Skocz do zawartości

Wybrany kanał CB dla wszystkich uczestników turystyki


kum

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się ,że gdzieś w PL na #26 jest "ogólny" z bazy.

Osobiście zgadzam się ,że każda idea integrująca grono Karawaningowców jest z założenia przyjemna, ale niestety, tę uważam za bardzo nie praktyczną. Może to być #26, ale dopiero jak się spotkamy na #19 (lub  #28 za granicą),a  w tym przypadku naklejka będzie powodowała, że ktoś może mnie szukać, tam gdzie mnie nie ma.

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jedziesz za kamperem lub przyczepką z naklejką CB-26 lub mijasz się z kamperem i rzucasz na 19-tce hasło: "kolego z przyczepką daj na nasz kanał" i on już wie, że ma dać na 26.

Taki to ma sens, ale nie wszyscy muszą w tym widzieć sens.

 

to takie na siłe pochłanianie nawyków od firm spedycyjnych gdzie spod jednej bandery gadaja na "swoim" kanale...

 

teraz wszyscy będą naklejek wypatrywać...

 

ma naklejke "..." - Nasz - machamy ręką

ma naklejke "..." - wyklęty... spychamy z drogi

ma naklejke "..." - kazemu mu przejsc na nasz

 

nic tylko patrzeć jak od lampienia przez szybe wybija ją czołem albo bardziej nawywija na drodze...

 

 

... rownie dobrze można na cepie czy kamperze zamontować podświetlany baner i wykleić naklejkami formatu A0

wtedy w nocy i z daleka bedzie można kukać  na naszych i polować na wrogów

 

sekcje -> grupy -> przydupasy... tak mi sie kojarzy ta naklejkowa  selekcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy, zgadza się. Ja też mam włączoną 19tkę jak jadę, ale jak znamy ideę pomysłu, czyli rzucenie na ogólnym "przyczepa/kamper daj na nasz... lub daj na karawaningowy" to problemu nie będzie. Niektórzy też nie włączają radia jak jadą z dziećmi ze względu na wulgaryzmy itd., wtedy można non stop jechać na 26tce. Nie znajdę Cię na 19 to przerzucam na 26. I odwrotnie :)



bodzioklb, to w takim razie po co naklejki klubowe/forumowe? Tu tym bardziej masz podziały, o których piszesz...

 

Ja nie namawiam na siłę na taka naklejkę, tylko przedstawiłem propozycję. Kto chce skorzysta, naklei, kto nie chce nie musi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb, to w takim razie po co naklejki klubowe/forumowe? Tu tym bardziej masz podziały, o których piszesz...

 

po co ? pierwotnie chyba mialo na celu identyfikacje... a niejednokrotnie teraz sa manifestem

 

wszystko ok jak ktos utozsamia sie z wszystkim gupami ... gorzej jak wypina zad i robie rebranding na inne forum 

 

i tak samo jest z CB - skoro w założeniu był jeden kanał ratunkowy i jeden kanał wywoławczy to po cholere ktos wymyśla kanały dla okreslonych grup?

chce kogos na siłe uszczęśliwić?

 

jak mam wolac kogos na 26 to to samo moge zrobic na 19-stym

 

zamiast mowic "idz na Nasz" - moge powiedziec "przejdź 2 wyżej"...

 

"przejdź 2 wyżej"... zrozumie każdy karawanignowiec korzystajacy z CB

"idz na Nasz" - zrozumieją tylko Ci co doczytali ten i podobne tematy...

 

 

jaśniej tego nie potrafie wytłumaczyć

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 ...muszę zapamiętać...oczywiście, że nie jest to zły pomysł . Kiedyś jeździłem ciężarówką i faktycznie było tak, że w pojedynkę jeździliśmy na 19-ce , jednak gdy jechaliśmy już we dwóch, to rozmawialiśmyn na " X", a po info jedna z rozmawiających osób wchodziła na dziewiętnastkę raz na jakiś czas...(a w firmie było nas tylko 20-tu, czyli mniej niż użytkowników for o tematyce karawaningowej) -

Po za tym mijanka z kolegą zawsze kończyłą się przejściem na "nasz" gdzie swobodnie było można pogadać nie zakłucając innym. Ogółem inicjatywa "nasz kanał" jest prze ze mnie przetestowana i zatwierdzona :-]  i w pełni popierana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb... na razie tak, ale kupując CB Radio też musiałem doczytać, że ogólny/wywoławczy to 19 a ratunkowy to 9. Może za kilka lat nie trzeba będzie specjalnie tłumaczyć, że 26 to karawaningowy. W mojej okolicy busy mają 40.

