nie radzę próbować :-) Bardzo dużo jest przyczep na takim pokładzie. Do tego jest przeznaczony i "ustawiacze" samochodów (tacy panowie) pomagają ustawić odpowiednio samochody i przyczepy. NIe denerwując się przy tym że to długo trwa.

 

Nastepnie podpinają 230V z sufitu i już - płyniemy.

 

A zobaczyć Wenecję z wysokości 10 pietra - bajka. Prom przepływa tuż przy placu św Marka.

 

Przed zaokrętowaniem można nocować na parkingu - jest specjalny parking dla caravaningowy - tylko droooooogi bardzo. Bardzo drogi. Chyba 36 Euro za noc!!! (dokładnie 12 godzin) jak przekroczysz to więcej.

 

I tak - jak jeszcze coś to pytajcie.

 

Acha - sprawdź na stronie zniżki i promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dostałem wycenę z MINOAN. Jeśli przyczepa ma 2 m wysokości przeprawa w obie strony (3os) kosztuje 528E jeśli przekracza 2m - 752E. Nie wiecie czy sprawdzają te wysokości restrykcyjnie - moja ma 2,35 m, a różnica w opłatach jest ogromna :bukiet: ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witus,moim zdaniem nie chodzi tutaj o dokładne sprawdzanie ,tylko mogą się zdażyć różne wysokości pokładów(są opuszczane) jak będziesz miał bilet na ten niższy,to może Ci przyczepkę spłaszczyć.

Tak przynajmniej jest na polskich promach pełnomorskich.

Jak płynąłem to ludzie rowery na osobówkach kładli,żeby niżej było bo mieli bilet do 2m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Niestety chodzi tutaj o bardzo dokładne sprawdzanie (to nie POLSKA). W Tallinie np maja fotokomórki na odpowiednich wysokościach. A po co? A po to by wstawić auto na prom w odpowiednie miejsce - na promach naprawdę jest ciasno to wszystko ustawiane i jest to bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.