Skocz do zawartości

Czy, jak, gdzie - stać się właścicielem polisy AC do cycepy


kmachacz

Rekomendowane odpowiedzi

Robson73, Moim zdaniem gdzie zapłaciszOC to jest zupełnie objętne, ale AC to bym płacił tylko w konkretnych dużych firmach. Może jestem staroświecki, ale ubezpieczenie od zawsze mam w PZU, a te wszystkie nowe firmy jakoś do mnie nie przemawiają. Przypomnij sobie jak było z Westą. Na co zwróć uwagę :

Cena, udział własny, czy obniżają wartość pojazdu w trakcie trwania polisy. Wiele firm niestety bierze pieniądze obliczawszy wartośc pojazdu w dniu podpisania ubezpieczenia, ale w razie szkody wypłaca od wartości w dniu zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj kmachacz, :-]

 

a jeszcze pamietam jak w sierpniu pisałes:

 

Dzisiaj kupiłem ubezpieczenie AC na raty. Informację jaką dostałem to taka, że jeżeli nie zapłacę kolejnej raty umowa wygasa. Polisa kupowana w inspektoracie ubezpieczyciela.

 

widac jak zwykle polskie realia - :bukiet: czyli wielki g.... no !

 

Od siebie dodam, ze termin platnosci mojej II raty minał juz bardzo dawno bo 23.08 i trzeciej tez, a zapasem IV rata ( 23.02 ) a PZU nadal cicho siedzi .... :lol: a niedlugo bede zawierał kolejna nowa polise :-]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dostawałem informacje więc wierzyłem w to co mówią. Windyakcje w PZU dotyczą umów zawartych po 20 sierpnia 2007 roku i jest to ich powszechna praktyka. W innych firmach tego nie stosują. Trzeba więc pożegnać się z PZU.

:bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kmachacz, !!!

 

dokładnie, pzu sa windykuje wszelkie umowy zawarte po 10 sierpnia ubr a robią tak na podstawie uchwały rady nadzorczej.... i sa jak na razie jedynym ubezpieczycielem,kotry tak robi :-]:bukiet::lol:

 

A mówiłem, że to jednak nie do końca uczciwa firma !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajce. Sledziłem całą wymianę zdań i poglądów w tym temacie bo też mam zamiar wykupić polisę AC na ten sezon.PZU to nie jedyna firma która windykuje zaległe raty składek, Warta robi to od wielu lat (taką mam informację od kolegi windykatora), gdy sprawa trafia do sądu są problemy z jej wygraniem ponieważ ubezpieczyciel wykonał usługę a my mamy obowiązek zapłaty.

Jednak Kolega Akubit się nie pomylił pisząc iż należy liczyć się z konsekwencjami nie płacenia rat bez pisemnego wypowiedzenia zawartej umowy

 

 

Pozdrawiam serdecznie be-ja :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Kolega Akubit się nie pomylił pisząc iż należy liczyć się z konsekwencjami nie płacenia rat bez pisemnego wypowiedzenia zawartej umowy

 

tutaj jesteś w błędzie kolego ponieważ do czasu noweli KC wchodzącej w życie 10 sierpnia ubr nie było prawnego obowiazku wypowiedzenia warunków umowy w formie pisemnej zawartej polisy AC.... wystarczyło niezaplącic kolejnej raty i umowa byla prawnie i legalnie rozwiazana !

 

Natomiast od dnia 10 sierpnia ubr wszelkie wątpliwości dotyczace rozwiazania umowy w sposób jasny i klarowny reguluje art. 814 K.C..... przyczym Kolegę kmachacz-a, dotyczy wlaśnie przypadek drugi poniewaz swoja polise zawarł po 10.08.2007 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Może i nie było obowiązku masz rację. Natomiast napisałem ,iż Kol Akubit się nie pomylił pisząc że trzeba się liczyć z konsekwencjami nie płacenia rat. Przykład Warty która egzekwuje nie zapłacone raty składek od wielu lat. Wiem że w praktyce bywa różnie lepiej dmuchać na zimne i mieć święty spokój. Ja też bym chciał zapłacić część składki i mieć parę złoty w kieszeni.

 

 

 

Pozdrawiam be-ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Może i nie było obowiązku masz rację. Natomiast napisałem ,iż Kol Akubit się nie pomylił pisząc że trzeba się liczyć z konsekwencjami nie płacenia rat. Przykład Warty która egzekwuje nie zapłacone raty składek od wielu lat. Wiem że w praktyce bywa różnie lepiej dmuchać na zimne i mieć święty spokój. Ja też bym chciał zapłacić część składki i mieć parę złoty w kieszeni.

 

 

 

Pozdrawiam be-ja

 

Nic podobnego !! Zresztą informacje są jasne Effendi napisał wszystko, a mnie się już na ten temat nie chce strzępić języka. Ja i tak im nie zapłacę wszystkich składek i to opierając się o przepisy jakimi się zasłaniają. :niewiem: . Ubezpieczyciele zawsze obierają strategię zmęczenia przeciwnika, ale są też przeciwnicy wytrwali. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

wypłata odszkodowania z polisy jest bardzo trudna - w przypadku gdy pojazd ma ubezpieczenie w firmi x a przyczepa w firmie. Każda z firm próbuje przerzucic obowiązek wypłaty odszkodowania na drugą co bardzo wydłuża czas wypłaty(zalezy od firmy)pozdrawiam wzystkich :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.