Skocz do zawartości

wysokość przyczep

niebieski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy istnieją przyczepy o wysokości całkowitej od podłoża do 2,10 m.

Mam drzwi garażowe o takiej wysokości i pewnie to wyłącza u mnie możliwość garażowania przyczepy.

Z tego co się dowiedziałem dotychczas to tylko niewiadów n126 i to nie w wersji N tylko poprzednie, mogłaby przejść i to po spuszczeniu powietrza z kół.

Chciałbym zakupić przyczepkę, ale mam dom w szerokości działki, mało miejsca z przodu i wiele z tyłu i jestem ograniczony tą właśnie wysokością.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na jakieś info.

Witaj niebieski,

Patrz na markę Rapido - stosunkowo mało popularna ale za to odpowiada Twoim potrzebom.

Również na naszym forum jest kolega Maciej S. ze składaną przyczepkę marki Esterel.

Także jesteś w stanie na pewno znaleźć coś co się zmieści do garażu.

żadna normalna przyczepa nie będzie miała tak małej wysokości

mniejsza niewiadówka ma ok 2.2m, a tam wewnątrz nie ma nawet 180cm (bez rozkładania daszku)

jeśli nie da się przerobić drzwi to musisz szukać czegoś z obniżanym dachem/składanej

z tym że są to rodzynki, raz że znaleść takie coś trudno, a dwa że potem ew sprzedaż/serwis może być problematyczne

edit: o właśnie, tak jak pisał Miodzio, Rapido to modele z obniżanym dachem

http://www.caravans.net/article.php/nws20070927

20070927_silver.jpg

z opisu wynika że wysokość to 198cm ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)

Pytanie czy garaż jest tej samej wysokości co drzwi, bo

jeśli jest inaczej to drzwi można zawsze przerobić.

zawsze można próbować iść w dół ;)

miałem wiatę na niewiadówkę i nawet myślałem o zakupie takiego wynalazku - dodatkowy plus to mniejsze opory przy hamowaniu

ale ostatecznie wybrałem opcję przeróbka wiaty i normalna przyczepka

przez kilka miesięcy wertowania allegro trafiłem na 2-3szt tych z obniżanym dachem, jedna sprzedawała się dość długo ze 2-3m była w ogłoszeniach

No to nie ciekawie.

Mam do garażu pod domem dostawiony plecami blaszak w celu przedłużenia, spad dachu do przodu i tu właśnie pojawia się 2,10m (inaczej nie było by spadku, a blaszak ma długość 7 m)

Jakby z niewiadówki n126n zdjąć koła i kombinować przepchnąć kawałek bo betonie na jakimś wózku czy coś w tym rodzaju??

No to nie ciekawie.

Mam do garażu pod domem dostawiony plecami blaszak w celu przedłużenia, spad dachu do przodu i tu właśnie pojawia się 2,10m (inaczej nie było by spadku, a blaszak ma długość 7 m)

Jakby z niewiadówki n126n zdjąć koła i kombinować przepchnąć kawałek bo betonie na jakimś wózku czy coś w tym rodzaju??

a nie idzie iść w dół - tak jak już proponowano. U nas auta garaż też niski - 190cm, ale na wiosnę znika z pod niego szambo i razem ze zniknięciem podłoga pójdzie solidnie w dół :]

a może pozbądź się blaszaka - a przyczepę zostaw pod chmurką :]

Niebieski - nie widziałem Twojego garażu ani blaszaka. Ale rozumiem, że jest stromy spadek dachu i blaszak jest konstrukcji własnej. Rozwiązań może być kilka - maarec proponuje pójście w dół, ale z drugiej strony może być szansa pójścia w górę. Jeśli to jest dostawka, spadek jest ostry i najniższy punkt jest przy brzegu, to można niższą stronę podnieść o parę centymetrów - dach się lekko załamie, ale przy zakładce nic mu nie będzie - ważne, żeby było dobrze zrobione łączenie. Dobieranie teraz przyczepki do wysokości garażu, to jak dobieranie motocykla do koloru posiadanego kasku. Później będziesz żałował, bo wielkość nie ta, układ niewłaściwy czy jeszcze inne niedogodności.... A wszystko przez to, że tylko ta przyczepa pasowała Ci do garażu??? Nie wiem, ale może jeszcze warto coś pokombinować.