Skocz do zawartości

Wybrany kanał CB dla wszystkich uczestników turystyki


kum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam propozycję dotyczącą używania jednego wybranego kanału CB dla wszystkich uczestników turystyki kamperowej i karawaningowej , proponuję np. kanał 26.

Jakie korzyści można mieć z używania wybranego kanału każdy wie.

 

Pozdrawiam

kum

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tam bardziej to zrozumiałem że pomysłodawca chce żebyśmy mieli cały czas 26 kanał niewiem.gif Ale po co? Chyba lepiej faktycznie złapać się na 19tym i przejść wtedy na ustalony w danym momencie, bo nie zawsze 26 bedzie wolny do rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chyba chodzi autorowi :)

 

Mam kampera i przyczepę kampingową,

propozycję wrzuciłem na forum camperteam.pl oraz na forum karawanig.pl

uważam, że warto korzystać z jednego kanału dla grupy zainteresowanej.

 

pozdrawiam

kum

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku przejechałem z przyczepą po Polsce ok 4 tys km. Nie spotkałem po drodze (i na kempingach) nikogo z naszego forum, a także nikogo z CT. Dziesiątki mijanych przyczep i kamperów bez znaków przynależności forumowej, a tylko jeden z nich odpowiedział na pozdrowienie machnięciem ręki.

 

Nie licz zatem na to, że z kimś pogadasz na wspomnianym przez Ciebie kanale. Jeśli nikomu nie chce się machnąć łapą, tym bardziej nie będzie chciało się otworzyć gęby.

 

Ponadto nie widzę sensu aby tworzyć coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się separować.

Ilu z nie zrzeszonych na żadnym forum i tak będzie na 19 . Niepotrzebne skakanie po kanałach i szukanie zestawów.

A tak szczerze mówiąc ( bez obrazy) bardziej mi w czasie jazdy zależy na drogowych konkretach jakie uzyskam od zawodowców na dziewiętnastce niż indywidualnych pogaduchach o dupię Maryni z kimś kto po prostu wlecze przyczepę a nie koniecznie wie gdzie suszą albo błyszczy. Zawsze z dziewiętnastki można odbić na coś wolnego .

Ponadto tak jak Spblo1, też się wiele razy namachałem do wielce zdziwionych. W tym roku żaden , a minąłem w lipcu zestawem z kilkanaście załóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi. Wywołując

 

kogoś na 19 i tak chcąć porozmawiac przechodzimy

 

na inny kanał, aby nie robiś "szumu"

 

 

 

 

 

 

To delikatnie mówiąc pomysł nieprzemyślany- bardzo delikatnie.

 

Przecież wywołując kogoś na 19 jak się chce pogadac, to i tak

 

przechodzi się na inny wolny kanał. Choćby tylko po to aby

 

innym nie przeszkadzać i nie robic "szumu".

 

Równie dobrze możesz kolego zaproponować kobietom za

 

kierownicą kanał 23, a właścicielom np. kabrioletów 25 i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjdzie , co prawda mam radio z DW więc mogę prowadzić nasłuch na 19 i 26 ale jak znam życie malo kto tak ustawi.Kiedyś proponowałem wspólny kanał PMR i również pomysł spalił.

Jedyna opcja to używanie wydzielonego kanału przy planowanych zlotach itp. , tak robi się na zlotach CB.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spablo1 napisał:

W tym roku przejechałem z przyczepą po Polsce ok 4 tys km. Nie spotkałem po drodze (i na kempingach) nikogo z naszego forum, a także nikogo z CT. Dziesiątki mijanych przyczep i kamperów bez znaków przynależności forumowej, a tylko jeden z nich odpowiedział na pozdrowienie machnięciem ręki.

 

Nie licz zatem na to, że z kimś pogadasz na wspomnianym przez Ciebie kanale. Jeśli nikomu nie chce się machnąć łapą, tym bardziej nie będzie chciało się otworzyć gęby.

 

 

 

 

 

 

 

Masz rację na pozdrowienie ręką odpowiadają obcokrajowcy niestety polscy carawaningowcy bardzo rzadko.:niewiem:

Edytowane przez mac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na pozdrowienie odpowiadają obcokrajowcy, to znaczy, że ja mam wyjątkowego pecha. W tym roku Słowacja, Węgry, Rumunia - brak odpowiedzi. Wcześniej w tym roku (maj) jeszcze Chorwacja - brak odpowiedzi. W poprzednich latach też parę jeszcze krajów (w tym i zachodnich) i odpowiadać - może odpowiedziało kilku pojedynczych kierowców. W większości na moje pozdrowienie albo w ogóle nie reagowali, albo reagowali wielkim zdziwieniem. Ale zapewne ja po prostu mam pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co.... to całe CB to przereklamowana sprawa ...kiedyś gdy nie było telefonów przy tyłku to taka wolność była czymś .....czymś co dawało radość z posiadania możliwości ... sam miałem z PAR-u przyznany "1084 ".... to były czasy ...

Dziś CB to nic innego jak ciągłe nawoływanie się w wielkim przestrachu przed Policją , Krokodylami i wszystkim co niby złe ale bez tego to by dopiero się działo ..... czy w normalnym układzie międzyludzkim trzeba się informowac gdzie stoi Policjant ? Jest jeszcze wolnośc słowa i jego jakośc ...ciągłe K , ch ... I cH ... wie co jeszcze nawet takiemu luzakowi jak ja czasami przeszkadza nie mówiąc o innych osobach w samochodzie ... efekt tego jest taki , ze CB jest wyłączone i nic tego nie zmienia do czasu gdy czegoś nie potrzebuję lub chcę kogoś o czyms poinformować ... jest jeszcze jedno zastosowanie sprzętu w czasie jazdy z innym kamperem , wtedy jesteśmy na innym niż ten ogólny . To tyle ... lepiej posłuchać fajnej muzyczki albo czegoś co rozwija łepetynę niż nasłuchiwać szumu rynsztokowego ... a jadąc jak trzeba mam gdzieś ile radiowozów jest na trasie , im więcej tym lepiej ...:swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w tym roku ostrzegli ,że Krokodylki łapią i sprawdzają przyczepy, i że właśnie są zajęci bo kogoś ściągnęli. Tyle,że tym kimś byłem ja.

Poza tym jak Koledzy piszą: 19 i ew przeskok w przypadku dłuższej rozmowy.

Moje spostrzeżenie jest takie,że łatwiej o rozmowę z inną cepką na 19 niż "odmachanie" w trakcie kontaktu wzrokowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.