Wydaje mi się, że na razie CB-26 to ciekawostka, ale może kiedyś... Taką intencję miał kum rzucając propozycję na forach. Co z tego wyjdzie - zobaczymy. Albo się przyjmie, albo umrze śmiercią naturalną.

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra... mamy kilkanascie kanalow... czasami jeszcze dochodza połówki... starczy dla wszystkich grup spolecznych?

 

wyscig szurów z przypisywaniem kanalow ostatnio mozna zauwazyc... spieszmy sie bo nam braknie wolego kanalu

 

nawet motocyklisci maja swoj kanal...

 

kanaly ogolno dostepne maja byc dla wszystkich...

 

taka historia wymyslona na szybko:

 

jade sobie i gadam na 26 -tym ze znajomym bo tak chcemy o dupie Maryny, nagle w rozmowe wcina sie karawanignowiec i mowi ze on chce z kolega pogadac ktorego minął na tym kanale  bo to kanal karawaningowy

 

JA SIE PYTAM JAKIM PRAWEM?

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

... rownie dobrze można na cepie czy kamperze zamontować podświetlany baner i wykleić naklejkami formatu A0

wtedy w nocy i z daleka bedzie można kukać  na naszych i polować na wrogów

 

sekcje -> grupy -> przydupasy... tak mi sie kojarzy ta naklejkowa  selekcja

Odnoszę wrażenie, że znowu coś do nas pijesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie " nie wszyscy mają naklejki"  ??  , może by tak osoba od tych naklejek zabrała na zlot do Byczyny kilkanaście-kilkadziesiąt naklejek forumowych, pewnie by się koledzy którzy nie mają zdecydowali, zawsze to łatwiej niż jakieś przesyłki itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bodzioklb wyluzuj. Nikt nie ma zamiaru odbierać Ci możliwości rozmawiania na żadnym z kanałów. Powiem więcej, nikt  nie będzie Cię zmuszał do używania bądź nieużywania radia CB. To jest wolny kraj i każda inicjatywa ma w nim miejsce. Ci którzy zaakceptują kanał 26 jako kanał turystyczny, będą się nim posługiwać. Ci którym to nie będzie odpowiadać, będą korespondować  tak jak dotychczas. To wszystko.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że znowu coś do nas pijesz?

prosze nie sugerowac sie moim avatarem ;)

 

chodzi mi o "pazerność" grup spolecznych - w tym przypadku karawanigowcow chcacych sobie przypisac kanal ogolnodostepny, i nic wiecej nie mam na mysli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie " nie wszyscy mają naklejki"  ??  , może by tak osoba od tych naklejek zabrała na zlot do Byczyny kilkanaście-kilkadziesiąt naklejek forumowych, pewnie by się koledzy którzy nie mają zdecydowali, zawsze to łatwiej niż jakieś przesyłki itp...

od naklejek jest temat ;) gdzie mozna zamawiac...

 

bodzioklb ok. Wyjaśnimy to sobie na majówce piwo.gif

a myslisz ze po co jade na caly tydzien na Zlot? z kilkoma osobami mam do pogadania :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze nie sugerowac sie moim avatarem ;)

 

chodzi mi o "pazerność" grup spolecznych - w tym przypadku karawanigowcow chcacych sobie przypisac kanal ogolnodostepny, i nic wiecej nie mam na mysli

Przecież ten kanał dalej będzie ogólnodostępny i każdy będzie mógł korzystać z niego, tak jak korzystał do tej pory. W tej inicjatywie nie widzę "pazerności" i chęci zawłaszczenia dobra ogólnodostępnego, a raczej chęć do ułatwienia kontaktowania się na trasie, bądź podzielenia się istotnymi informacjami. Inicjatywę tę odbieram raczej pozytywnie, może dlatego że jestem urodzonym optymistą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W tej inicjatywie nie widzę "pazerności" i chęci zawłaszczenia dobra ogólnodostępnego,  

wiec mamy odmienne zdanie - bo identyfikowanie sie naklejką z wypisanym kanałem to jakby nie patrzeć przypisanie sobie ów kanału, zawłaszczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.