Skocz do zawartości

Wybrany kanał CB dla wszystkich uczestników turystyki


kum

Rekomendowane odpowiedzi

:-) Ehh... kolega na prawdę w to wierzy? www.karawaning.pl - jakkolwiek spore forum - nie jest organizacją o tak dużym zasięgu, zeby przynajmniej większość karawaningowców się dowiedziała o podanym kanale. Podmioty usługowe praktycznie w ogóle nie korzystają z CB. Bardzo wątpliwe, żeby specjalnie ze względu na co 10-go karawaningowca nagle zakupili CB i posadzili przy nim osobę pomocną w nawigowaniu. To, że nie przekraczamy prędkości nie oznacza, że nie potrzebujemy innych informacji przekazywanych na 19. W tym bardzo istotnych o korkach, remontach, wypadkach itp utrudnieniach. Karawaningowców korzystających z CB jest bardzo niewielu. Owszem, w sytuacji kiedy jedziemy w grupie - wówczas warto mieć wspólny kanał. Ale czy on musi być sztywny, gdzieś na forum ustalony? Za mało nas na takie standardy. Jeśli większość karawaningowców nawet w chwili obecnej nie odpowiada na 19 kanale, to nie mając odpowiedniej siły przebicia, żeby wszystkich powiadomić - myślisz, że nagle zaczną odpowiadać na 26? Tylko dlatego, że jest taki kanał? Jedynie widzę sens ustalenia takiego kanału na zasadzie takiej, że jadąc po drodze na 19-ce zawołam do widzianej właśnie przyczepy "przejdź na nasz" zamiast "przejdź na 26". No faktycznie - sylab rochę więcej. A i niezainteresowani nie będą wiedzieć. Tylko, czy niezainteresowani są aż tak istotni? Skoro jest niezainteresowany, to co z tego, że wie na którym będziemy gadać? Jest niezainteresowany, więc nie będzie przechodził na ten kanał bo i po co? Owszem - mogę się zgodzić z koncepcją - umówmy się, że "naszym" jest 26 i w drodze, jak zobaczysz kampigowicza zawołasz "przejdź na nasz". Ale musisz się spodziewać, że:

1. nie zna forum - i nie wie, który to "nasz"

2. zna forum, ale nie czytał tego wątku - i nie wie, który to "nasz"

3. zna forum, czytał ten wątek, ale ma w nosie temat i nie zapamiętał - i nie wie, który to "nasz".

 

Pozostaje kilku do kilkunastu użytkowników, dla których temat w ogóle istnieje i ma znaczenie. Jaki to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

To jeszcze ja dorzucę coś od siebie. KUPA (czyli Klub Użytkowników Przyczepek Abi) kiedyś zrzesił się (to taka nowa forma czasownika. w czasie teraźniejszym: jest zrzeszony, w czasie przeszłym: zrzesił się), a więc kiedyś KUPA zrzesił się na kanale 54. I to działało. Super sprawa. Super było. Cisza i spokój.

OK. Do rzeczy. Pomysł bez sensu. W paśmie obywatelskim standardowe są następujące kanały:

9 - kanał ratunkowy

19 - kanał wywoławczy dla stacji mobilnych

28 - kanał wywoławczy dla stacji bazowych

I nie ma sensu, również nie ma takiej siły, aby ustalić jakikolwiek inny kanał standardowy, na przykład kanał dla turystów.

Pozdrawia Stacja Chmielna Zielona Góra, operator Maciek, występująca zwyczajowo codziennie wieczorami na kanale 40.

Edytowane przez maciej68 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Sensu używania 26 kanału jako kanału karawaningowego nie ma żadnego. 

W trasie i tak wszyscy korzystają z kanału 19. 

Tak było od czasu przekazania pasma 27 MHz dla użytkowników, dla mobili kanał 19.

Nikt w drodze nie będzie korzystał z kanału 26 bo to kanał nieużyteczny.

Wszyscy korzystają z kanału 19 bo tam można się dowiedzieć tego co nas interesuje.

 

Na tej samej zasadzie:

kanał 1 - ogólnopolski kanał dla piekarzy,

kanał 2 - rozwoziciele pizzy w województwach nadmorskich,

kanał 3 - stroiciele fortepianów w Polsce zachodniej,

tak samo jak kanał 26 dla karawaningowców - można tylko najważniejsze -po co na siłę robić coś? Żeby zabłysnąć, oryginalność?

 

Mariusz ten 26 to chyba jednak "wasz" kanał, bo jakoś specjalnego odzewu ani chętnych nie widać, a sam pomysł to naprawdę "na siłę" wymyślony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio, nie chodzi o to, by siedzieć na kanale 26. Wielu ludziom pomysł się podoba.

Jedziesz za kamperem lub przyczepką z naklejką CB-26 lub mijasz się z kamperem i rzucasz na 19-tce hasło: "kolego z przyczepką daj na nasz kanał" i on już wie, że ma dać na 26.

Taki to ma sens, ale nie wszyscy muszą w tym widzieć sens.

 

Jak napisał aron, nie gada się na 19tce, więc zamiast mówić daj na... lub daj dwa wyżej... mówisz "daj na nasz". Natomiast za granicą, jeśli nie używasz 28 to możesz mieć na stałe włączony 26.

 

Nie wiem, co masz na myśli przez "wasz"? Kum kiedyś wpadł na ten pomysł i był poruszany na prawie wszystkich forach karawaningowych z odzewem pozytywnym i negatywnym. Jak większość tematów ma swoich zwolenników i przeciwników.

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz niestety nie zgodzę się z Twoimi argumentami.

Jak widać wszyscy zwolennicy tego kanału i tak w trasie korzystają z 19. Inaczej to jak jechać z wyłączonym telefonem i czekać aż ktoś zadzwoni.

Piszesz że jedziesz za kimś z naklejkącb26, a co z autami jadącymi z naprzeciwka? Skąd mam wiedzieć czy ma naklejkę CB26?

Najpierw więc musisz się zapytać na 19: Hej kolego z budką wiesz co to kanał karawaningowy? I wtedy jeżeli wie, możecie próbować przejść na 26 pod warunkiem, że jest wolny.

Dla mnie prościej powiedzieć: Hej kolego z budką (z kampera) daj na xxx (dowolny kanał), i sprawa załatwiona. Prościej powiedzieć daj dwa (trzy) wyżej (niżej). To jest dla mnie prostsze.

 

Tak jak powiedziałem, sensu nie widzę. 

 

Kanał "wasz" napisałem specjalnie w odpowiedzi na użycie przez Ciebie sformułowania "nasz". Chyba jestem karawaningowcem, ale w żadnym razie nie odczuwam tego kanału za "swój".

 

Pozdrawiam  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myślę, że to dobry pomysł.

 

A niech Tirowcy myślą ,że jesteśmy zorganizowaną społecznością.

 

Sami często mają między sobą "swój" powiedzmy "firmowy" kanał i pełen SZACUN dla nich za to, że nie pier..... na 19 -stce.

 

Myślę ,że taki SZACUN działa w dwie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy, daleko, daleko, ale powoli możemy promować. Może za kilka lat kanał 26 będzie się kojarzył wszystkim z karawaningiem. Ja już w tym momencie robię 5 wysyłek naklejek (a propozycja od wczorajszego popołudnia). Pomysł "naszego" kanału jest nie tylko na karawaning.pl, ale na wszystkich forach karawaningowych :)

Temat był rzucony już dawno, dyskusja była, teraz mamy już naklejki, więc co szkodzi taką przykleić na tył przyczepy/kampera... ;)

Oczywiście jesteśmy wolni i propozycja dla chętnych ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.